preloader

Oyuncu Yağmur Tanrısevsin'den Sürdürülebilir Yaşam İçin Tüyolar

27.11.2020
Oyuncu Yağmur Tanrısevsin'den Sürdürülebilir Yaşam İçin Tüyolar

Yazı Boyutu:

Sephora Collection Global Crew üyesi, Yağmur Tanrısevsin ile sürdürülebilir bir yaşam için yapılması gerekenleri konuştuk.

Oyuncu Yağmur Tanrısevsin'den Sürdürülebilir Yaşam İçin Tüyolar

Yağmur Tanrısevsin

Sürdürülebilir yaşam bilincinin gelişebilmesi için sizce ne gibi temeller atılmalı?

Öncelikle insanların gerçekleri bilmesi gerekir. Bir bilinç yaratılmalı. Toplumun yüzde 1’i değil de en az % 50’si bu bilince sahip olmalı. Bireysel bilinç, sivil toplum kuruluşları ile toplumsal bilinç ve en nihayetinde devletler ve uluslar üstü örgütler topyekûn bu bilinçte olmalı.

Sürdürülebilir bir yaşam için günlük hayatta evlerde uygulanabileceğimiz öneriler verir misiniz?

Aslında hep bildiğimiz şeyler. Söylerken ne kadar basit. Gereksiz kâğıt israfından, elektrik ve su israfından sakınmak. Geri dönüşümü olan ve doğaya saygılı ürünleri tercih etmek, atıklarımızı geri dönüşüm ünitelerine bırakmak. İhtiyacımız olan kadar tüketmek.

Oyuncu Yağmur Tanrısevsin'den Sürdürülebilir Yaşam İçin Tüyolar

Bilinçli bir tüketici olmak için neler yapmak gerekir?

Hem kendimiz bilinçli olmalıyız hem de çevremize bildiklerimizi aktarmalıyız. Gönüllü bir yeryüzü elçisi gibi mesela, eşitler arasında mutlaka doğaya saygılı olan ürünleri tercih etmeliyiz ki markalar da bu bilinçte olmaya mecbur kalsın.

Bir tüketici olarak sizin alışveriş alışkanlığınız nasıl? Çevreye karşı ne kadar duyarlı olabiliyorsunuz?

Ben hem doğaya saygılı ürünleri tercih ediyorum hem de çevreme bu konuda bilgi veriyorum. Sade bir hayat yaşıyorum, dünyayı yok olmaya götürecek bütün aşırılıklardan sakınmaya çalışıyorum.

Oyuncu Yağmur Tanrısevsin'den Sürdürülebilir Yaşam İçin Tüyolar

Güzellik rutinini sadeleştirmek için hangi adımları izlemeliyiz?

Galiba öncelikle içimizi temizlemeliyiz, mutlu ve kendisiyle ve dünyayla barışık bir insan zaten güzeldir ve çevresine ışık saçar. Mesela doğal ve hafif dokusuyla cilde bakım yapan Sephora Collection fondöten hem nemlendirici hem de cildin tonunu eşitleme fonksiyonunu bir arada görüyor. Cildimize iyi gelen sağlıklı ürünlere yönelmeliyiz.

Sadece bir maskara ve nemlendirici etkili bir fondöten mucizeler yaratabilir hem de sadeliğimizi koruyarak.

Sephora Collection’ın “İyi Olan Bizi Güçlendirir” anlayışıyla yarattığı doğal içerikli koleksiyonundan bahseder misiniz? Koleksiyonda hangi ürünler var ve sizin favorileriniz hangileri?

Sephora Collection, daha iyi ve sürdürülebilir bir dünyaya geçtiği ‘We Care For Good’ anlayışı ile oldukça ortak yönlerimizin bulunması ve aynı çatı altında bulunacak olmamız mutluluk verici. Doğaya ve çevreye olan duyarlılığın son yıllarda oldukça fazla önem kazandığını ve Sephora gibi dünya çapında büyük bir markanın bunu göz önünde bulundurarak ürünlerindeki doğal içerik ve geri dönüştürülebilir ambalajıyla ciltlerimize ve yaşadığımız dünyaya verdiği değeri görmek ve bunun bir parçası olmak mutluluk verici. 2021 yılında bu yolcuğumuzun devam ediyor olması ve gerçekten harika. 2020 yılı için Care Fondöten ve 2021 yılı için Care Maskara ve geri dönüştürülmüş ambalajları ile göz kalemleri ile harika çekimler yaptık. Tüm Sephora severlerin görmesi için sabırsızlanıyorum! Ek olarak yine başka sürprizlerimiz olacak ama benim favorim az önce de bahsettiğim Sephora Collection Care Fondöten.

Günlük cilt bakım rutininizi paylaşır mısınız?

Sabah uyandığımda yüzümü yıkadıktan sonra tonik ile temizliyorum sonra serum ve nemlendirici uyguluyorum. Ayrıca dışarı çıkarken güneş koruyucu kullanmak benim için önemli. Güneş koruyucu da içeren bir fondöten kullanıyorum ve bu sayede ihtiyaçlarımı tek bir ürün ile karşılayabiliyorum. 10 günde bir de cilt bakımı yapıyorum. Her zaman doğal ürünler kullanmayı tercih ediyorum.

Aslında cilt sağlığına önem verdiğiniz sürece rutin olarak makyaj yapmaya ihtiyaç duymuyorsunuz ve o zaman makyaj yapmak da eğlenceli ve mutlu bir aktiviteye dönüşüyor.

Makyaj veya cilt bakım ürünleri seçerken içeriklerde dikkat edilmeli gerekenler neler? Bir ürünün doğallığından emin olmak için nelere bakmalıyız?

Dünyamız son 6 ayda oldukça büyük değişimler yaşadı. Her bir gün hayatımızın parçası olan tüm ürünlerin geri dönüştürülebilir olması uzun vadede bakacak olursak günümüz ve gelecek nesiller için çok değerli. Markaların bunu göz önünde bulundurarak hızlıca aksiyon alması ve oldukça doğaya yararlı ürünler kazandırması çok önemli. Kendini ispatlamış ve doğal içeriklerini gönül rahatlığı ile müşterileri ile paylaşabilen markaları seçmek gerekiyor.

Oyuncu Yağmur Tanrısevsin'den Sürdürülebilir Yaşam İçin Tüyolar

Sephora Collection’un, “İyi olan bizi güçlendirir!” anlayışıyla, daha iyi bir dünya için dünyanın birçok yerinden farklı isimlerle oluşturduğu global bir ekipteki ilk Türk’sünüz. Bu nasıl bir duygu?

Sephora Collection’ın daha iyi ve sürdürülebilir bir dünya için kurduğu güzellik takımında doğal içerikli ürünleri, bu ekip dahilinde tanıtmak için çok heyecanlıyım ve bu global takımın yüzlerinden biri olan ilk Türk olmaktan çok mutluyum.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları