preloader

Seyahat Bavulunuzda Olması Gerekenler

24.10.2022
Seyahat Bavulunuzda Olması Gerekenler

Yazı Boyutu:

İster uzun bir tatil isterseniz de kısa bir kaçamak olsun seyahatlerinizde hiçbir aksaklık yaşamamak için bavulunuzda bu parçalara yer vermeyi unutmayın.

Uçak biletiniz, seyahat planınız, konaklama detaylarınız hazırsa geriye bir uzman gibi bavul hazırlamak kalıyor. Gidilecek ülkeye, şehre, mevsime, o bölgenin yaşam tarzına göre yanınıza alacaklarınız değişse de bazı temel parçalar her seyahatinizde olmalı.

Kıyafetlerinizin mükemmel olmasını sağlayacak taşıması kolay yardımcılardan yolculuğunuzu kolaylaştıracak detaylara bu listeyi seyahat bavulunuzu hazırlamadan önce mutlaka gözden geçirin.

Kusursuz Kıyafetler İçin: Buharlı Düzleştirici

Seyahatiniz hangi coğrafyaya olursa olsun stilinizin göz alıcı olması için yanınızda olması gereken çok önemli bir detay var: Kıyafetlerinizi mükemmel hale getirecek buharlı bir düzleştirici. Taşıması kolay, kullanımı pratik ve buharlı olmasıyla hızlıca kıyafetleri pürüzsüzleştiren buharlı düzleştiriciler seyahatlerinizde yanınızdan ayıramayacağınız bir parçalar olmalı.

Uluslararası Priz Adaptörü

Seyahat Bavulunuzda Olması Gerekenler

Uluslararası seyahatler öncesinde çok da bilinmeyen bir detay var: Her ülkenin priz/fiş şekli değişik olabiliyor ve bu durum o ülkeye adım atıldığında fark ediliyor. Eğer yanınızda değişik prizleri kullanabileceğiniz bir adaptör yoksa şarj edebilmek gibi günlük hayatın çok basit bir detayı bile zorlaşabiliyor. Bu nedenle seyahate çıkmadan önce mutlaka dünyanın farklı ülkelerindeki prizlerde kullanılabilecek bir adaptörü yanınıza alın ve tatilinizin kusursuz olmasını garantileyin.

Taşınabilir Şarj Aleti

Seyahat Bavulunuzda Olması Gerekenler

Her an her yerde teknolojik aletlerinizin dünyaya bağlı olması için şarj önemli bir detay. Farklı uçları sayesinde hemen her alete uyabilen, çok kere şarj etmeyi sağlayan mobil şarj aletleri, nereye gidileceği fark etmeden kurtarıcı parça olarak kesinlikle her seyahatte yanınızda olmalı.

Rahat Ayakkabı

Seyahat Bavulunuzda Olması Gerekenler

Tatil stilinizi tamamlarken bir yandan da adımlarınızın da rahat olması vazgeçilmez bir unsur. Uzun yürüyüşlerde, yeni yerler keşfederken ya da gittiğiniz şehri adım adım keşfederken konforlu olmanızı sağlayacak önemli bir detay. Tamamen ayak rahatlığı düşünülerek yeni teknolojilerle üretilmiş bir yürüyüş ayakkabısını bavulunuza eklemeyi unutmayın.

Kablosuz Kulaklık

Seyahat Bavulunuzda Olması Gerekenler

Melodiler kesinlikle anları çok daha güzel, keyifli hale getiriyor. Seyahatlerde de bu böyle. Şehri adımlarken kulağınızda ritimlerin olması, o yeri şarkılar eşliğinde gezmek ya da konuşmalarınızı çok daha rahat yapabilmek için kablosuz kulaklığınızı mutlaka yanınıza alın.

Bavul İçi Yardımcı Düzenleyiciler

Seyahat Bavulunuzda Olması Gerekenler

Bavulunuzdaki eşyaların daha düzenli olması kompakt bir bavulla seyahat etmeyi kolay hale getirecek. Kıyafetleri gruplayıp ayırabileceğiniz belki gün gün kombinlerinizi paketleyebileceğiniz bavul içi organizerler, makyaj malzemelerini net bir şekilde gösteren kullanışlı çantalar; aksesuar, gözlük, saat kutuları çok eşyayı en az yer kaplayacak şekilde taşımayı sağlayan pratik ipuçlarından.

Fotoğraf Makinesi

Seyahat Bavulunuzda Olması Gerekenler

Anılarını fotoğraf olarak basılı halede görmeyi sevenler seyahatlerinde mutlaka yanında fotoğraf makinesi taşımalı. Artık çoğu telefon fotoğraf konusunda başarılı kareler yakalamayı sağlasa da alanında iyi olan kompakt bir fotoğraf makinesinin kalitesi farklı oluyor. Taşıması kolay, hem fotoğraf hem video çekebilen, fotoğrafı kişiselleştirmek için ayar yapmayı sağlayabilen fotoğraf makineleriyle baskıda da mükemmel olan fotoğraflar çekebilirsiniz.

Mini İlkyardım Kiti

Seyahat Bavulunuzda Olması Gerekenler

Uzak ya da yakın fark etmeden her tatilinizde ufak tefek aksaklıklar, yaralanmalar, hastalıklar için yanınızda her zaman minik bir ilkyardım kiti veya ilaç çantası bulundurun. Minik sıyrıklar halinde kullanmak için yara bandı, hava değişimlerine bağlı bağışıklığı güçlendirmek için destek, soğuk alınması halinde hızlıca toparlanmak için ilaçların olduğu minik bir çanta olası durumlarda yabancı olunan bir yerde eczane arama zahmetine girmenizi engelleyecek.

Valiz

Seyahat Bavulunuzda Olması Gerekenler

Seyahatlerde içine koyulanlar kadar valizin kendisi de üzerine düşünülmesi gereken bir detay. Kabin içi denilen minik bavul ve valizler hem havaalanında hem transferlerde hem de yolculuk sırasında rahat olmayı sağlayan bir faktör. Uzun süreli yolculuklarda ise seyahat süresince gerekli olan her şeyi alabilecek bir bavul seçmek gerekiyor.

Ünlü İsimlerin Seyahat Bavulundan Eksik Olmayanlar

Sık sık seyahat eden isimlere seyahat bavulunda mutlaka yer verdikleri ürünleri sorduk.

Ahu Orakçıoğlu:

Seyahatlerimde yanıma mutlaka uzun yürüyüşler için spor ayakkabı, iyi bir el ve yüz nemlendiricisi, yol için de kitap alıyorum.

Dilek Avşar:

Tatile giderken bavulumda mutlaka şampuandan saç maşasına içerisinde her şeyin olduğu bir saç seti alıyorum.

Jale Balcı:

Tatil bavulumda mutlaka bulunan üç parça var: Güneş kremi, nemlendirici ve havlu kağıt.

Özlem Güsar:

Seyahatlerde de cildimin nem dengesini korumak için ve kalabalık yerlerde, uçuşlarda maskemin içine sıkmak için Gülsha gül suyu alıyorum. Bir de bavuldan çıkan kıyafetlerimin pürüzsüz olması için Philips buharlı düzleştirici seyahatlerimin olmazsa olmazı.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları