preloader

Ayrıcalıklı Bir Yemek Tecrübesi: Nonna Private Dinning Alaçatı

06.08.2021
Ayrıcalıklı Bir Yemek Tecrübesi: Nonna Private Dinning Alaçatı

Yazı Boyutu:

Harika bir atmosferde, profesyonelce tasarlanmış bir mekan; Nonna Private Dinning. Mekanın özelliklerinden öne çıkan lezzetlere kadar tüm detayları yazdık.

Güler yüzleri ve mekanın imza kokteyli “Pink On” ile bizi karşılayan mekanın sahiplerinden Büşra Ösen Mesudiyeli ve mekanın yöneticisi Ayça Gülaç ile çok keyifli bir akşam geçirdik. Mekana girer girmez çevredeki selvi ağaçlarından oluşan köşe ile kendimi bir an mini bir Toskana fotoğraf karesinde hissettim.

Nonna’nın imza yemeklerinden seçmelerle OGGUSTO için özel hazırlanmış tadım menümüz ve geceye özel çiçeklerle süslenmiş masamıza geçtikten sonra Büşra Hanım ve ailesinin özenli detaylarla yarattıkları “Nonna Private Dinning” hayata geçiş hikayesini keyifle dinlerken profesyonel mutfak ekibinin elinden çıkan lezzetleri bir bir tatmaya başladık.

Ayrıcalıklı Bir Yemek Tecrübesi: Nonna Private Dinning Alaçatı

Aile büyüklerinin -tüm aile fertlerinin bir araya gelerek birlikte yemek pişirip vakit geçirecekleri bir mekan tasarlanması fikri- ile başlayan Nonna, Büşra Hanım ve abilerinin, babalarının hayali olan ve anneleri hanımefendiye ithafen yarattıkları bir mekan. İlk bir kaç yıl aile ve dostları ağırladıkları mekanı bu sezon dışarıdan da misafirler ağırlamak üzerine düzenlemeye karar veriyorlar ve Nonna Private Dinning ortaya çıkıyor.

Aynı zamanda Authentic Life markasının yaratıcı olan Moda Tasarımcısı Büşra Hanım’ın estetik gözünün mekanın her yanına yansımasını hissedebiliyorsunuz.

Nonna’nın en önemli özelliklerinden biri işini en iyi yapan profesyonellerin mekanın mutfak ve servisini üstlenmiş olması.

Konsept

Nonna, en az 8 en fazla 60 kişilik özel organizasyonlar için hizmet veriyor. “Private Dinning” konseptini en doğru şekilde uygulayan mekan hem küçük gruplar için kalabalıktan uzak bir akşam yemeği alternatifi hem de özel davetlere uygun harika bir ortam.

Ambiyans ve Müzik

Ayrıcalıklı Bir Yemek Tecrübesi: Nonna Private Dinning Alaçatı

Dış ve iç mekanı ayrı ayrı düşünülmüş, şık ve incelikli detaylarla tasarlanmış özel bir yer. Yazın ve güzel havalarda dış mekanda denize karşı bir masa düzeni kurulabiliyor, serin havalar için ise iç mekan bambaşka bir ambiyans. Kışın şömine keyfi yanında “long table” konsepti ile de yemek düzeni sağlanıyor. İç mekanda dikkat çeken bir bölüm ise titizlikle yapılmış yüksek teknolojik bir şarap kavı.

Alaçatı Port Evlerinde yer alan Nonna, deniz kenarı esintisi ve mekanı çevreleyen bitkilerle pek keyifli. Mekana kendi teknesiyle gelmeyi tercih eden misafirler özel iskeleye yanaşabiliyor. Gece boyunca hem yerli hem yabancı daima tanıdık gelen melodilerle kendimizi iyi hissettiğimiz bir müzik listesi eşlik etti bizlere.

Lokasyon ve Rezervasyon

Alaçatı Sörf Cennetine giden ana yol üzerinde, Alaçatı Port Evleri içinde ara bir bölümde yer alıyor. 2-3 mekan ile bir avluyu paylaşıyor.

Alaçatı mahallesi, 18000 sokak no.34-41 Çeşme İzmir

Rezervasyon için: 0532 243 6919

Konum için tıklayın.

Menü ve Yemek Tarzı

Ayrıcalıklı Bir Yemek Tecrübesi: Nonna Private Dinning Alaçatı

Çeşme Limonu

Menü misafirlerin seçimine uygun belirleniyor. Profesyonel Mutfak Şeflerinden danışmanlık alınarak oluşturulmuş ürünler, mutfaktan sorumlu Şef Doğan Kaan ve ekibinin hünerleri ile sunuluyor. Deniz mahsüllerinden mevsime uygun balık çeşitlerine, özel yorumlarla et alternatiflerine kadar birçok seçenek var.

Belirlenen davet ve kişi sayısına uygun olarak ister mekanın önerileri ister misafirlerin tercihlerine göre şekillenebilen menüler oluşturuluyor.

Yerli ve yabancı özel şarapların seçmelerinden oluşan şarap kavından şarap seçimi yapılabilir.

Öne Çıkardıkları Lezzetler

 • Dana Bonfile Tartar

 • Deniz Tarağı Carpaccio

 • Cotoletta Alla Milanese

 • Istakozlu Risotto

 • Morel Mantarlı Risotto

Ayrıcalıklı Bir Yemek Tecrübesi: Nonna Private Dinning Alaçatı

Istakozlu Risotto

En Çok Aklımda Kalan Ürünler

 • Badem ve hardallı limon ekşisi ile Deniz Tarağı Carpaccio

 • Morel Mantarlı Risotto, Şefimizden aldığımız bilgiye göre kullandıkları Siyah Trüf Mantarı Adana’da üretiliyor.

 • Finali gerçekleştirdiğimiz harika bir lezzet uyumu, zeytinyağı jölesi (servis sırasından son anda buzluktan çıkarılıyor), rezeneli beze ve İzmir’in butik bir pastanesinin mekana özel yaptığı nane dondurması ile servis edilen “Çeşme Limonu” bugüne kadar yediğim en hafif ama lezzetli tatlılardan biriydi.

 • Ayrıca aklımda kalan tadım menümüzle eşleştirilmiş Fransız ve Italyan bazı şaraplar;

 • Rose olarak Fransa Provence bölgesinden Domaines Ott Chateau De Selle

 • Kırmızı olarak İtalya Piemonte bölgesinden Gaja Sito Moresco 2018

Ayrıcalıklı Bir Yemek Tecrübesi: Nonna Private Dinning Alaçatı

Deniz Tarağı Carpaccio

Fiyatlar

Fiyatlar menü içeriği ve detaylara göre şekilleniyor.

Ayrıcalıklı Bir Yemek Tecrübesi: Nonna Private Dinning Alaçatı

Morel Mantarlı Risotto

Mekanın Öne Çıkan 3 Özelliği

 • İzole ve pek keyifli lokasyonu

 • Hem mekanın dekorasyonuna hem de lezzetlere yansıyan özen ve estetik

 • Adı gibi kendinizi özel hissedebileceğiniz bir mekan

Masa Düzeni

Şık detaylarla bezenmiş ve tadım menümüzdeki lezzetlere uygun özel sunum ile masa düzenimiz harikaydı. Mekanda gerçekleşecek davete ve kişi sayısına göre masa düzeni, çevre düzenleme ve süsleme değişebiliyor.

Ayrıcalıklı Bir Yemek Tecrübesi: Nonna Private Dinning Alaçatı

Ne Giymeli

“Private Dinning” olması sebebiyle muhtemelen ağırlıklı özel davetler için gidilecek bir yer olduğunu düşünerek içinde bulunacağınız gecenin getirdiği bir şıklık yakışacaktır. Ortamın zarif şıklığına uymaya çalışmak da çok keyifli.

Ayrıcalıklı Bir Yemek Tecrübesi: Nonna Private Dinning Alaçatı

Büşra Ösen Mecidiyeli, Ceren Oluz Taddonio, Ayça Gülaç

Kimler Gitmeli?

 • Özel bir kutlama/ davet düzenlemek isteyenler için uygun.

 • Aile veya arkadaşlarla daha izole bir buluşma gerçekleştirmek isteyen küçük grupların da tercih edebileceği bir mekan.

Şef Hakkında

Ayrıcalıklı Bir Yemek Tecrübesi: Nonna Private Dinning Alaçatı

Doğan KAAN

1979 yılında Ardahan Damal’da doğdu. 1997’de İstanbul’a gelerek “hayatımın mesleği” olarak ifade ettiği mesleğine önce alaylı olarak başladı. Ardından Mutfak Sanatları Akademisi ile de akademik eğitimini tamamladı. 24 yıllık meslek hayatında Türkiye’nin önde gelen 4 önemli markasında çalıştı. Pizza Day’s & Taps Restaurant, Numnum, Ran Group altında % Yüz Restaurant ve Mandolin, Big Chefs markalarında mutfak şefliği ve mutfak koordinatörlüğü yaptı. Haziran 2021 itibari ile İzmir ve Türkiye’de kişiye göre menü ve servis konseptinde bir ilk olan Nonna Private Dining markasında mutfak şefliği görevini üstlendi. Markayı en iyi şekilde temsil edip misafirlerinin memnuniyetini sağlamak için ekibi ile çok çalışıp, çok güzel yemeklere imza atıyor.

OGGUSTO İzmir Editörü Ceren Oluz Taddonio’nun diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Ceren Oluz Taddonio
Ceren Oluz Taddonio Tüm Yazıları