preloader

Düğün Hediyelerine Dair Her Şeyi Bonbonelle’in Kurucusu Anlattı

02.11.2018
Düğün Hediyelerine Dair Her Şeyi Bonbonelle’in Kurucusu Anlattı

Yazı Boyutu:

Düğününüzde davetlilere farklı hediyeler vermek istiyorsanız, hediye uzmanı olarak anılan Cansu Sümer, merak ettiğiniz her şeyi anlattı.

düğün hediyesi

28 yaşında ve ekonomi mezunu olan Cansu Sümer, Prague’da master yaparken, Avrupa’da gördüğü farklı ürünleri ve fikirleri bir bloğunda yazıyor ve paylaşıyordu. Ablası evlenirken Türkiye’deki düğün sektöründe ciddi bir eksiklik olduğunu fark ederek topladığı fikirleri hayata geçirerek 2012 yılında Bonbonelle’i, 2014 yılında da Marry Me Event Planning’i kurdu. Yıllardır düğünlerde büyük bir tecrübeye sahip olan Sümer, düğün hediyeleri ile ilgili her şeyi OGGUSTO’ya özel anlattı.

Düğün hediyeleri için bu senenin trendi nedir?

2018 sezonu ve devamında da en çok tercih edilen ürünler davetlilerin düğün sonrasında kullanabilecekleri hediyelikler oluyor. Soya wax ile hazırladığımız doğal içerikli mumlar, bitkisel sabunlar, lavanta keseleri, ve minik bitkiler gibi sürdürülebilir ürünler bu sene trendler arasında.

düğün hediyesi

{771369}

Kış ve yaz düğünlerinde hediyeler farklılık gösteriyor mu?

Kış düğünlerinde, daha samimi ve sıcak hissettiren ürünler satılıyor; ahşap bardak altlıkları, mumlar, lavanta yastıkları, oda kokuları gibi. Yazın ise bal kavanozları, makaron kutuları, el yapımı seramik tabak gibi daha konsept ürünler tercih ediliyor.

düğün hediyesi

Son zamanlarda en çok tercih edilen düğün hediyeleri nelerdir?

Son zamanların en favori ürünü bal kavanozu diyebilirim. Yıllardır en çok satılan ve sevilen ürünlerimizden biri. Yanındaki ahşap kaşığı ve içerisindeki tüketilebilir bal çiftlerimize çok samimi ve tatlı bir seçenek olarak görünüyor. Bunun yanı sıra geleneksel motifli çini tabaklarımız ve bitkisel sabunlarımız da en çok tercih edilen diğer düğün hediyeliklerinden.

düğün hediyesi

{88495}

Çiftler düğünde verecekleri hediyeyi seçerken neye dikkat etmeli?

Çiftlerimize mutlaka masa dekoruna uyum sağlayabilecek ve ortamın enerjisini yansıtabilecek ürünleri öneriyorum. Nikah şekeri ile davetiyenin bir konsept olmasını isteyen çiftlerimiz bazen yanılabiliyor. Çünkü masa dekoru düğüne çok yakın bir zamanda netleşiyor. Fakat davetiye ile birlikte çok önceden tercih edilen ürünler dekorla uyumsuz durabiliyor. Bu nedenle hediyelikler davetiyeden bağımsız, o günü ve konsepti yansıtan detaylar içermeli.

düğün hediyesi

Farklı bir düğün hediyesi için alternatif olarak çiftlere neleri tavsiye edersiniz?

Minik şişelerde zeytinyağı, en çok tavsiye ettiğim ürünlerden biri. Bunun yanında, zeytin, limon fidanı da olabilir. Ben daha çok sürdürülebilirliği olan ürünleri öneriyorum. Bunların yanında tatlı fikirler isteyen çiftlerimize en çok önerdiğim nikah şekeri makaron. Hızlı tüketilebilir bir ürün fakat makaronlarımızın lezzeti ve kutusunun sonrasında kullanılabilir olması nedeniyle benim favorim.

düğün hediyesi

Artık insanlar hediye olarak sosyal sorumluluk bilincini kavramış durumda. Bazen bir ağaç dikme, bazen bir vakfa bağış şeklinde hediyeler görüyoruz. Sizin bu konuda gördüğünüz en yaratıcı hediye neydi? Çiftlere bunla ilgili ne tavsiye edebilirsiniz?

Bugüne kadar gördüğüm en yaratıcı hediye Anadolu’da bir köye dikilen ceviz ağaçlarıydı. Çift yakınları vasıtasıyla Anadolu’da bir köyün uygun görülen yerine davetli sayısı kadar ceviz ağacı dikildi. 5 ya da 6 senelik bakım sonrasında alınan mahsülün satışıyla köy okulundaki çocukların yıllık okul masrafları karşılanabiliyordu. Şu an bu proje yapılalı 5 sene oldu ve muhtemelen okul öğrencileri bundan faydalanabiliyordur. Bu bilinçle yapılan bağışları takdir ediyor ve çiftlerimizi, kendilerini en yararlı hissedecekleri vakıf veya kurumlara miktarı önemli olmaksızın yardıma davet ediyorum…

Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen Tüm Yazıları