preloader

Instagram'dan Twitter'a Rakip: Threads

06.07.2023
Instagram'dan Twitter'a Rakip: Threads

Yazı Boyutu:

Instagram’ın Threads uygulaması, Twitter’a alternatif olarak daha özgür ve ücretsiz bir iletişim platformu sunuyor.

Meta’nın Instagram üzerinden Threads uygulamasının piyasaya sürülmesi, Mark Zuckerberg ve Elon Musk arasındaki rekabetin son adımı olarak öne çıkıyor. Threads, Apple Store’daki “Instagram’ın metin tabanlı konuşma uygulaması olan Threads ile daha fazlasını söyleyin” açıklamasıyla Twitter benzeri bir platform olacağının sinyallerini veriyor. Ancak bu rekabetin arka planında Twitter’ın geleceği de tartışılıyor. Twitter, son zamanlarda ücretli bir platform olma ve tweet görüntülemeye sınırlama getirme ihtimaliyle gündeme gelmişti. Bu durumda, kullanıcılar daha özgür ve ücretsiz bir sosyal medya platformu arayışına girdi. Meta’nın Threads uygulamasının başarısı, bu beklentiye cevap verebilme yeteneğiyle belirlenecek. Zuckerberg, Threads’in Twitter kullanıcılarını çekme amacıyla kullanıcı dostu özellikler sunmayı hedefliyor. Threads ile ilgili bilmeniz gereken tüm detayları sizin için bir araya getirdik.

Threads Nedir?

Instagram'dan Twitter'a Rakip: Threads

Threads, Instagram’ın yeni bir metin tabanlı sosyal medya uygulamasıdır. İnsanların yakın çevreleriyle daha hızlı ve kolay iletişim kurmasını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Threads, kullanıcıların ilgilendikleri konularla veya gündemle ilgili fikirlerini özgürce paylaşabildiği bir ücretsiz platform olma özelliğini taşıyor.

Threads’ın Özellikleri Nelerdir?

Instagram'dan Twitter'a Rakip: Threads

Threads, Instagram’da olmayan bir dizi yenilikçi özellik sunarak kullanıcı deneyimini zenginleştirmeyi planlıyor. Yayınlanan uygulama ekranı görselleriyle bu uygulamanın Instagram gibi resim tabanlı olmayacağı kesinleşmiş oldu. Kullanıcılar, Twitter’da olduğu gibi daha çok metin tabanlı paylaşımlarda bulunabiliyor ve belirli konulardaki fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaşabiliyor. Üstelik kullanıcılar mevcut Instagram hesaplarıyla yeni bir hesap açmaya gerek duymadan bu yeni uygulamayı kullanabiliyor.

Threads Nerden İndiriliyor?

Instagram'dan Twitter'a Rakip: Threads

Threads, diğer Meta uygulamaları gibi Google Play Store ve App Store’dan indirilebiliyor. Uygulama ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunuluyor. Instagram bu uygulamanın gelişini kutlamak için kendi uygulamasına bir gizli “kırmızı bilet” özelliği ekledi.

Threads Bileti Nasıl Alınır?

Instagram'dan Twitter'a Rakip: Threads

Threads uygulamasını daha geniş kitlelere ulaştırmak ve kullanıcıları çekmek için Instagram kendi uygulamasına gizli bir özellik ekledi. Instagram arama çubuğuna “Threads” yazdığınız anda bir bilet simgesi beliriyor. Bu bilete dokunduğunuzda ise sizin adınıza sembolik bir Threads bileti oluşturuluyor ve uygulamayı indirmeniz için bir linkle karşılaşıyorsunuz.

Threads Ne Zaman Kullanılabilecek?

Instagram'dan Twitter'a Rakip: Threads

Threads uygulaması 6 Temmuz günü kullanıcılarıyla buluştu. Ayrıca uygulamayı kullanmak için önceden bir hesap oluşturmanıza gerek yok. Mevcut Instagram hesabınızla bu uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları