preloader

Güzel Müzik, Güzel Ambiyans, Güzel İnsan: Wiseman

31.08.2021
Güzel Müzik, Güzel Ambiyans, Güzel İnsan: Wiseman

Yazı Boyutu:

Alaçatı’da her anın tadını çıkarmak isteyenlerin buluşma noktası Wiseman'ı mercek altına aldık! Mekânın konseptini, atmosferini, öne çıkan özelliklerini ve daha fazlasını keşfedin.

Damağınızdan önce gözünüzde ve aklınızda, içebileceğiniz onlarca fresh güzel kokteyli canlandıran kocaman barıyla, parmaklarınızı yedirecek tatlarıyla ve güzel müzik, güzel insan, güzel ambians üçlüsünü harmanlama şekliyle Wiseman “Her şeyiyle çok güzel bir akşamdı” cümlesini dillerinize pelesenk ettirecek.

Güzel Müzik, Güzel Ambiyans, Güzel İnsan: Wiseman

Alaçatı’da içerisinde özel bir gece geçirerek, her anın tadını çıkarmak isteyenlerin buluşma noktası olan Wiseman ile hâlâ buluşmadıysanız bu yazıdan sonra içinizden “Biz neden bu kadar geç kaldık” diyerek Wiseman’a doğru yola koyulacağınızdan eminim.

Ama önceden uyarmalıyım; eğer İstanbul’da güzel mekân ve kokteyl ikilisinin müdavimi iseniz, Wiseman’de de bu mekânlardan tanıdığınız kişileri görebilir ve selam vermekten masanıza umduğunuz kadar hızlı varamayabilirsiniz.

Konsept

Lucca’nın unutulmaz Satsuma’sının yaratıcısı olarak tanıdığımız ve kokteyllerinin tadına doyamadığımız Aydın Gürhan’ın da içinde bulunduğu ekibin oluşumu olan Wiseman; iki ay önce açılmasına rağmen sanki yılların mekânıymışçasına bir kitleye ve oturmuşluğa sahip. Akşamüstü kapılarını 18:00’de açan Wiseman güzel kokteylleri, lezzetli fine dining menüsü ve eğlenceli müzik tarzıyla bizlere tam bir “Gastro Cocktail Bar” tecrübesi sunuyor.

Güzel Müzik, Güzel Ambiyans, Güzel İnsan: Wiseman

Ekimin ilk haftasına kadar dilerseniz 18:00’den sonra ister masanızda ister barın etrafında sosyalleşerek sadece kokteyl ile müziğin tadını çıkarabileceğiniz, dilerseniz çok lezzetli yemeğinizle kokteyl eşleşmeleri gerçekleştirip hem yiyip hem eğlenebileceğiniz bir mekân Wiseman. Müdavimi olduktan sonra ayrılık için korkmayın çünkü Wiseman bu sonbahar İstanbul’a bir mekân açacak. Aynı zamanda Çeşme’de de kışın hizmet vermeye devam ederek lokallere kendini çok özlettirmeyecek.

{774152}

Ambiyans ve Müzik

Wiseman’in taş duvarlar arasındaki modern kapısı kocaman bir avluya açılıyor. Avlu taş duvarlarla çevrili ama duvarlardaki pencere açıklıkları ve ortamın ambiansının yapı taşı olan dev starliçeler dikkat çekiyor. Kapıdan girer girmez alabildiğine büyük bir bar karşılıyor bizi.

Güzel Müzik, Güzel Ambiyans, Güzel İnsan: Wiseman

Barın etrafında, kokteyllerini yudumlarken çevresiyle de sosyalleşen keyifli insanlara dikkatiniz ister istemez takılıyor çünkü adeta mekânla bir, mekânın parçası gibiler. Yemeğini yiyen, kokteylini içen, sohbet eden insanların ortak noktasının sosyalleşmekte aldıkları mutluluk ve o mutluluğun yaydığı güzel enerji olduğunu durduğunuz yerden hissedebiliyorsunuz. Haftanın her günü başka bir “guest DJ”e “live performance”ı için yer veren Wiseman, size her gün başka bir müzik, başka bir eğlence sunuyor.

Bizim gittiğimiz gün set up'ı çalarken bazı şarkılara elektro gitarıyla eşlik etmesiyle hem kulağa hem de göze hitap eden Kaan Aldemir vardı. Wiseman 22:00'e kadar daha downtempo ile yemeğinizin tadını çıkarmanıza olanak tanırken, 22:00'den sonra içlerinden gizlice “Oturanlar bizden değildir” diyerek anlaşmış bir topluluğun buluşma yeri adeta. Aman dikkat bizim gibi güzel müzik eşliğinde birbirinden güzel kokteyllerin tatlarına bakmaya başlarsanız duramayabilir ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz. Hatta gece sonu aklınız tadamadığınız diğer kokteyllerde kalabilir.

Güzel Müzik, Güzel Ambiyans, Güzel İnsan: Wiseman

Lokasyon ve Rezervasyon

Hacımemiş’in girişinde olan Wiseman’in önüne kadar araçla gelmek mümkün. Mekânın önünde olan vale ve yakınında olan otopark Alaçatı’da bulunan çoğu mekânın aksine size yürümenin dışında araçla gitme olanağı da tanıyor. Alaçatı pazar yerine çok yakın olan Wiseman’e Alaçatı’da konaklıyorsanız veya Alaçatı’da herhangi bir yere aracınızı park ederseniz yürüyerek de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Adres: Hacımemiş Mah. 2038. Sok. No:10/1

Rezervasyon: @wisemangastrococktail

Gelen herkesin kendini rahat hissetmesi ve rahatça sosyalleşebilmesi için rezervasyonu sadece instagram DM’den alıyorlar.

Menü ve Yemek Tarzı

Wiseman’in mutfağındaki unutamayacağımız tatlar şef Burak Baş’ın reçetelerinden oluşuyor. Burak Baş yemeklerinin her bir malzemesinin mutfağa gelene kadar geçtiği üretim süreçleriyle de oldukça ilgili, bütün yemeklerde organik, üreticisini tanıdığı sebze ve meyveleri tercih ediyor. Wiseman’de damaklarda unutulmayacak tatlar bırakan bir “Fine Dining” yemek menüsü sunuluyor. Çok geniş bir menüsü olmamasına rağmen, her bir yemeği başyapıt niteliğinde ve bu sıfatı hak edecek lezzette olduğundan menüyü “Şampiyonlar Ligi” olarak da adlandırabiliriz.

Güzel Müzik, Güzel Ambiyans, Güzel İnsan: Wiseman

Yemekleri kadar belki de daha fazla iddialı oldukları konu ise kokteyller. Mekâna girdiğinizde barın büyüklüğünden kokteylin ve sosyalleşmenin önemini zaten anlayabiliyorsunuz. “Güzel kokteyl tanrısı” olarak tanıdığımız Aydın Gürhan’ın ellerinden çıkan 11 signature, 4 clarified özel kokteyli de içinde barındıran geniş bir cocktail ve alkol menüsü var.

Önerdikleri yemek ve kokteyl eşleşmelerini denemenizi tavsiye ederim, pişman olmayacağınıza eminim.

{774176}

Öne Çıkardıkları Lezzetler

Yemek ve kokteyl menüsüne oldukça güveniyorlar, hepsi tat olarak iddialı… ‘Yaz domatesleri’nin adeta sarılıp uyumak isteyecek kadar güzel bir sosu varken, “karışık deniz ürünleri” neden denizi çok sevdiğimizi anımsatıyor ve “ soğuk çikolata” ise akıllara kazınıyor.

Güzel Müzik, Güzel Ambiyans, Güzel İnsan: Wiseman

Aydın Gürhan ile özdeşmiş “Wiseman kokteyl” ile başladığımız geceye; hepimize dereotunu sevdirecek, hafifliği ve freshliğiyle detoks içeceği içiyormuşuz iç rahatlığı sağlayıp ne kadar içtiğimizi anlayamayacağımız “aqua Vieta” ile devam edip muhteşem “Satsuma” ile son verdik.

Bu tatları mutlaka denemenizi önerirken; bizim gibi aklınızın denemediklerinizde kalabileceğine dair sizi uyarmalıyım.

En Çok Aklımda Kalan Ürünler

  • Denize olan sevgimi kabartan “karışık deniz ürünleri”

  • Çikolata ile ciddi düşünmemi sağlayan “soğuk çikolata”

  • Böyle bir freshlik olamaz ben bunu uyandığım gibi içebilirim dedirten, hayat suyu anlamına gelen “aqua vieta”

  • Gözlerinizi kapattığınızda Satsuma bahçesinde geziyormuşsunuz hissi veren efsane “Satsuma”

En Az Aklımda Kalan Ürünler

Tepito

Güzel Müzik, Güzel Ambiyans, Güzel İnsan: Wiseman

Fiyatlar

Fiyat performans olarak oldukça iyi bir seviyeye sahip olan Wiseman’de hem güzel müzik dinlerim hem de lezzetli menü ile oldukça tok kalkarım kafasındaysanız birkaç çeşit starter, ana yemek ve tatlı ile birlikte kişi başı 270 TL gibi bir hesap ödeyebilirsiniz. Birbirinden lezzetli kokteyller ise 95 TL ila 125 TL gibi oldukça normal bir aralıkta.

Güzel Müzik, Güzel Ambiyans, Güzel İnsan: Wiseman

Mekânın Öne Çıkan 3 Özelliği

  • Lezzetli kokteyl ve yemek menüsü

  • Sosyalleşme alanı olan devasa barı

  • Güzel müzik, güzel insan, güzel tatlar harmonisi

Masa Düzeni

Ortada bulunan dikdörtgen şeklindeki büyük barın etrafına oldukça mesafeli yerleştirilmiş ahşap ve mermer masalar mevcut. Masa yerleşimi o kadar ferah ki geriye size mekânda gezinmek için oldukça alan sunuyor. Ama aynı zamanda yerleştirilme şekliyle de samimi görüntüsünü koruyor. Dört veya daha az kişiyseniz normal masalara geçebilir, biraz daha kalabalıksanız DJ’in önündeki uzun masayı tercih edebilir veya DJ’in sağında ve solunda bulunan localarda oturabilirsiniz. Sayınız ne olursa olsun barın etrafında oturup hem sosyalleşmek hem de barmenlerin müthiş kokteylleri hazırlayışını izleyebilirsiniz. Bu da gecenin tadını çıkarmak için çok güzel ve mekâna özel bir seçenek.

Güzel Müzik, Güzel Ambiyans, Güzel İnsan: Wiseman

{774189}

Ne Giymeli?

Wiseman tüm kıyafet tarzlarını kaldırabilecek bir mekân. Oldukça şık giyinip gelenler ve casual takılmayı tercih edenler diye iki gruba ayrılıyor insanlar. Araç ile önüne kadar gidilebilindiği için kadınlar mini bir elbise altına küçük topuklu ayakkabı giyebilir veya daha casual bir etek, crop top ve espadril ile geceye katılabilir. Erkekler için de kot, tshirt ve sneaker yeterli olacaktır. Aman dikkat edin burası tüm Alaçatı mekânlarının aksine overdress’i kaldırabilecek iken, underdress giyinirseniz kendinizi biraz paspal hissedebilirsiniz.

Güzel Müzik, Güzel Ambiyans, Güzel İnsan: Wiseman

Kimler Gitmeli?

Aydın Gürhan’ın kokteyllerini seven ve özleyenler, güzel içki içmeye önem verenler, güzel yemek ve güzel içki ikilisinden vazgeçemeyenler, eğlenmeyi sevenler, ağzının tadına düşkünler, tanıdıklarını görmeyi ve sosyalleşmeyi sevenler… Kısacası güzel yemek, güzel kokteyl, güzel müzik, güzel insan kombinasyonunu yaşamak isteyenler.

OGGUSTO Çeşme Editörü Melis Şenel diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Melis Şenel
Melis Şenel Tüm Yazıları