preloader

Çocuklara Özel Miami

23.11.2016
Çocuklara Özel Miami

Yazı Boyutu:

Çocuklarınızla alışılagelmişin dışında bir Miami gezisi yapmaya ne dersiniz?

Miami Zoo

South Beach’ten yarım saat mesafede olan bu dev hayvanat bahçesinde Komodor Ejderhaları dahil, yüzlerce cins hayvan görmek, deveye binmek ve zürafaları, pelikanları, papağanları gergedanları da beslemek mümkün. Nesli tükenen hayvanlarında korunduğu bu parkta, detaylı bilgiler de veriliyor. Çocukların en ilgisini çeken bölümler ise, su oyun parkı. Ayrıca gölün üzerinde yüzen dev toplara binmek ve parkı çok daha rahat gezmeyi sağlayan, sekiz kişinin beraber binebildiği Safari bisikletleri eğlenceli seçenekler arasında.

Çocuklara Özel Miami

Jungle Island

Şehir merkezinde olan bu ada, tropikal kuşlara ayırılmış. Burada papağan gösterilerinin yanı sıra, yavru kaolalar, kaplanlar, lamalar ve zebralar ile vakit geçirmek mümkün. Florida’nın asıl yerlileri olan timsahlarda elbette görülebiliyor.

Çocuklara Özel Miami

Miami Children’s Museum

Jungle Island’ın yanında olan ve çocuklara adanmış bu müze, aşırı sıcak ve yağmurlu günler için en ideal adres. Gerçek hayatın minyatürü olarak tasarlanmış sergilerde, çocukların eğlenerek öğrenmeleri hedeflenmiş. Küçük ziyaretçiler burada kendi albümlerini kayıt edebilir, bankacı, dişçi, gazeteci, doktor olabilir veya farklı meslekleri tecrübe edebilirler. Ayrıca içerideki oyun alanlarında dağ tırmanma alanı, resim atölyeleri gibi farklı atölyelerin ve çocuk partileri için ayırılmış özel odaların olduğunu da unutmamak gerek.

Çocuklara Özel Miami

Frost Museum of Science

2017 baharında açılmış olan bu müzeye ziyareti takvimlere almak için pek çok sebep var: Gerçekten uzayda uçuyormuş hissi ve görüntüsü veren planetaryum, anatomi ve tıp ve beslenmenin öğretildiği Me-Lab, denizlerin farklı katmanlarında yaşayan canlıların görüldüğü akvaryuma ilave, 10 metre yükseklikte uçarken bir dinozorla burun buruna gelen kuşun hisleri yaşanabilecek. Uçan ilk insanların kullandıkları kanatlar ile denemeler ve uzay mekiği ile Mars’a gitme denemeleri de Feathers to the Stars merkezinde tecrübe edilebilecek.

Çocuklara Özel Miami

Vizcaya Museum & Gardens

Venedik sarayı gibi olan bu yüzyıllık bina ve bahçeleri, huzur verici atmosfere sahip. Disney filmlerindeki Neptün Mağarasına ilham kaynağı olan yüzme havuzu ve kafe uğranması gereken yerler arasında sayılıyor.

Çocuklara Özel Miami

Miami Seaquarium

Ünlü balina Lolita’nın gösterisi ile yunusların şovu, akvaryumun yıldızları sayılıyor. Köpekbalıkları, vatozlar, kaplumbağalar ve timsahlar da görülmeğe değer. En heyecan verici aktiviteler ise yunuslar ile yüzmek ve özel kıyafetler ile mercan kayalıkları arasında suyun altında yürümek olduğu için, mayoları unutmamakta fayda var.

Çocuklara Özel Miami

{77235}

Crandon Park, Family Amusement Center and Gardens

Key Biscane’deki plajda, golf ve tenis oynamak, kayağa binmek veya kite board yapmak mümkün. Parkı yorulmadan gezmek isteyenler için, elektrikli tren turları da var ve tarihi deniz fenerini de unutmamak gerekiyor. Plajda sakin bir gün geçirmek isteyenler, özel cabana kiralayabilir.

Çocuklara Özel Miami

Oleta River State Park

Şehrin Kuzey bölgesindeki bu dev parkta, herkesi mutlu edecek aktivite bulmak mümkün. Parkın sunduğu onlarca alternatif arasında rehber eşliğinde kano, kayak ve at binmek, hatta doğa macerasını pekiştirmek isteyenler için çeşitli konaklama imkanları var.

Çocuklara Özel Miami

Duck Tours South Beach

Karada ve denizde giden bu şirin otobüse South Beach’ten biniliyor. Şehrin ünlü Art Deco bölgesi gezildikten sonra, Biscane Körfezi sularına inen araç, kanallarda gezerek ünlülerin evlerinin de olduğu Star Island’da dahil olmak üzere adaların etrafında dolaşıyor. Ördek şeklindeki düdükten alıp, geçenlere ördek sesi çıkartmak ise apayrı bir eğlence!

Çocuklara Özel Miami

Adrienne Arsht Center for the Performing Arts

Opera, balet ve konserlere ilave olarak çocukların çok hoşuna giden gösteriler ve Broadway Müzikalleri de programda yer alıyor.

Çocuklara Özel Miami

Everglades

Bu inanılmaz doğa harikasında birkaç saat süren geziler, “air boat”lar ile gerçekleşiyor. Ayrı bir gezegende uçma hissi veren yolculukta rehberin bölge hakkında anlattığı bilgilere ilave, miskin timsahları, masmavi renkleri ile tropikal tavukları yakından görmek mümkün. Ayrıca gezide pek çok polisiye filmde de görülen “air boat”ları kullanabilirsiniz.

Çocuklara Özel Miami

Venetian Pool

Coral Gables’da bulunan ve doğal mercan kayalıklarının içinde nehirden beslenen havuz ve şelaleler sıcak günler için ideal bir durak. Üç yaşından büyük herkesin kabul edildiği yerde su altı mağaralarında yüzülebilir. 1932 yılında ilk Tarzan filminin çekimlerinde de kullanılan bu mekânda, kafenin ve havuz kenarı locaların keyfini çıkartmak mümkün.

Çocuklara Özel Miami

Rustic Inn Crabhouse

60 yıl önce bir balıkçı kulübesi olarak başlayan restoranın en ünlü yemeği yengeç. Burada çatal bıçak yerine, tahta çekiç veriliyor! Güney Florida’nın en bilinen sırrı olan bu restoranda sinema ve dizi yıldızlarına sıklıkla rastlanıyor. Normal güzergâhın dışında kalan bu restoranda müthiş yemekler yerken, çevre masaların coşkulu doğum günü kutlamalarına katılmak mümkün.

Çocuklara Özel Miami

Bergin Azer
Bergin Azer Tüm Yazıları