preloader

IWC Saat ve Mücevher Sektörünün En Çevreci Markası Seçildi

21.01.2019
IWC Saat ve Mücevher Sektörünün En Çevreci Markası Seçildi

Yazı Boyutu:

IWC Schaffhausen, WWF tarafaından saat ve mücevher sektörünün en çevreci markası seçildi.

IWC Schaffhausen 15 markanın çevresel etkilerini inceleyen WWF (Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı) İsviçre raporunda, İsviçre saat ve mücevher sektöründe çevre performansı en iyi şirket olarak birinci sırada yer aldı.

WWF İsviçre’nin 18 Aralık 2018 tarihinde yayınladığı raporda, IWC Schaffhausen 15 saat ve mücevher markası arasında zirveye yerleşti ve WWF’nin altı kademeli sıralama sisteminde orta derecelerin üzerine çıkan tek marka oldu. WWF raporları, şirketlerin faaliyetlerinin çevresel etkileri konusunda ne kadar sorumluluk aldıklarını ve bu çabaların hangi şeffaflıkta kamuoyuna yansıtıldığını değerlendiriyo

IWC Saat ve Mücevher Sektörünün En Çevreci Markası Seçildi

IWC Schaffhausen iş uygulamalarında sürdürülebilirlik ilkesiyle hareket ediyor ve 2018’de süregelen faaliyetlerini ve gelecek hedeflerini anlatan bir GRI ilkeleri (Global Reporting Initiative) raporu hazırladı. IWC, WWF İsviçre’nin saat ve mücevher sektörünün çevresel etkilerine dikkat çekmesini, müşterileri satın aldıkları eşyanın kökenini ve dayanıklılığını göz önünde bulundurmaya teşvik etmesini takdirle karşılıyor.

“IWC olarak yıllardır saatlerimizi en yüksek standartlarda üretirken sosyal ve çevresel etkilerini de büyük bir özenle değerlendiriyoruz. Yapılacak çok fazla şey olduğunun farkındayız ve bu yöndeki çalışmalarımız artmaya devam edecek.” -IWC CEO’su Christoph Grainger-Herr

IWC Saat ve Mücevher Sektörünün En Çevreci Markası Seçildi

İsviçre’deki saat üretim tesisi ve genel merkezinde yenilenebilir enerji kullanan IWC, değerli metal tedarikçilerine de aynı bakış açısıyla yaklaşıyor. IWC’nin önceliği geri dönüştürülmüş metaller; tüm değerli metal ve değerli taş tedarikçilerinin Responsible Jewellery Council’in belirlediği en iyi uygulama standartlarını karşılaması gerekiyor. 2013’ten beri Positive Luxury’nin “Brand to Trust” Butterfly Award ödülünü kazanıyor. IWC’nin çevresel etki yönetiminde atacağı sonraki adımlar sevkiyat esnasındaki sera gazı salınımı, ambalajlama hacmini ve ağırlığını azaltmak ve kullandığı plastiklerin yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir ya da biyolojik açıdan gübreleşebilir olmasını sağlamak.

IWC Saat ve Mücevher Sektörünün En Çevreci Markası Seçildi
OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları