preloader

WhatsApp'ın Yeni Sticker Özelliği

06.03.2023
WhatsApp'ın Yeni Sticker Özelliği

Yazı Boyutu:

Son dönemin mesajlaşma trendi WhatsApp Sticker ile ilgili bilmeniz gerekenleri öğrenin!

13 yıl önce tanıtılan ve 2014 yılında Meta (eski adıyla Facebook) tarafından satın alınan çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının sticker oluşturmak için 3. parti yazılımlar veya programlara ihtiyaç duymamasını istiyor. Buna yönelik yeni özellikler duyurmaya hazırlanan uygulama, yeni versiyonları için galerinizdeki görselleri sticker olarak paylaşabilmenizi sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu yazımızda WhatsApp Sticker hakkında merak edilenleri sizin için derledik. İşte WhatsApp Stickerlar hakkında her şey!

WhatsApp Sticker Nedir?

WhatsApp Stickerlar, WhatsApp uygulamasında kullanıcıların mesajlarını renklendirmek, duygularını ifade etmek veya eğlenceli içerikler paylaşmak için kullandığı özel medya dosyalarıdır. Stickerlar, görsel olarak çeşitli tasarımları, emoji benzeri ifadeleri veya hareketli animasyonları içerebilir. Kullanıcılar, WhatsApp Stickerları aracılığıyla mesajlarını daha kişiselleştirilmiş hale getirebilir ve iletişimlerini daha eğlenceli hale getirebilir.

WhatsApp Sticker Nasıl Yapılır?

WhatsApp'ın Yeni Sticker Özelliği

WhatsApp Sticker yapmak için birkaç adım izleyebilirsiniz. İşte temel adımlar:

1. Sticker tasarımınızı yapmak için bir grafik veya tasarım uygulaması kullanın. Örneğin, Adobe Photoshop, Illustrator veya ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Canva gibi araçlar tercih edilebilir.

2. İhtiyaç duyduğunuz boyutlarda bir tasarım oluşturun. Genellikle 512×512 piksel boyutunda bir kare formatı tercih edilir.

3. Tasarımınızı farklı katmanlar veya çerçeveler halinde hazırlayabilirsiniz. Her katman veya çerçeve, sonradan animasyonlu bir Sticker yapmak isterseniz hareketli olabilir.

4. Tasarımınızı PNG formatında kaydedin. PNG formatı, arka planın şeffaf olmasını sağlar ve Sticker’ınızın düzgün görünmesini sağlar.

5. WhatsApp Sticker Paketi oluşturmak için farklı Sticker’ları bir araya getirin. Bir paket içinde en az 3, en fazla 30 Sticker bulunabilir.

6. WhatsApp Sticker Paketi’ni bir uygulama veya web sitesi aracılığıyla oluşturabilirsiniz. Örneğin, “Sticker Maker for WhatsApp” gibi üçüncü parti uygulamaları tercih edebilirsiniz.

7. Sticker paketini WhatsApp’a yüklemek için, paketi oluşturduğunuz uygulamada “Export” veya “Paylaş” seçeneğini kullanarak WhatsApp’a aktarabilirsiniz.

Fotoğraflar WhatsApp Sticker’a Nasıl Çevrilir?

WhatsApp'ın Yeni Sticker Özelliği

WhatsApp Sticker’larınızı uygulamalar dışında artık galeriniz üzerinden de oluşturabiliyorsunuz. WhatsApp’ın test ettiği bu yeni özellik sayesinde, kendinizin ya da arkadaşlarınızın fotoğraflarını kolayca WhatsApp Sticker’a çevirebiliyorsunuz. İki farklı yöntem ile yapabildiğiniz WhatsApp Sticker’larınızı ya fotoğraf galeriniz ya da WhatsApp uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

  • WhatsApp üzerinden; WhatsApp sohbet kısmında + simgesine tıklayınca karşısına çıkan New Sticker seçeneğine tıklayarak yapabilirsiniz. Ancak bunu şimdilik sadece iOS 23.10.0.74 güncellemesine sahip iPhone kullanıcıları yapabiliyor.
  • Fotoğraf galeriniz üzerinden; belirlediğiniz bir fotoğrafınızın üstüne uzun basın ve çıkan kopyala simgesine tıklayın. Ardından WhatsApp sohbet sayfasına gelerek mesaj kısmına yapıştırın.

{142237}

WhatsApp Sticker Nasıl Gönderilir?

WhatsApp'ın Yeni Sticker Özelliği

WhatsApp Sticker’larınızı göndermek oldukça kolaydır. İşte adımlar:

1. WhatsApp uygulamasını açın ve herhangi bir sohbet penceresine girin.

2. Mesaj yazma barının en sağında bulunan Sticker logosuna dokunun.

3. Sticker arama çubuğuna dokunarak bir Sticker seçin veya “Sticker” simgesine dokunarak kategorilere göz atın.

4. Seçtiğiniz Sticker’ı dokunarak göndermek istediğiniz kişiye veya gruba gönderin.

WhatsApp Sticker İndirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp'ın Yeni Sticker Özelliği

WhatsApp Stickerları indirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. WhatsApp uygulamasını açın ve bir sohbet penceresi seçin.

2. Mesaj yazma barının en sağında bulunan Sticker logosuna dokunun.

3. Sticker arama çubuğunun altında bulunan “+” (Artı) simgesine dokunun.

4. “Sticker mağazasına git” seçeneğini seçin.

5. Sticker mağazasında, beğendiğiniz Sticker paketlerini görüntüleyebilirsiniz. Arama çubuğunu kullanarak da istediğiniz Sticker paketini arayabilirsiniz.

6. Bir Sticker paketi bulduğunuzda, üzerine dokunun ve “İndir” seçeneğine dokunarak indirin.

7. İndirilen Sticker paketi, WhatsApp Sticker arayüzünde görüntülenecektir ve kullanıma hazır olacaktır.

{149615}

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları