preloader

adidas: Yarın İçin Bugün Koş

01.06.2021
adidas: Yarın İçin Bugün Koş

Yazı Boyutu:

adidas, küresel etki platformu Run For The Oceans’ın dördüncü yılında plastik atığı durdurmak için koşmaya çağırıyor!

Küresel etki platformu Run For The Oceans’ın dördüncü yılında adidas ve Parley, adidas Running uygulaması aracılığıyla koşulan her kilometre için 10 plastik şişeyi sahillerden temizlemeyi hedefliyor. Böylece okyanuslar toplamda 500,000 pound ağırlığında plastik atıktan arındırılmış olacak.

adidas: Yarın İçin Bugün Koş

Sürdürülebilir modada 2015 yılından bu yana öncü markalardan biri olan adidas, Parley Ocean Plastic ile 30 milyondan fazla sahil ve kıyı bölgelerinden toplanıp geri dönüştürülmüş plastik atıklarından ayakkabılar üretti. Böylece okyanusların kirlenmesini engellemiş ve sürdürülebilir bir gelecek için ilerleme kaydetmiş oldu.

adidas x Parley Run for the Oceans bugüne dek;

  • Dünya çapında 3 milyondan fazla koşucuyu bir araya getirdi.

  • Parley’nin deniz plastik kirliliğiyle mücadelede girişimlerini ve eğitim programlarını geliştirmesi için 25,5 milyon kilometre kat edilmesini sağladı.

  • Bu amaçla tam 2,5 milyon dolar topladı.

  • 2019’da eğitim merkezleri ve yerel topluluk için plastik atık durdurma noktaları ile 92 okul kaydolurken, programa 70 bin çocuk ve aileleri katıldı.

adidas: Yarın İçin Bugün Koş

Yine de denizlerdeki plastik kirliliğinin tamamıyla yok olmadığı bir gerçek. Yaptıklarını sadece bir başlangıç olarak gören adidas, Mart 2021’de Own The Game stratejisinin bir parçası olarak duyurduğu, Run For The Oceans’ı daha kapsayıcı bir dijital ve fiziksel topluluk alanı oluşturmak için genişletmeyi planlıyor. 2025 yılına kadar adidas, 40 milyon kişinin kümülatif katılımına ulaşmayı hedefliyor.

adidas: Yarın İçin Bugün Koş

adidas Türkiye marka elçileri Zeynep Bastık, Nilperi Şahinkaya ve Boran Kuzum’un da destek verdiği bu kampanyada, Parley ile birlikte denizlerdeki plastik kirliliğine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için oluşturduğu Run For The Oceans’ın dördüncü yılında yine sporun gücünden yararlanıyor. Daha önce de geri dönüştürülmüş plastik atıklardan ayakkabı üreten marka, sporun gücünü değişim için kullanıyor. Dünyayı bu amaç uğrunda birleşmeye ve okyanuslar için 8 Haziran’a kadar dünya çapında gerçekleşecek olan bu etkinlikte koşmaya davet ediyor.

adidas: Yarın İçin Bugün Koş

Koşulan her kilometrede 10 plastik şişe atığın toplanacağı ve kampanya sonuna kadar tam 500,000 pound plastiğin plajlardan, adalardan ve kıyı şeritlerinden temizlenmesinin hedeflendiği bu etkinliğe, adidas Running uygulaması (Strava / Joyrun) aracılığıyla katılabilirsiniz. Uygulama üzerinden yapılacak koşuların dahil olacağı etkinliğe buradan 8 Haziran’a kadar kaydolabilirsiniz.

İstanbul’da Yaşayanlara Koşu Rotaları

adidas: Yarın İçin Bugün Koş

Etkinliğe katılmak isteyip İstanbul’da nerede koşabilirim diye düşünenler içinde en iyi yürüyüş ve koşu alanlarını listeledik!

adidas: Yarın İçin Bugün Koş

Koşu Öncesi ve Sonrası İçin Beslenme Önerileri

adidas: Yarın İçin Bugün Koş

Kas ve dokularınızı hızlı ve sağlıklı şekilde geliştirebilmek için koşu öncesi ve sonrası beslenme önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

adidas: Yarın İçin Bugün Koş

Bu içerik adidas sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları