preloader

Bir Anka Kuşu Hikayesi: Mona by Om Paparazzi

17.09.2021
Bir Anka Kuşu Hikayesi: Mona by Om Paparazzi

Yazı Boyutu:

Dekorasyonu, konumu ve menüsüyle bir Ege deneyimi sunan Mona‘yı mercek altına aldık! Mekânın konseptini, atmosferini, öne çıkan özelliklerini ve daha fazlasını keşfedin.

Paparazzi’nin yapısını korurken barın yerinin değişimi, içerisine eklenen yeni marka iş birlikleri ve genişleyen vizyonuyla bize adeta Anka kuşunun küllerinden doğuş hikâyesini anımsatıyor. Om Paparazzi’nin deniz kenarı ve iskele tarafında konumlanan, akşamları servis veren restoranı Mona; yaz boyunca olduğu gibi Eylül boyunca da güzel mezeleri ve keyifli ortamı ile size bir “Ege Akşamı” deneyimi sunuyor. Tüm detaylarıyla Mona akıllara “Make Ayayorgi Great Again” sloganını getiriyor.

Konsept

Dekorasyonu, konumu ve menüsüyle Mona tam anlamıyla size bir Ege deneyimi sunuyor. Çeşme lokallerinin vazgeçemediği Yıldızburnu’nun biraz daha keyifli hali olmuş diyebiliriz. Haftanın her günü 20:00-24:00 arasında arkadaşlarınızla güzel sohbet eşliğinde güzel mezelerinin ve yemeklerinin tadına bakabileceğiniz Mona’da hafta sonu 22:00’den sonra yemeğinize Om Paparazzi kısmında başlayan canlı müzik performansları eşlik ediyor. Benden size bir tavsiye 22:00’ye kadar yemek faslını geçmiş olmaya çalışın çünkü birbirinden başarılı sanatçıların şarkılarına eşlik etmekten yemeğinizi bitiremeyebilirsiniz.

Bir Anka Kuşu Hikayesi: Mona by Om Paparazzi

Ambiyans ve Müzik

Bir tarafta yılların Paparazzi’sinin unutulmayan kemerli mimarisi, bir tarafta Ayayorgi koyunun dümdüz ve berrak suları… Köy ışıklarıyla taçlandırılmış ahşap masalarıyla Mona Yıldızburnu’nu Ayayorgiye taşımış ve Ayayorgi’yi tekrar canlandırmış. Mekânın ortaklarının çoğu İzmirli olduğu için mekân tam bir lokal ve yazlıkçı buluşma alanı.
Hissiyat olarak içinizde reklamlarda gördüğümüz o samimi, keyifli, sohbetli masaları uyandıracak. Hoş sohbet, keyifli ortam, güzel mezelere hafta içi Türkçe ve yabancı akustik pop, jazz pop eşlik ederken hafta sonu ana sahnede gerçekleşen Tezgah ve Alya’nın keyifli sahnesinden ve yüksek enerjili müziğinden nemalanıyorsunuz.

Bir Anka Kuşu Hikayesi: Mona by Om Paparazzi

Lokasyon ve Rezervasyon

Aya Yorgi koyunun sonunda eski Çeşmecilerin iyi bileceği Paparazzi’nin Anka kuşu gibi küllerinden büyüyerek, evrilerek ve daha güçlü doğmasından oluşan “Om Paparazzi”nin içinde yer alıyor Mona. Kendi özel aracınız veya taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Çeşme’deki çoğu mekânın aksine araç ile giderseniz self-parking yapabileceğiniz geniş bir otoparkı mevcut, isterseniz valeye de verebilirsiniz.

Adres: Ayayorgi Mevki, No:11, 35930 Çeşme/İzmir

Rezervasyon: 05412696066

Konum için tıklayın.

{774260}

Menü ve Yemek Tarzı

Uzun sohbetlere eşlik edecek mezeleri, rakı ve şarap eşleşmeleriyle çok güzel gidecek ana yemekleri mevcut. Şef Kerem Ermin’in ellerinden çıkan menünün tamamını “Uzun sohbetli masa menüsü” olarak da adlandırabiliriz. Oldukça yeterli bir menüye sahip Mona’nın asıl şovunu alkol menüsünün genişliği yapıyor. Om Paparazzi bünyesinde olduğunu alkol menüsüne bakarak anlamak gayet mümkün.

Bir Anka Kuşu Hikayesi: Mona by Om Paparazzi

Öne Çıkardıkları Lezzetler

Ana yemekleri de başarılı olan Mona’nın asıl iddialı olduğu konu mezeleri; Anne tarifi şekersiz güveçte taze fasulyeden, “yananı görür Allah” dedirtecek acıda Atom’a, Ege klasiği çıtır bamyadan yeni bir versiyon getirdikleri favaya seçenek oldukça fazla. Aman dikkat benim gibi kuver olarak getirdikleri sımsıcacık, miss gibi fırından yeni çıkmış pideye çok düşüp yemeğe başlamadan daha karnınızı doyurabilirsiniz.

Bir Anka Kuşu Hikayesi: Mona by Om Paparazzi

En Çok Aklımda Kalan Ürünler

  • Dünyanın en sıcak, en fırından yeni çıkmış, en mis gibi pidesi. Bence gecenin şampiyonu o pidedir (Lütfen Mona’ya gidip o pideyi yeme fikri çık aklımdan).
  • Çoğu restaurantın aksine şeker kullanılmadan yapılmış olan “Anne tarifi güveçte taze fasulye”
  • Çıtır kabak
  • İçtikçe içmeniz gelecek Polkadot kokteyl

{774221}

En Az Aklımda Kalan Ürünler

  • Mantarlı kuskus risotto

Bir Anka Kuşu Hikayesi: Mona by Om Paparazzi

Fiyatlar

Yemek fiyatları ortalama olan Mona’nın şişe bazlı alkol fiyatları ise oldukça uygun. İki kişi gidip fazlaca doyarak ve rakıya düştükten sonra kalkmayı düşünürseniz kişi başı 350-400 TL gibi bir hesap ödeyebilirsiniz.

Mekânın Öne Çıkan Üç Özelliği

  • Denize sıfır masaları
  • Samimi ambiyansı
  • Keyifli ortamı

Bir Anka Kuşu Hikayesi: Mona by Om Paparazzi

Masa Düzeni

Mona’da hangi masaya oturursanız oturun deniz kenarı olacağından şüpheniz olmasın. Gündüz Om Paparazzi’de şezlongların yerleştirildiği iskelenin yoğunluğa göre tamamı akşam Mona’ya dönüşüyor. Ahşap 4 kişilik masalarda denize en fazla iki masa uzaklıkta olabiliyorsunuz, dilerseniz 4 kişiye kadar dilerseniz de masaların birleştirilmesini rica edip keyifli gruplar şeklinde Mona’da akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Bir Anka Kuşu Hikayesi: Mona by Om Paparazzi

Ne Giymeli?

Ulaşım araçla olacağından kadınlar dilerse düz dilerse topuklu ayakkabı giyebilir. Her kıyafeti kaldıracak bir ortam olmasına rağmen mekânla bütünlük sağlamak açısından kadınlar için keten bir elbise ve espadril, erkekler için ise keten şort, keten gömlek ve espadril yeterli olacaktır.

Bir Anka Kuşu Hikayesi: Mona by Om Paparazzi

Kimler Gitmeli?

Çeşme’nin karmaşasından kaçıp daha samimi bir ortamda rahat rahat sohbet etmek isteyenler, “Alya ve Tezgah’ın sahnesine bayılıyorum keşke yemek yerken dinleyebileceğim bir ortam olsun” diyenler, Om Paparazzi’den geceleri de vazgeçemeyip öncesinde “nerede yemek yesek” diyenler, “Bu İzmirliler nerede takılıyor” diye merak edenler, “Bir akşam Ege kıyısında sakince bir koyda, romantik ışıklar altında keyifli bir akşam yemeği” hayal edenler Mona’da buluşacak. Eğer Çeşme’de tatilciyseniz ve Eylül sonuna kadar Om Paparazzi’nin içinde hizmet vermeye devam edecek Mona için “tam benden bahsediyor niye geç öğrendim ki” diye düşünüp üzüldüyseniz merak etmeyin. Mona kışın da siz sevenlere kendini özletmeyip Ekim’de Om Mistral’de sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Melis Şenel
Melis Şenel Tüm Yazıları