preloader

Yepyeni Playstation 5 Slim: İnce Ve Hafif 

08.11.2023
Yepyeni Playstation 5 Slim: İnce Ve Hafif 

Yazı Boyutu:

Sadece daha hafif ve daha küçük bir tasarım sunmakla kalmayıp, aynı zamanda yeni özellikler de sunan en yeni oyun konsolu Playstation 5 Slim’i keşfedin.

Kış gelirken ve tatil sezonu kapıdayken Sony, oyuncular için harika bir sürprizle karşımızda: Yepyeni Playstation 5 Slim! Bu yeni model, sadece daha hafif ve daha küçük bir tasarım sunmakla kalmıyor, aynı zamanda daha fazla depolama seçeneği ve isteğe bağlı olarak Dick Oynatıcı ile birlikte geliyor. Şimdi hep birlikte bu heyecan verici yeni modelin özelliklerine detaylı bir şekilde göz atalım.

Yeni Playstation 5 Slim’in Özellikleri

Yepyeni Playstation 5 Slim: İnce Ve Hafif

Yeni Playstation 5 Slim modeli, önceki versiyonlara kıyasla hacim olarak yüzde 30’dan fazla bir küçülme ve ağırlık olarak ortalama yüzde 20’lik bir hafifleme sunuyor. Bu, oyun sistemini taşıma ve depolama açısından önemli bir rahatlık sağlarken, aynı zamanda olağanüstü bir performansı da beraberinde getiriyor. Bu özellik sayesinde son dönemde moda olan otomobil içerisinde konsol kullanma ihtiyacı daha rahat bir hale bürünüyor. Ayrıca, dahili 1TB SSD depolama alanı, kullanıcıların daha fazla oyun, uygulama ve medya içeriği saklamalarını sağlıyor. Bu, özellikle dijital içeriklere ağırlık veren oyuncular için büyük bir avantaj.

2 Farklı Seçenek: PS5 Slim ve PS5 Digital Edition

Yepyeni Playstation 5 Slim: İnce Ve Hafif

Yeni Playstation 5 Slim, kullanıcılara iki farklı seçenek sunuyor:

PS5 Blu-ray Disk Oynatıcı, geleneksel disk tabanlı oyunlara olan ilgisini sürdürmek isteyen oyuncular için tasarlanmış. 499.99 dolar karşılığında kullanıcılar hem diskli oyunları oynayabiliyor hem de dijital içeriklere erişebiliyor.

PS5 Digital Edition ise sadece dijital içerikleri tercih eden ve daha kompakt bir tasarım arayan kullanıcılar için geliştirilmiş. Daha uygun fiyat etiketine sahip olan bu versiyon 449.99 dolarlık fiyatıyla oyuncuları bekliyor.

Playstation 5 Slim Çıkış Tarihleri ve Fiyatları

Yepyeni Playstation 5 Slim: İnce Ve Hafif

Geçtiğimiz günlerde ilk olarak Japonya’da satışa sunulan Yeni Playstation 5 Slim modeli, kasım ayı itibariyle ABD’deki belirli mağazalarda ve resmi internet sitesi üzerinden satışa sunulacak. Ardından dünya genelindeki diğer pazarlara dağıtılacak. Şu an mevcut Playstation 5 modeliyle birlikte satışta olacak ve ilk nesil Playstation 5 stokları tükendikten sonra sadece Slim versiyonlar üretilip satılacak. Ülkemizdeki fiyatı henüz belli olmasa da vergilendirmelerden dolayı fiyatların yurt dışına kıyasla daha yüksek olacağı şimdilik kesin.

Fiyatlandırma ise şu şekilde olacak:

Amerika

  • PS5 Ultra HD Blu-ray disc drive ile – 499.99 USD
  • PS5 Digital Edition – 449.99 USD

Avrupa

  • PS5 Ultra HD Blu-ray disc drive ile – 549.99 EUR
  • PS5 Digital Edition – 449.99 EUR

İngiltere

  • PS5 Ultra HD Blu-ray disc drive ile – 479.99 GBP
  • PS5 Digital Edition – 389.99 GBP

Japonya

  • PS5 Ultra HD Blu-ray disc drive ile – 66,980 JPY
  • PS5 Digital Edition – 59,980 JPY

Ayrıca, her yeni Playstation 5 Slim modeli ile birlikte yatay bir standart stand, kutu içeriğinde yer alacak. Dikey kullanım tercih edenler için ise tüm PS5 modelleriyle uyumlu yeni dikey stand, ayrı olarak 29.99 dolar’a satılacak.

Playstation 5 Slim İçin Renkli Kaplamalar ve Aksesuarlar

Yepyeni Playstation 5 Slim: İnce Ve Hafif

Yeni modelle birlikte, erken 2024’te çeşitli PS5 Konsol Kapak renkleri piyasaya sürülecek. Mat siyah ve çeşitli renk seçeneklerinin yer aldığı Deep Earth koleksiyonu, oyunculara konsollarını kişiselleştirme şansı sunacak. PS5 Konsol Kapakları için fiyatlar 54.99 dolar’dan başlayacak ve daha fazla renk seçeneği gelecekte sunulacak.

{24100}

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları