preloader

One&Only Portonovi ile Devrimsel Bir Wellness Deneyimi

26.01.2021
One&Only Portonovi ile Devrimsel Bir Wellness Deneyimi

Yazı Boyutu:

One&Only Portonovi ile Avrupa’nın yeni gözdesi Karadağ’ın Adriyatik kıyılarında devrimsel wellness deneyimleri yaşamanızı sağlayacak ayrıcalıkları keşfedin.

Üst düzey konaklama deneyimiyle misafirlerine 9 ülkede hizmet veren One&Only Otel Zinciri, Avrupa’daki ilk oteli için doğal güzellikleri ile Avrupa’nın son yıllarda en çok tercih edilen ülkesi Karadağ’ı seçmişti. One&Only Portonovi açıldığı günden beri Adriyatik kıyısındaki Boka Körfezi girişinde mimari tarzı, geniş bahçeleri, 238 tekne kapasiteli marinası, helikopter pisti, özel kumsalı ve hizmet kalitesiyle yepyeni bir tatil anlayışı ve herkese hayal ettiği tatili yaşama olanağı sunuyor.

Otelin ayrıcalıklarından biri de Adriyatik kıyısı üzerinde çok çeşitli ve dünya standartlarında gastronomi deneyimi sunması. One&Only Portonovi’de konaklayan misafirler burada dünyanın en iyi İtalyan şeflerinden biri olan Giorgio Locatelli imzalı lezzetleri deneyimleyebiliyor ve otelin bünyesinde bulunan restoranlar İtalyan mutfağından modern Japon mutfağına kadar zengin bir seçki sunuyor. Ancak One&Only Portonovi’de elde edeceğiniz en büyük ayrıcalık, otelin dünyanın önde gelen sağlık ve zindelik uzman markası Chenot ile global iş birliği doğrultusunda sunduğu Chenot Espace Wellness deneyimleri.

Chenot Espace’de Devrimsel Wellness Deneyimi

One&Only Portonovi ile Devrimsel Bir Wellness Deneyimi

Karadağ’ın Adriyatik kıyısındaki Boka Körfezi’ne konumlanan One&Only Portonovi, üst düzey bir sağlıklı yaşam merkezi olarak öne çıkıyor. Sağlık ve zindelik alanında dünyanın önde gelen uzman markası olan Chenot ile global iş birliğinin ardından tesis, misafirlerine ayrıcalıklı pek çok deneyim sunmakta. Özel programlar ve bilimsel yöntemlerle tasarlanmış öncü tedaviler, meşhur Chenot Method® ile bedeni adeta bir detoks yolculuğuna çıkarıyor. Ayrıca One&Only Portonovi, tüm yıl boyunca misafirlerinin zindeliğini ve optimum sağlığını geliştirmeye odaklı Chenot Espace’i sunan ilk One&Only otel olarak diğerlerinden ayrılıyor.

One&Only Portonovi ile Devrimsel Bir Wellness Deneyimi
One&Only Portonovi’de konaklayan misafirler ultra lüks bir destinasyonda ilk kez büyüleyici Riviera tarzında bir deneyime adım atarken diğer yandan sektörde lider olan Chenot Espace ile kapsamlı bir wellness deneyimi yaşayabilecek.

{774157}

Tesisin içerisinde yer alan Chenot Espace, 4000 metrekare bir alana konumlanıyor ve bünyesinde her biri son teknoloji ile donatılmış 28 adet terapi odası, hidroterapi odası, kriyoterapi tesisleri, sauna, buhar odası, kapalı havuz ve Oriental Hammam bulunduruyor. Bu tesislerde Nöro-akustik derin gevşeme tedavileri, akupunktur ve ozon tedavisinden intravenöz besin tedavisi ile hidro-kolon tedavilerine kadar uzman uygulayıcılar önderliğinde teşhis ve tedaviler yer almakta. Bu teşhis ve tedaviler ise Medikal, İnsan Performansı, Medikal Estetik, Estetik, Hidroterapi ve Spor&Fitness olmak üzere 6 farklı bölüme ayrılıyor:

Sağlıklı Yaşamın Arkasındaki Bilim

One&Only Portonovi ile Devrimsel Bir Wellness DeneyimiOne&Only Portonovi ile Devrimsel Bir Wellness Deneyimi

Uzman profesyoneller tarafından yürütülen ve Chenot tarafından öncülük edilen bütünsel teşhis süreci yaşam tarzının zindelik ve yaşlanma süreci üzerindeki etkilerini değerlendiriyor. Bu işlem, Chenot Lifestyle Biomarkers® adındaki son derece önemli bir dizi fizyolojik parametreyi değerlendirmeye almakta. Konsültasyonun bu ilk aşamasından sonra konuklara enerji ve zindelik seviyelerini arttıracak beslenme önerileri, detoks menüleri, fitness programları, hedefe yönelik SPA uygulamaları, stres giderici aktiviteler ve bu gibi çok daha fazlasını içeren kişiselleştirilmiş programlar sunuluyor. Ayrıca Chenot tarafından benimsenen bu yenilikçi yaklaşımı desteklemek için Çin Şifa ilkeleri, tıp alanındaki son bilimsel gelişmeler son teknoloji teşhis yöntemleri ile birleştirilerek uygulanmakta.

Chenot Method® Programları

One&Only Portonovi ile Devrimsel Bir Wellness Deneyimi

Beslenme, Chenot Method® ‘un en temel direği. Bu sebeple One&Only Portonovi’de konuklar wellbeing programlarıyla uyum içinde çalışacak şekilde özenle tasarlanan kişiselleştirilmiş bir diyet planı uygulayabilir. Chenot Diyeti adını alan bu beslenme programı, vücudun kendini iyileştirmesini desteklemek, hücresel düzeyde arınmak ve metabolik dengeyi rahatlatmak için kusursuz şekilde formüle edilmiştir. Bu diyet programın odaklandığı nokta ise kalorisi azaltılmış olmasına rağmen, hücrelere yeterli beslenme sağlarken tat ve lezzetten içbir ödün vermeden vücudun açlık mekanizmalarını harekete geçirmesi.

One&Only Portonovi ile Devrimsel Bir Wellness Deneyimi
Tedavilerin her biri hedefe yönelik özel sonuçlar elde etmek için yüksek eğitimli terapistler tarafından özel ürünler kullanılarak gerçekleştiriliyor.

Chenot Espace’de selülit tedavilerinden özel göz tedavilerine kadar pek çok alternatif konukların hizmet alabileceği uygulamalar arasında. Uygulanan vücut bakımlarına gelince her biri hedefe yönelik özel sonuçlar elde etmek için yüksek eğitimli terapistler tarafından özel ürünler kullanılarak gerçekleştiriliyor. Tamamlayıcı vücut tedavileri ise duruşu iyileştirmeyi, daha derin nefes almaya teşvik etmeyi, el ve ayaklarda kan dolaşımını hızlandırmayı veya gerginliği gidermeyi hedefliyor.

Misafirler tesiste tam kapsamlı 1 haftalık bir programa dahil olabileceği gibi One&Only Portonovi tatillerine sorunsuz bir şekilde eklenebilecek kısa süreli bireysel tedavileri de seçebilirler. Ancak daha yoğun veya daha uzun tedavi programlarına katılanlar için doğrudan SPA bölümünün üzerinde yer alan konuk odaları ve süitler mahremiyet ve kolay erişimi bir arada sunuyor.

Aslıhan Dönmez
Aslıhan Dönmez Tüm Yazıları