preloader

Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

11.05.2020
Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

Yazı Boyutu:

aaa

Evde sinema konforu yaşatan projeksiyon cihazları tüketicinin gözdesi haline gelmiş durumda. Peki, en iyi projeksiyon cihazları hangileri, projeksiyon cihazı nasıl seçilir? Projeksiyon cihazına dair merak ettiğiniz tüm soruları sizin için yanıtladık.

Evde sinema izlemek, rutin tempoda gözden kaçırılan değerleri canlı tutmayı sağlıyor. Projeksiyon cihazları, evini sinema salonuna dönüştürmeyi planlayanların ihtiyaç listesinin başındaki yerini alıyor.

İletişim teknolojileri seyir kültürünü de dönüştürüyor. Konusu geçtiğinde sinema salonları ve toplantı odalarını akla getiren projeksiyon cihazı, artık ev tipi modelleriyle evlerde de kullanılıyor. Projeksiyon cihazı markaları, model çeşitliliğini artırırken ev sineması, bahçede sinema keyfi fikri de cazibesini artırıyor.

Siz de projeksiyon cihazı ile aileniz ve kendiniz için konfor alanı oluşturmayı planlıyorsanız ve ev sineması için projeksiyon tavsiyesi arayışındaysanız doğru sayfadasınız. Projeksiyon cihazı alırken nelere dikkat etmeli sorusunun yanıtı ve en iyi projeksiyon cihazları derlememize geçmeden önce görüntüyü net görebilmeniz ve göz sağlığınızı koruyabilmeniz için bir öneride bulunmalıyım: Projeksiyon perdesi ile aranızdaki mesafenin ekran boyutunun 1.5 katı kadar uzaklıkta olması gerekiyor.

Projeksiyon cihazı alırken nelere dikkat etmeli?

Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

Projeksiyon cihazları evde büyük ekranda görüntü izlemeyi sağlıyor. Mini projeksiyon cihazı olarak sunulan modeller adındaki mini” kelimesinin aksine en geniş ekranlı televizyon ekranından bile geniş görüntü yansıtabiliyor.

Bahçede sinema izlemek ve evde bir odayı sinema salonuna çevirmek için kısa mesafeli olan projektörleri tercih etmeniz; ayrıca ansi lümeninin yüksekliği, lamba ömrünün uzunluğu, HDMI girişi gibi özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Küçük alanlarda 2000 lümen değeri, orta büyüklükte 2500 üstü değere sahip projektör modelleri, daha büyük alanlarda 4000 lümen ve üzeri değere sahip cihazlar görüntü kalitesinde fark yaratıyor.

Cihazın kablolu ya da kablosuz olması taşınabilirlik açısından önem taşıyor. Projektör tercihinde DLP mi LCD mi sorusu da mutlaka gündeme geliyor. LCD projektör taşınma zorluğu yaratırken DLP projektör modelleri kamp yapanlar için daha iyi bir seçenek oluşturuyor.

Asma aparatı, kumanda ve perde gibi projeksiyon aksesuarları da görüntü kalitesinde etkili oluyor. Masaj yapma, USB telefon şarj girişi ve kola sabit buton kumanda gibi özellikleri bulunan ve baba koltuğu olarak da bilinen ev sineması koltuğu ile sinema keyfini ikiye katlayabilirsiniz

Teknolojinin hızlı gelişimi sayesinde HDMI projeksiyondan 3D projeksiyona, DLP projeksiyondan LCD projeksiyona değişik türde projeksiyon cihazı karşımıza çıkıyor. Tercih yaparken kullanım sebebini ve cihazın kullanılacağı yeri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Siz de projeksiyon cihazı tavsiye ve kısa incelemelerimizi okuyarak seçiminizi kolayca yapabilirsiniz. İşte en iyi projeksiyon cihazları:

Viewsonic PJD7828HDL Ev Sineması Projektö

Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

Satın Al

PC, HDMI, USB ve video bağlantı terminalleri sunuyor. HDMI kablosu ile 3D görüntüler izlemeye olanak tanıyor. 10 Watt gücünde ses aktarım hoparlörü orta büyüklükteki odalarda ses ihtiyacını karşılıyor. Çoğunlukla ev sineması için kullanılmak birlikte dengeli olarak ayarlanan kontrast oranı sayesinde sunum projektörü olarak da kullanabiliyorsunuz.

Kontrast Oranı: 22.000: 1

Lamba Ömrü: 10.000 saat (max) 220W

Görüntüleme Teknolojisi: DLP

Işık Gücü (Parlaklık): 3200 ANSI Lümen

Epson EH-TW750 Projeksiyon Cihazı

Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

Satın Al

Full HD 1080p projeksiyon cihazı, 3LCD teknolojisiyle birçok modele göre üç kat daha parlak görüntü sunuyor. 300 inç büyüklüğünde görünü üretebilen cihaz, iki adet HDMI girişi taşıyor. Bu sayede DVD oynatıcıları ve oyun konsolları bağlanabiliyor. Dahili Miracast özelliği sayesinde doğrudan bir akıllı cihazdan görüntü alma imkanı tanıyor.

Lümen parlaklık: 3.400

Kontrast oranı 16.000:1

3LCD teknolojisi

Optoma UHD30 4K Ultra HD Projeksiyon Cihazı

Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

Satın Al

Optoma UHD30, Ultra HD kalitesi sunarak film keyfini en üst noktaya taşıyor. D Bluray filmlerinizi rahatlıkla izleme olanağı tanıyor. 240 Hz yenileme hızı sayesinde aksiyon filmleri seven sinefillere hitap ediyor. DLP teknolojisi kullanan cihaz bünyesinde 1 VGA çıkışı ve 2 HDMI girişi taşıyor.

Lümen parlaklık: 3.400

Kontrast Oranı: 500000:1

Görüntüleme Teknolojisi: DLP

LG HU80KSW CineBeam 4K Lazer Projektör

Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

Satın Al

LG HU80KSW, 150 inç’e kadar olan projeksiyon ekranıyla evde veya bahçede sinematik izleme ortamı sunuyor. Günde 8 saat video oynatarak 7 yıl kullanılabilirlik vadeden cihaz, adaptif ton eşleştirme ve renk düzeltme özellikleriyle daha iyi HDR deneyimi sunuyor. MEMC (Hareket Tahmini ve Hareket Dengeleme) teknolojisi sayesinde çocuklu ailelerin animasyon filmi keyfini artırıyor. Herhangi bir Bluetooth ses cihazıyla da eşleşmesi sayesinde akıllı cihazlardan içerik yansıtmanıza olanak tanıyor.

Lazer Ömrü: 20.000 saat

Lümen parlaklık: 2.500 lümen

Anker Nebula Mars II

Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

Satın Al

Anker’in ödüllü ve inovatif ürün serisi Nebulanın üyelerinden biri olan Anker Nebula Mars II de istediğiniz her yerde film izlemenize olanak tanıyor. 4 saate varan pil ömrü ve 1 saniyede otomatik netleştirme özelliği öne çıkıyor. Cihaz kompakt tasarımıyla da oldukça hoş duruyor.

Görüntüleme Teknolojisi: DLP

Android 7.1

Sony VPL-VW270ES Ev Sineması Projeksiyon Cihazı

Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

Satın Al

Sonynin ev sineması için ürettiği VPL-VW270ES model cihaz, 4Knın gerçek sinematik kalitesini yansıtıyor. Özel Reality Creation teknolojisi ile görüntüleri piksel seviyesine kadar analiz ediyor. film prodüksiyonu deneyimiyle geliştirilmiş algoritmaları kullanan cihaz, HDR uyumluluğuyla görüntülerin netliğini en üst seviyeye çıkarıyor. Cihaz, çok sayıdaki kalibre edilmiş görüntü moduyla da öne çıkıyor.

Kontrast Oranı: 1000000:1

Görüntü Teknolojisi: SXRD

Ampul Ömrü (Eko Mod): 6000 Saat

Viewsonic M1

Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

Satın Al

Tasarım dünyasının en prestijli ödüllerinden iF Design ödülüne sahip olan taşınabilir LED projeksiyon cihazı ViewSonic M1, dahili pili ve Harman Kardon hoparlörleriyle geliyor. her yerde kullanım için tasarlanmış bu projeksiyon cihazı, 6 saate varan pil ömrü vadediyor. 16 GB dahili hafızasıyla içerikleri depoluyor. Standının 360 derece dönebilmesi yansıtma ayarını kolaylaştırıyor. Cihaz, kablosuz aktarım cihazları bağladığınızda kablosuz projeksiyon cihazına dönüşüyor.

Kontrast Oranı120000:1

Görüntü Teknolojisi: LED

Lamba Ömrü: 30.000 saat

BenQ 4K HDR TK700STi Projeksiyon Cihazı

Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

Satın Al

Tepki süresinin önemli olduğu FPS oyunları da film izlemek kadar keyif veriyorsa dünyanın ilk 4K HDR düşük input lag değerli oyun projektörü modeli tam da size hitap ediyor. TK700STi, FPS, RPG ve SPG oyun modlarıyla oyun deneyimini üst seviyeye çıkarıyor. Yerleşik Google sertifikalı Android TV’si ile 120” geniş ekranıyla evde veya bahçede sinema keyfini de artırıyor.

Işık Gücü (Parlaklık): 3000 ANSI Lümen

Kontrast Oranı: 10.000: 1

Görüntü Teknolojisi: DLP

Acer H6522BD Projeksiyon Cihazı

Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

Satın Al

100 inçlik 1080p Full HD görüntü sunan Acer H6522BD, ColorBoost3D teknolojisi ile renkleri çok daha parlak yansıtıyor. ColorSafe II teknolojisiyle dinamik RGB seviyelerini kontrol ederek renk bozulmasını önlüyor. Görüntü Kaydırma ve dijital yakınlaştırma özellikleri de dikkat çekiyor. Güçlü dahili hoparlörleri ses sistemi için ekstra donanım gerektirmiyor.

Parlaklık: 3500 ANSI lümen

Görüntü Teknolojisi: DLP Projeksiyon

Kontrast Oranı: 10000:1

Philips Screeneo S6 Home Cinema Smart 4K DLP LED Projeksiyon

Balkon ve Bahçede Sinema Keyfi İçin Projeksiyon Cihazları

Satın Al

Geleneksel Full HD’den dört kat daha yüksek çözünürlük sunan Philips projeksiyon cihazı, Kısa Yansıtma teknolojisi sayesinde 180 inçe kadar görüntü yansıtabiliyor. YouTube, Netflix gibi uygulamalar yüklü olarak geliyor. Oyun konsollarını bağlama imkanı da sunuyor. Sezgisel AirMote kontrolü sayesinde el hareketleriyle kolayca gezinebiliyorsunuz. Screeneo, Boombox işlevi de görüyor.

Kontrast Oranı: 150000:1

Görüntü Teknolojisi: DLP

Ampul Ömrü (Eko Mod): 30000 Saat