preloader

Çocuklara Özel New York

12.01.2017

American Museum of Natural History

Her yaştan ziyaretçiye hitap eden müze, koleksiyonuna eklenen 40 metrelik titanozor ve 30 metrelik mavi balina ve en görülmesi gereken sergiler arasında sayılan müze, dünyanın en büyük dinozor fosili koleksiyonuna da sahip. Farklı temalara bölünmüş sergiler arasındaki 34 tonluk meteorda “Ahnighito” heyecan verici olabilir. Özellikle 5 – 12 yaş grubu için tasarlarmış Keşifler odası ve “Dünya ve Evren” merkezi, öğretici olduğu kadar eğlendirici olduğundan, keyifli saatler geçirmek mümkün.

Çocuklara Özel New York

Metropolitan Museum of Art

Müthiş müze koleksiyonunda, çocukların çok ilgisini çeken mumya ve Antik Mısır dönemine ait nesneler, Orta Çağ zırhları, içi gezilen Dendur Tapınağı görülebilir. Ayrıca her gün çocuklara yönelik etkinlikler, turlar ve atölyeler düzenlenen müzenin kafesinde Central Park’a bakarak yemek yemek ve müze mağazasından eğlendirerek öğreten yüzlerce kitap ve oyun bulmak mümkün.

Çocuklara Özel New York

Central Park

Her mevsim ayrı güzel olan parkta Bethesda Çeşmesi görülebilir, piknik yapılabilir, bisiklet kiralayarak gezilebilir, gölde sandal turu yapılabilir. Hayvanat bahçesindeki Tisch bölümünde, Afrikalı pigme keçileri, evcil çiftlik hayvanları, kanguruya benzeyen patagonyalı iri tavşanları sevmek mümkün. Her mevsim yapılabilen fayton gezintileri ise karlı havada filmlerdeki sahneleri yaşatabilir.

Çocuklara Özel New York

{77441}

DiMenna Children’s History Museum

New York Historical Society bünyesinde bulunan çocuklara adanmış bu müzede her yaştan çocukların ilgisini çekecek sergi ve aktivite var. Dört ayrı yaş grubuna göre tasarlanan müzeyi ziyaret etmeden takvimini incelemekte fayda olabilir. Doğum günü kutlamalarının da yapılabildiği müzeye ilave, NYSY’nin de sergileri görülmeğe değer.

Çocuklara Özel New York

Broadway Müzikalleri

Çocuklara uygun gösterilerin de bulunduğu Broadway müzikalleri arasında Aslan Kral, Alaeddin, Külkedisi, Oz Büyücüsü, Matilda, Anastasia gibi farklı alternatifler bulunabilir. Hatta dünya klasiklerinden uygulanmış gösteriler de seçilebilir, tek zorluk, seçim yapabilmek…

Çocuklara Özel New York

Özgürlük Heykeli

Ünlü Özgürlük Heykeli’ni ziyaret etmek için üç farklı alternatif arasında seçim yapılması gerekiyor. Heykelin tacına çıkmayı tercih edenler, New York’u çok farklı bir açıdan seyredebilir. Geziye katılmak için online bilet veya rezervasyonun mecburi olduğu geziye Ellis Adası turu eklemek tavsiye ediliyor. Kısıtlı yer sayısı olduğundan mümkün olduğu kadar erken bilet almakta fayda olabilir.

Çocuklara Özel New York

New York Transit Müzesi

1976 yılında Brooklyn’de açılan müze, genç nesillere ulaşım tarihini göstermeye ilave bir asır önceki mühendislik imkanları ile oluşturulan New York metro sistemine adanmış. 80 yıllık metro istasyonundaki bir şehir bloğu büyüklüğündeki müzede ziyaretçiler eski vagonlara binebilir, zaman tünelini andıran sergiler arasında gezebilirler. Serginin en eski parçasının ise New York’un ilk metrosuna ait 1907 tarihli ahşap vagonu da unutmamak gerekir.

Çocuklara Özel New York

Dylan’s Candy Bar

Ralph Lauren’ın kızı Dylan tarafından açılan şekerci dükkanının sunduğu seçenek ve renkler baş döndürücü. Lolipop ağacına ilave 7000 farklı şeker ve çikolata alternatifi bulunan mağazada ayrıca şeker temalı hediyelik ve giyim eşyaları da heyecan. Cafe bölümündeki dondurmalar ise Michelle Obama, Oprah Winfrey, Madonna, David Beckham, Steven Spielberg, Al Pacino gibi ünlüler ile tüm yaştaki çocukların favorisi.

Çocuklara Özel New York

{77443}

Empire Sate Binası

1931 yılında tamamlanan New York klasiği binanın tepesinden Manhattan seyretmek özellikle ilk defa görecek çocuklar için çok heyecan verici olabilir. Kuyrukta saatlerce beklememek için VIP Express bilet tavsiye edilen binanın 86. katına ilave, 102. katının da ziyaret edilebildiğini hatırlamakta fayda var.

Çocuklara Özel New York

Bergin Azer
Bergin Azer Tüm Yazıları