preloader

Büyüleyici Bir Kulaklık: AirPods Max

10.12.2020
Büyüleyici Bir Kulaklık: AirPods Max

Yazı Boyutu:

Ha çıktı ha çıkacak derken nihayet Apple, AirPods Max adını verdiği ilk kulak üstü kulaklık modelini tanıttı. Ses teknolojisi ve ergonominin yanı sıra, estetik görünümüyle de ikon olma hedefi taşıdığı anlaşılan yeni kulaklık hakkında çarpıcı ayrıntıları sizler için derledik.

Cep telefonlarının hoparlörleri ne kadar kaliteli olsa da, müziğin ve videonun sesini kişisel alan içinde tutmanın en şehirli ve konforlu yolu, kulaklık kullanmaktan geçiyor. Son yıllarda ders teknolojisindeki gelişmeler, bizlere stüdyo kalitesinde kulaklık modelleri bahşetse de çetin rekabette öne çıkmaya çalışan üreticiler iddialı modellerini peşi sıra tanıyor.

Büyüleyici Bir Kulaklık: AirPods Max

Satın Al

Geçtiğimiz 10 yılı aşkın sürede iPod serisiyle müzik çalar pazarına yön vermeyi başaran Apple’ın aynı şekilde cep telefonu ve tablet pazarlarını da hareketlendirmesine tanık olduk. Son sektör büken hareketini Apple Watch modelleriyle akıllı saat sektöründe gösterdi. AirPods kulak içi kulaklıklarını da telefonun vazgeçilmez bir aksesuarı olarak kullanıcılara sunan Apple’ın bir kulak üstü kulaklık modeli çıkaracağı uzun zamandır konuşuluyordu. Nihayet dün Apple beklenen lansmanı gerçekleştirdi.

Kaliteli müzik tutkunlarını ve tarz sevenleri hedefliyor

Büyüleyici Bir Kulaklık: AirPods Max

Kablosuz kulaklıklar kimileri için müzik keyfinin önemli bir parçasıyken, kimileri için ses özelliklerinin yanı sıra ekosistem uyumluluğu bakımından ön plana çıkıyor. Özellikle iPhone kullanıcısı olan milyonlarca kişinin daha uyumlu ve yüksek kaliteli kulaklığa erişebilmesi için geliştirilen seriye kulak üstü kulaklık modeli olarak konumlandırılan AirPods Max, güçlü bir ses deneyimi sunuyor.

Renkleri ve tasarımıyla göze hitap eden AirPods Max; Adaptif EQ, Aktif Gürültü Engelleme, Şeffaf mod ve uzamsal ses gibi özellikleriyle ses kalitesi bakımından da tatmin edici bir deneyim vadediyor.

{773357}

Şıklığın tamamlayıcısı

Büyüleyici Bir Kulaklık: AirPods Max

Uzay grisi, gümüş, gök mavisi, yeşil ve pembe renkleriyle şıklığın tamamlayıcısı işlevi de kazanan AirPods Max, örgü formunda üretilmiş başlığı ve paslanmaz çelikten üretilmiş sağlam kafa bandıyla estetiğe önem verenler için oldukça şık bir alternatif oluyor. Kafa bandı çerçevesi sayesinde başa göre ayarlanan kulaklık dönen mekanizmayla kafa bandına bağlanıyor. Hafızalı köpükten üretilmiş olması sayesinde etkili ses yalıtımı sağlayan kulaklık Apple Watchlardan aşina olduğumuz Digital Crown ile birlikte geliyor. Digital Crown sayesinde ses yükseltme, şarkılar arası geçiş, arama yanıtlama ve Siriyi çalıştırma işlevleri kolaylıkla yapılıyor. Kulaklığın fiziksel butonunun olması da kullanımda opsiyon yaratıyor.

Üst düzey ses deneyimi

Büyüleyici Bir Kulaklık: AirPods Max

AirPods Max derin baslar, hassas orta aralıklar ve net yüksek frekans genişletme sağlayan tasarımına ek olarak ses deneyimini en üst seviyeye taşıyan birçok özelliğe ev sahipliği yapıyor. 40 mm dinamik sürücüsüyle sesin ayrıntısıyla işitilmesini sağlayan kulaklık saniyede 9 milyar işlem yapabilen H1 çip ile fark yaratan bir ses deneyimi sunuyor. Adaptif EQ özelliği sayesinde düşük ve orta frekanslar, kulak yastıklarının uyumuna ve yalıtımına göre ayarlanıyor. Bu da sesin müzik profesyonellerinin kolaylıkla ayırt edebileceği kadar detaylı işitilmesi anlamına geliyor. AirPods Max kulaklığın, gürültü önleme modundan şeffaf moda otomatik geçiş, ses paylaşımı ve Siri ile mesajları seslendirme gibi ek özellikleri de bulunuyor.

Güçlü bağlantı, uzun süreli deneyim

Büyüleyici Bir Kulaklık: AirPods Max

AirPods Max, kablosuz iletişim standardının en son sürümü Bluetooth 5.0 bağlantısıyla geliyor. Kulaklık kutusundan Lightningden Type-Cye şarj kablosu ve Smart Case ile çıkıyor. Kablosuz kulak üstü kulaklığın ses özellikleri ve bağlantı kadar güçlü olan bir başka özelliği de uzun süreli kullanılabilmesi. Aktif Gürültü Engelleme ve uzamsal ses özellikleri aktif olduğunda 20 saate kadar müzik dinlemek ve görüşme yapmak mümkün oluyor. Smart Case kılıf takıldığında ultra düşük güç durumuna geçerek pil tarafında da güçlü bir kulaklık olduğunu gösteriyor.

Kulaklığın akustik performansı artıracak ve ağırlığı dengeli dağıtarak konfor sağlayacak şekilde tasarlanmış olması kulaklığı cezbedici kılıyor. Sesin tüm ayrıntılarını işitme olanağı tanıyan kulaklık renk seçenekleriyle oldukça zarif duruyor.

{773232}

OGGUSTO Teknoloji Editörü Erdal Kaplanseren’in diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Erdal Kaplanseren
Erdal Kaplanseren Tüm Yazıları