preloader

WhatsApp'a Mesaj Düzenleme Özelliği Geliyor

02.02.2023
WhatsApp'a Mesaj Düzenleme Özelliği Geliyor

Yazı Boyutu:

WhatsApp’ın yeni bir güncellemesi geliyor. Son düzenlemelere göre şu an beta sürecinde olan uygulama sayesinde gönderilen mesajlar yeniden düzenlenebilecek.

WhatsApp’ta gönderdiğiniz en son mesajları yeniden düzenleyebileceksiniz. Diğer mesajlaşma uygulamalarından olan Telegram ve iMessage gibi anlık mesajlaşma platformlarında şu an kullanılabilen ‘mesajı düzenleme’ özelliği yakın bir zamanda WhatsApp’a da geliyor!

{122473}

WhatsApp Mesaj Düzenleme Ne Zaman Olacak

Öğrenilen bilgilere göre WhatsApp bir süredir bu özellik üzerinde çalışıyor. Şimdilik beta yani belirli telefonlarda deneme sürecinde olan mesaj editleme uygulaması ilk olarak iOS altyapısı olan Apple telefonlarda kullanılacak. Uzun süredir beklenen bu özellikle ilgili yeni güncellemeler olsa da, ne zaman uygulamaya sürüleceği hala bir soru işareti.

https://www.instagram.com/p/Cm7WNePIWIz/

WhatsApp’ta Gönderilen Mesaj Nasıl Düzenlenir

WhatsApp’ın diğer özellikleri gibi mesaj düzenleme de oldukça basit ve kullanışlı olacak. Gönderilen mesajın üzerine basılı tuttuktan sonra verilen seçenekler arasında ‘düzenle’ de yer alacak. Mesajı düzenlemek içinse 15 dakikalık bir zaman tanınacak.

WhatsApp'a Mesaj Düzenleme Özelliği Geliyor

Gönderilmiş olan mesaja eklenen “Düzenle” seçeneği sayesinde gönderilen mesajlar düzenlenebilecek. Gönderdikten 15 dakika sonrası için geçerli olacak bu özellikte, düzenlenen mesajlarda saat bilgisinin hemen yanında da ‘düzenlendi’ yazacak. Ayrıca bu güncelleme yalnızca metin tabanlı mesajlar için gelecek; yani fotoğraf ve video gibi medya içerikli mesajlarda düzenleme yapılamayacak. Ana hatlarıyla test sürümünde olan bu güncellemeninse kullanıcılar tarafından ne zaman kullanılmaya başlanılacağı henüz kesin değil.

WhatsApp’ın Kullanım Kolaylığı Sağlayan Diğer Uygulamaları

https://www.instagram.com/p/CnVWWC7I38S/

WhatsApp hem ülkemizde hem de dünya genelinde en çok kullanılan konuşma ağlarından biri. Anlık mesajlaşma sağlayan uygulama son dönemde getirdiği özelliklerle de kolaylık sağlıyor.

Görüntülü konuşma: WhatsApp’ta kayıtlı olan kişiyi açtığınızda sağ üst köşede çıkan kamera ikonuna tıklandığında görüntülü konuşma başlatılabiliyor. Konuşma internet üzerinden oluyor ve uluslararası olsa bile telefon faturasına yansımıyor.

İnternet üzerinden konuşma: Özellikle telefon ağlarının yetersiz kaldığı durumlarda WhatsApp üzerinden konuşma çok büyük kolaylık sağlıyor. İnternet üzerinden yapıldığı için telefon faturasına yansımıyor ya da tanımlı olan dakikalardan düşmüyor.

Gönderilen mesajı silme: WhatsApp’ta gönderilen mesajı karşı taraf okumadıysa silebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey gönderdiğiniz ve silmek istediğiniz mesaja uzun dokunup çıkan seçenekler arasından ‘herkesten sil’ seçeneğine tıklamak. Uygulama iki gün içerisinde gönderilen mesajlar için geçerli.

Çoklu fotoğraf gönderme: WhatsApp’ta aynı anda sadece 30 fotoğraf göndermeye izin veriliyordu. Son güncellemelerle 100 tane fotoğrafı aynı anda gönderebiliyorsunuz.

Kendine mesaj gönderme: Not almak, bilgileri iletmek ya da mesajı yedek almak için WhatsApp üzerinden kendi telefon numaranıza mesaj gönderebilirsiniz.

{109423}

Etiketler

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları