preloader

Spor ve Şıklığı Bir Arada Sunan Athleisure Modası

Spor ve Şıklığı Bir Arada Sunan Athleisure Modası

Yazı Boyutu:

Athleisure akımı ile şık olmak hiç bu kadar rahat olmamıştı. Spor ve şıklığı bir araya getirip, sokak modasını hakimiyeti altına alan athleisure modası ile ilgili bilmeniz gereken her şey bu rehberde!

Zamanla yarışan günümüz insanın en çok ihtiyacı olan şeylerden biri, en hızlı şekilde rahat ve cool bir görünüme ulaşmak. Özellikle gün içerisinde birçok yere veya davete giden kadınların hayatını “spor şıklık” kurtarıyor. Son birkaç yılın en çok takip edilen bu spor-şık modasını; athleisure akımını mercek altına aldık ve athleisure ile ilgili bilinmesi gereken tüm detayları sizler için bir araya getirdik.

Athleisure modası nedir?

Rahat ve cool kıyafetleri şık parçalarla kullanarak oluşturulan athleisure modası, New York merkezli moda endüstrisinin bize kazandırdığı bir akım. Athleisure, gün boyunca hem rahatınızdan hem şıklığınızdan ödün vermemenizi sağlıyor. Her ortama uyum sağlayabilen athleisure, podyumlarda ortaya çıkıp daha sonra sokak modasını hakimiyetine almış durumda. Işıltılı elbiselerin, eteklerin ve pantolonların üzerine giyilen sweatshirtler ya da spor parçaların altına giyilen topuklu ayakkabılar, bu moda akımını en güzel anlatan örnekler…

Spor ve Şıklığı Bir Arada Sunan Athleisure Modası

Athleisure modasına uygun giyinmenin kuralları

Günümüzde çoğu kişinin sporu, hayatının önemli bir parçası yapması da athleisure akımının bu kadar popüler olmasını açıklıyor. Çünkü athleisure akımı, yalnızca ışıltı parçaların spor kıyafetlerle birleşmesiyle değil egzersiz yaparken giydiğiniz parçaların, sokak stiline uyarlanmasıyla da oluşuyor. Egzersiz kıyafetlerinize ekleyeceğiniz birkaç şık parçayla görünümünüzü tamamlayıp, günün sonunda kendinizi spor salonunuza atabilirsiniz! Yoğun tempoya ayak uydurmanın en güzel yolu, sizce de öyle değil mi?

Spor ve Şıklığı Bir Arada Sunan Athleisure Modası

{773480}

Modanın vazgeçilmez trendi

Athleisure modasının bu kadar yayılmasının bir başka önemli sebebi de insanların yalnızca moda dünyasında değil hayatın her alanında doğallığa yönelmesi. Örneğin, makyaj konusunda da artık çoğu kişi doğalıktan yana. Hem sokak modasında hem podyumlarda yok gibi makyajlar görmeye alışmış durumdayız. Dolayısıyla hayatın her alanına oturmuş olan “minimalist”lik bu akımın doğmasında büyük rol oynuyor.

İnsanlar doğal görünüme yönelirken, aynı zamanda kıyafetlerinde de doğal içerikler kullanmayı tercih ediyor. Doğayı korumak için sürdürülebilir kumaşlardan tasarlanan kıyafetler kullananlar, her açıdan en doğal yol ile şık bir görünüme kavuşuyor.

Spor ve Şıklığı Bir Arada Sunan Athleisure Modası

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları