preloader

Apple, AirPods Stratejisini Değiştirmek Zorunda Kaldı

02.11.2023
Apple, AirPods Stratejisini Değiştirmek Zorunda Kaldı

Yazı Boyutu:

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından Apple’ın ünlü AirPods kulaklık serisinin bugününü ve geleceğini keşfedin.

Apple, yıllar önce ünlü kulaklık ve ses sistemleri üreticisi Beats’i satın aldıktan sonra kendi markasına ait kulaklıklar üreteceğini duyurmuştu. Bu projenin ilk örneği olan AirPods 1. Nesil çok sevilmiş ve çok satılmıştı. Bu sevilen seriye yeni üyeler eklenirken serinin 3. Nesil AirPods modeli AirPods Pro ve AirPods Max’in gölgesinde kalarak dev şirketi hayal kırıklığına uğrattı. Yayınlanan raporlara göre Apple AirPods modellerinde köklü değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Şimdi gelin ünlü markanın gelecek stratejilerine birlikte göz atalım.

Apple AirPods’un Son Nesli Beklenildiği Kadar Satılmadı

Apple, AirPods Stratejisini Değiştirmek Zorunda Kaldı

Apple’ın üçüncü nesil AirPods modelinin beklenen satış rakamlarını yakalayamadığı ortaya çıktı. İkinci nesil AirPods’un hâlâ satışta olması ve daha uygun fiyatlı olması, üçüncü nesil modelin talep görmemesine neden oldu. Ünlü şirketlerin strateji raporlarına göre, Apple bu durumu önlemek ve AirPods serisini daha iyi diferansiyasyon sağlamak amacıyla stratejisini değiştirecek.

Yeni Çıkacak AirPods Modelleri

Apple, AirPods Stratejisini Değiştirmek Zorunda Kaldı

Gurman’ın raporuna göre, Apple gelecek birkaç yıl içinde yeni AirPods modellerini tanıtarak seriyi daha iyi ayırmayı planlıyor. İkinci ve üçüncü nesil AirPods modelleri yerine gelecek olan dördüncü nesil AirPods, 2024 yılında iki farklı seçenekle piyasaya sürülecek. Her iki model de AirPods Pro’nun altında konumlanacak, ancak fiyatlandırma bugünkü seviyelerle benzer kalacak.

Yeni AirPods Pro’nun Tasarımı Tamamen Yenilenecek

Apple, AirPods Stratejisini Değiştirmek Zorunda Kaldı

Yeni dördüncü nesil AirPods modelleri, üçüncü nesil AirPods’un tasarımının bir karışımı ve Pro modelin kısa saplarıyla birlikte gelecek. Daha yüksek fiyatlı seçenek, AirPods Pro’dan alınan gürültü engelleme ve şarj kutusundaki entegre hoparlörler gibi özellikleri içerecek. Ancak ilginç bir şekilde, her ikisi de değiştirilebilir silikon kulak uçları içermeyecek ve muhtemelen standart AirPods’un sahip olduğu tek boyutlu, açık tasarımı koruyacak.

Yeni AirPods Renk Seçenekleri ve Type-C Bağlantı Noktası

Apple, AirPods Stratejisini Değiştirmek Zorunda Kaldı

Yeni AirPods modelleri, Apple’ın USB-C’ye geçişini sürdüreceği belirtiliyor. Ayrıca, bir sonraki yıl Gurman’a göre, AirPods Max’in hafif bir güncellemesi USB-C portu ve yeni renk seçenekleri ile gelecek. Bu güncelleme, orijinal AirPods Max’in 2020’de tanıtılmasından bu yana ilk olacak ve kayda değer yazılım özelliklerini desteklemesi bekleniyor.

{154688}

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları