preloader

See Me Casual: Alaçatı’nın Gastro Pub'ı

27.07.2021
See Me Casual: Alaçatı’nın Gastro Pub'ı

Yazı Boyutu:

See Me Casual ile artık Alaçatı’nın bir gastro pub’ı var! Hacımemiş'in ortasında yer alan See Me Casual'ın konseptinden giderken ne giyileceğine kadar tüm detaylar bu rehberde.

Hacımemiş’in tam ortasında geniş bir bahçede yer alan See Me Casual arnavut kaldırımlı yolun bitişiğinde, dışarının aksine ağaçlar içinde güzel dekore edilmiş bir mekân. See Me Casual hem gözünüze hem damağınıza hitap eden yemeklerle, güzel kokteyllerin tadına bakmaya ve yüksek sesli müziğiyle sizi eğlenceye çağırıyor.

Konsept

Nişantaşı Chocolate’ın eski ortaklarından Oğuz Kayhan, işletmenin duayenlerinden Raşit Karakuş ve Ebru Karakuş’un bilgi birikimleri ve vizyonlarının karmasından oluşan See Me Casual; 18:00-00:00 arasında alışılmışın dışında organik, mevsimsel sebze ve meyvelerden oluşan fiks menüsü ve fresh kokteylleriyle size yüksek volumede müzikle eğlence-güzel yemek ikilisini sunuyor. Dilerseniz birbirinden güzel yemeklerden oluşmuş fiks menüyü tadıp, alkolün ve müziğin tadını çıkarabilir dilerseniz sadece eğlenceli yüksek müzik ve alkol için gelip See Me Casual’da keyifli bir akşam üstü veya akşam geçirebilirsiniz.

See Me Casual: Alaçatı’nın Gastro Pub'ı

Ambiyans ve Müzik

Beyazlar, griler, bitkiler ve rattan detaylar dolu keyifli, geniş, ferah bir bahçe See Me Casual. Girişinde yol üzerinde uzunca bir sedir, birkaç masa ve keyifli sandalyeleriyle Alaçatı’nın “sokak üzerinde yemek yiyip, “kokteyl içebilme” konseptine imkan sağlarken, içeride bahçede güzel yemeklerin tadına varıp veya yüksek müziğin tadını çıkarmak isteyenlere alan açıyor. Perşembe günleri yılların popüler DJ’i Cenk Çöteliyle eğlenceye doyabileceğiniz See Me Casual’da her gün yüksek volumede eğlenceli, içinizde dans etme isteği uyandıracak müzikler mevcut.

See Me Casual: Alaçatı’nın Gastro Pub'ı

Lokasyon ve Rezervasyon

Eskiden Atiye olan mekân tasarım olarak tamamen yenilenmiş ve yepyeni dizaynı, ruhu, tarzı ve sahipleriyle bizlerle “See Me Casual” olarak buluşuyor. Hacımemiş’in sonuna doğru olan See Me Casual’a, arabayla gidebilirsiniz ama park yeri sorun olabilir. Yine de araçla gitmek istiyorsanız, Hacımemiş Camii’nin olduğu yere park edip yürüyebilir veya direkt taksiyle önünde inebilirsiniz. Alaçatı’da konaklıyorsanız yürüyerek gitmek gayet kolay olacaktır.

Adres: 12001 sk. No:46 Alaçatı

Rezervasyon: 05332608646

{774152}

Menü ve Yemek Tarzı

Şef Sercan Pehlivan’ın dokunuşu ve kendi tarlalarından gelen organik sebzeleriyle alışmış olduğumuz “fiks menü” kavramına yeni ve gastro bir alternatif sunuyorlar. “Fiks menü” denildiğinde akla gelen onlarca yoğurtlu ve patlıcanlı mezeden bu menüde eser dahi bulamayacağınıza söz verebilirim. Belirli periodlarla taze balık ve mevsimsel sebzelere göre değişecek olan fiks menüsünde levrek cevicheyi andıran özel bir salatadan enginarın aşık olacağınız kızartmasına, karidesten langustaya seçenekleriyle “Bu kadar güzel ve özel fiks menü olur mu?” dedirtiyor. Bu menüyü dilerseniz geniş şarap kavları ile tadlandırabilir veya yine kendi tarlalarından onlarca taze üründen oluşan kokteyllerle eşleştirebilirsiniz.

See Me Casual: Alaçatı’nın Gastro Pub'ı

Öne Çıkardıkları Lezzetler

Her yöreden özel getirttikleri peynirlerle bezenmiş şarküteri tabağına bayılacaksınız. Taze deniz ürünleriyle yaptıkları balıkçı salatası, ızgara tiger karides, langusta ve kaya kevreğinin de yanında bugüne kadar enginarın tanıdığım en güzel hali “enginar kızartma” iddialı olan lezzetlerden sadece birkaçı.

En Çok Aklımda Kalan Ürünler

  • Kızartma sevmeyen bana hafif oluşu ve yağ çekmeyişiyle kendini sevdiren, en sevdiğim enginarın bugüne kadarki en güzel hali “enginar kızartma”

  • Mis gibi ev yapımı milföyü ve güzel kremasıyla milföy

  • Taptaze Langusta

  • Signature kokteylleri See Me

See Me Casual: Alaçatı’nın Gastro Pub'ı

En Az Aklımda Kalan Ürünler

Izgara kaya levreği.

{774177}

Fiyatlar

Çok daha basit fiks menülerin çok daha yüksek fiyatlara sunulduğu Alaçatı’da hem lokasyonu hem de yemek ve müzik seçkisiyle See Me Casual oldukça uygun fiyatlı bir mekân. Porsiyonları oldukça yeterli hatta fazla olan fiks menü fiyatı 360 TL. Şarap kavı şişe bazında 350-550 TL arasındaki skalada yer alırken kokteylleri 120 TL civarında.

See Me Casual: Alaçatı’nın Gastro Pub'ı

Mekânın Öne Çıkan 3 Özelliği

  • Dünya tatlısı, işletmeciliği çok iyi bilen işletme ekibi ve öncelikle Ebru Hanım

  • Gastro bir menüyü oldukça yeterli porsiyonlarda, uygun fiyata sunması

  • Keyifli dizaynı

Masa Düzeni

Oldukça ferah alana sahip olan See Me Casual’da dilerseniz yol üzerindeki sedirde veya standlarda, içeride masalarda dilerseniz de barda oturabilirsiniz. Yemek yiyecekseniz içeride bahçede olmak keyifli olabilecek iken, yol tarafında sedirde oturup kokteyllinizi yudumlamak veya barda müziğe biraz daha yakın olup eğlenceye doymak da seçenekleriniz arasında.

See Me Casual: Alaçatı’nın Gastro Pub'ı

Ne Giymeli?

Alaçatı köy içi mekânlarının aksine See Me Casual şık giyilebilecek bir mekân. Arnavut kaldırımı sokaklardan geçilerek gidildiği için çok topuklu giymek kadınlar için zor olsa da şık bir elbise altına mini bir topuklu gayet güzel olacaktır. Erkekler için de pantolon üzeri gömlek yerinde bir kombin.

See Me Casual: Alaçatı’nın Gastro Pub'ı

Kimler Gitmeli?

İstanbul Chocolate zamanlarını özleyenler, “İstanbul’da Reina, Sortie’ciydim o tatlarda bir mekân olsa” diyenler, Ffiks menüye gidelim de güzel olsun” diyenler ve en çok da yüksek sesli müzikte eğlenmek isteyenler gitmeli.

{774176}

Melis Şenel
Melis Şenel Tüm Yazıları