preloader

Google’da En Çok Aratılan Tatil Destinasyonları

Google’da En Çok Aratılan Tatil Destinasyonları

Yazı Boyutu:

Google’da tatil için en çok aratılan üç ülkeyi keşfedin.

Tatil planlarınızı yapmadan önce eminiz ki Google’a girip en popüler lokasyonları araştırıyor ve kendinize şehirlere dair ipuçları çıkarıyorsunuzdur… Araştırmalara göre, geçtiğimiz 12 ay içerisinde dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişi çeşitli seyahat rotalarını Google’da aratmış. Hangi ülkelerin ne kadar aratıldığına dair verileri ünlü seyahat sitesi TravelSupermarket veriyor. Bu listenin başında üç Avrupa ülkesi yer alıyor.

Yunanistan, Adaları ile Popüler

136,564 arama ile listenin üçüncü sırasında yerleşiyor. Ülkeye dair en çok aratılan lokasyonlar, mükemmel plajlara sahip olan adalar… Dünyanın her yerinden insanların ilgisini çekmeyi başaran Yunan Adaları, özellikle yaz aylarında turist akınına uğruyor. Turistler, internet sitelerinden araştırmalarını yaparak aylar öncesinden otellerden yerlerini ayırtıyor.

Google’da En Çok Aratılan Tatil Destinasyonları

İspanya’ya İngiltere’den Büyük İlgi

Listenin ikinci sırasıda aylık 229.470 arama ile İspanya yer alıyor. Her ne kadar dünyanın farklı yerlerinden aratılsa da, İspanya sadece İngiltere’den 181.190 arama alıyor. İngilizler, daha çok İspanya’nın eşsiz lokasyonlarından Tenerife Adası’nı araştırıyor. TravelSupermaret editörleri bu durumun, iki ülkenin birbirine olan yakınlığı ve uçak biletlerinin son derece uygun fiyatlı olmasından kaynaklandığını düşünüyor.

Google’da En Çok Aratılan Tatil Destinasyonları

{771936}

Rekor İtalya’da!

İtalya, aylık toplam 226.860 arama sayısı ile Google’da en çok aranan ülkeler arasında en başta geliyor. Özellikle Amalfi Sahili’nin ve göllerin merak edildiği ülke, “İtalya’da görülmesi gereken yerler” olarak da arama alıyor. Dolayısıyla İtalya hem Avrupa’da hem de dünya genelinde en çok aratılan tatil destinasyonu olarak imzasını atıyor.

Google’da En Çok Aratılan Tatil Destinasyonları

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları