preloader

Tanışmanız Gereken Alternatif Egzersiz Türleri

Tanışmanız Gereken Alternatif Egzersiz Türleri

Yazı Boyutu:

Klasik spor türlerine mükemmel bir alternatif olan birçok farklı egzersiz çeşitlerini sizin için listeledik. Megaformer’dan Aqua Jogging’e, Smash Box’tan Antigravity’e kadar farklı egzersiz tiplerini şimdi keşfedin.

Tüm dünyada iyi yaşama olan ilgi artmaya başlayınca, spor dünyasında da çeşitli yenilikler olmaya başladı. Klasik spor türlerine alternatif olan egzersizler, bedeninizi bütünsel olarak çalıştırarak size sahip olmak istediğiniz fitliği ve sağlığı sunuyor. Sağlıklı yaşam tutkunlarını etkisi altına alan egzersizleri keşfedin.

Megaformer

Tanışmanız Gereken Alternatif Egzersiz Türleri

ShapeUp’ın kurucu ortağı Nelly İlyasova, fiziksel olarak güçlenme ve esnemenin garanti olduğu Megaformer’ı şöyle anlatıyor;

Megaformer, zamanın en değerli varlığımız olduğu günümüzde bizlere minimum sürede maksimum efektiflikte antrenman yapmamızı sağlayan özel metoda sahip bir makinedir. Her ne kadar ismen ve şeklen Reformer ile benzetiliyor olsa da Reformer Pilates ilk kez 1930’lu yılların sonunda savaş gazilerini rehabilite etme amacıyla yaratılmış olan bir egzersizdir ve 80 yıllık geçmişine rağmen büyük bir değişime uğramamıştır. Megaformer ise sadece 10 yıllık bir geçmişe sahip olup, öncelikli amacı 45-50 dakika gibi kısa sürede güç, dayanıklılık, kardiyo, esneklik gibi her biri ayrı antrenman gerektiren egzersizleri içeren yoğun, yavaş ve kontrollü bir uygulamadır.

Spor dünyasının en yeni trendlerinden biri olan Megaformer’ı mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Yogalates

Tanışmanız Gereken Alternatif Egzersiz Türleri

Pilates ve yoga öğretilerini aynı anda uygulamanızı sağlayan yogalates, vücudunuzu hem zihinsel hem de fiziksel olarak zinde tutar ve vücudun enerji akışını düzenlemesi bakımından çok önemlidir. Pilatesin kasları yoğun bir şekilde çalıştıran pozları, yogadaki denge pozları ile harmanlanır. Nefesle senkronize yapılan pozlar, bedene ve zihne aynı anda iyi gelir.

{102268}

Antigravity Yoga

Tanışmanız Gereken Alternatif Egzersiz Türleri

Farklı yoga çeşitleri arasında en eğlenceli olanlardan Antigravity yogada, klasik yoga pozları dinamik veya restoratif şekilde hamak eşliğinde uygulanır. Esneme, denge ve baş üstü duruşlarını el ve ayaklarınızı yerden keserek yaptığınız bu yoga türü ile çok daha kolay kaslarını çalıştırabilirsiniz. Fit bir vücuda en eğlenceli şekilde ulaşmak istiyorsanız, mutlaka Antigravity yoga derslerine katılın.

Smash Box

Tanışmanız Gereken Alternatif Egzersiz Türleri

Smash Box, güç ve kondisyon sağlayan boks temalı bir grup dersi. Vücudunun sınırlarını zorlayan ve bu süreçte eğlenmek isteyenler için tasarlanan bu antrenman ile hayal ettiğiniz güçlü, atletik ve keskin vücuda sahip olabilirsiniz. HIIT, metabolik kondisyonlama, boks, kardiyo ve kuvvet antrenmanı olan Smash Box, hem yeni başlayanların hem de boksörlerin kısa sürede mükemmel sonuçlar elde edebileceği dinamik bir uygulamadır.

Aqua Jogging

Tanışmanız Gereken Alternatif Egzersiz Türleri

Aqua Jogging, yürüme ve koşmayı yüzme ile birleştiriyor. Suyun içine yürüdüğünüz ve koştuğunuz bu antrenmanda, kaslarınız normal bir kardiyoya göre çok daha fazla çalışıtırır. Suyun yoğunluğu havadan 12 kat daha fazla olduğu için Aqua Jogging size daha etkili bir çalışma sunar. Özellikle kilo vermek istiyorsanız bu spor türünü denemenizi tavsiye ederiz. Bedeniniz, Aqua Jogging ile hızlı şekilde fit bir görünüme ulaşabilir.

{121376}

Spinning

Tanışmanız Gereken Alternatif Egzersiz Türleri

Antrenör eşliğinde ve grup halinde yapılan bisiklet egzersizi spinning, müzik ve belirli bir ritim ile grup halinde yapılır. Özellikle alt bedeninizi çalıştırır ve kalp solunum direncinizi arttırır. Belli bir bisiklet parkurunun simülasyonuna göre ayarlanan spinnig’de bazı zamanlar düz yollarda bazı zamanlarda yokuşlu yerlerde bisiklet sürüyormuş gibi pedal seviyeleri değişir. En çok kalori yakabileceğiniz sporların başında gelen spinning’de eğlence de garanti.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları