preloader

Şahane Bayram Tatili İçin Gerekenler

15.02.2022
Şahane Bayram Tatili İçin Gerekenler

Yazı Boyutu:

Bayram tatil yaklaşırken ailenizle doya doya vakit geçirmek için planlarınız henüz netleşmediyse bu önerilere bir göz atın.

Ailenizle bir arada güzel vakit geçirip yeni anılar yakalamak, bayram günlerinin anlamını daha da özel kılmak için yapılabilecek birçok şey var. Bayramları ailenizle birlikte şehirden uzaklaşmak ve tatil yapmak için değerlendirenlerdenseniz şimdiden plan yapmaya başlamalısınız. Tüm yorgunluğunuzu geride bırakabileceğiniz, kendinize yönelebileceğiniz, aktivitelere katılıp yeni bir şeyler deneyimleyebileceğiniz tatiller beraberinde unutulmaz anılar da bırakacaktır.

Ailecek Eğlenceli Vakit Geçirin

Şahane Bayram Tatili İçin Gerekenler

Bayram tatilinde ailecek bir şeyler yapmayı planlıyorsanız herkesi mutlu edecek seçim yapmalısınız. İsteyen dinlenebilmeli, isteyen güzel yemeklerin tadını çıkarabilmeli, isteyen doğanın içerisinde kaybolurken isteyen de daha önce denemeye fırsat bulamadığı aktivitelere katılabilmeli. NG Sapanca ve NG Enjoy bu anlamda da ailedeki herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceği; herkesin tatilden mutlu ayrılabileceği bir yer.

Bayram tatilinde dinlenirken yeni deneyimler kazanmak isteyenler için hem NG Sapanca hem de NG Enjoy’da Sapanca Gölü bisiklet turu, okçuluk, mini golf, tırmanma duvarı ve tenis aktiviteleri bulunuyor. Ailenin minik üyelerinin doya doya eğlenebilmesi; oyunlar oynayıp etkinlik yapabilmesi için NG Sapanca’da Sincap kulüp, sanat etkinliği, müzikli oyunlar, 3D kağıt etkinliği, forest art – ilkbahar sanatı, kol boyama, lego saati, maske yapımı, mini disco, paraşüt oyunu, kum boyama, ebru sanatı, doğa içerisinde şişme oyun parkurları, 8 yaş ve üzeri okçuluk turnuvasının olduğu bir çocuk kulübü var. Eğlence merkezinde ise meraklıları için air hokey ve basket atış turnuvaları düzenleniyor.

Termal suların tadını çıkarabileceğiniz NG Afyon’da çocuklara özel kulüpler ve yüzme havuzları sayesinde eğlencenin tadı artıyor. Sirk dreams show, jonglör gösterisi, ödüllü turnuvalar, yüz boyama, maske yapımı, mini disko, şişme oyun parkurları, eğlenceli yarışmalar, sosis balon katlama sanatı, atölye çalışmaları, canlı müzik, piyano dinletisi, kaydıraklı havuzlar, karnaval oyunları, ahşap zeka ve beceri oyunları, lego saati, boyama çalışmaları, sanat etkinlikleri, masa oyunlarının olduğu çocuk kulübünde her yaştan çocuk çok eğlenecek. Yetişkinler içinse tenis turnuvaları düzenleniyor, tesis içerisinde yürüyüş parkurları bulunuyor ve tabi ki şifalı suların keyfini tamamlayacak uzman ellerin yaptığı sayısız masaj seçeneği sunuluyor.

Bu bayram tatilinizi NG Sapanca, NG Enjoy ya da NG Afyon’da geçirmek isterseniz sizi güzel anılarla ayrılacağınız unutulmaz bir tatil bekliyor.

Yolu Daha Eğlenceli Hale Getirin

Şahane Bayram Tatili İçin Gerekenler

Tatil için seçtiğiniz mesafe ne olursa olsun yolculuğu da tatilin bir parçası haline getirebilirsiniz. Sevdiğiniz şarkıların tadını çıkarabilir, yol üzerinde uğramak istediğiniz yerlerin listesini yapabilir, atıştırmalıklar hazırlayıp termosunuza kahvenizi alabilirsiniz. Online platformlar üzerinde çok sayıda çalma listeleri ve yol eşlikçisi olabilecek eğlenceli çalma listeleri keşfedebilirsiniz. Uzun zamandır dinlemediğiniz şarkıları açıp anıları hatırlamak, yeni hit’leri dinlemek ya da podcast’lerdeki uzun konuşmalara dahil olmak tatili güzelleştireceklerden.

Lezzetli Bayram Sofralarının Tadını Çıkarın

Şahane Bayram Tatili İçin Gerekenler

Sevdiklerimiz ve ailemizle olduğumuz kalabalık bayram sofraları bir araya gelmek için harika bir fırsat. Kahvaltılardan en sevilen geleneksel tatların olduğu akşam yemeklerine bayramlar her anıyla damakları şenlendiriyor. Herkesin bir araya geldiği sofralar bayramı unutulmaz kılmak için en temel unsur. Uzun uzun oturulan birbirinden enfes yemeklerle donatılmış; sohbetlerin eşlik ettiği bayram sofralarının tadı başka hiçbir şeyde yok.

Çocuklara Oyunlu Büyüklere Müzikli ve Eğlenceli Program Yapın

Şahane Bayram Tatili İçin Gerekenler

Bayram tatillerinde ailenizle plan yaparken gideceğiniz tesisin her olanağını inceleyin ve herkes için eğlenceli seçenekler sunan, konforu üst düzeyde tutan otellerden yana seçim yapın. Çocuklarınızın tatilde nasıl vakit geçireceğini, kendiniz için neler yapabileceğinizi gitmeden önce öğrenerek tatili herkes için kusursuz hale getirebilirsiniz.

Aileler için hizmet sunan tesislerde her yaştan çocukların etkinlik yapabileceği kulüpler bulunabiliyor. Ya da farklı yaş grubundan çocukların doya doya vakit geçirmesi için havuzlar tesis içerisinde yer alıyor. Tatili dinlenirken keyifli hale getirecek aktiviteler hazırlayan oteller ise hanelerine kocaman bir artı yazdırıyor. Bu anlamda NG Sapanca, NG Enjoy ve NG Afyon her yaştan bireyi olan aileleri mutlu eden bir yer.

Hem Bedeninize Hem de Ruhunuza Bayram Hediyesi Verin

Şahane Bayram Tatili İçin Gerekenler

Her ne kadar alışılmış ve rutin haline dönmüş olsa da şehir hayatı fark ettirmeden yoran bir tempoya sahip. Bu nedenle tatil seçimlerinde olabildiğince zihninizi ve bedeninizi dinlendirecek, hiçbir şey düşünmenize gerek kalmayacak bir yerler seçmelisiniz.

Termal suların şifasını yaşamak, Spa’da zaman geçirmek, masajların tadını çıkarmak için rotanızı NG Afyon’a çevirebilirsiniz. Uzman terapistler tarafından çok sayıda masaj uygulaması olan NG Afyon’da İsveç masajından refleksolojiye, ayurvedik yöntemlerden biri olan shirodhara’dan Bali masajına kadar seçenek bulmak mümkün. Termal su kaynaklarını kullanabileceğiniz otelden adeta gençleşerek ayrılabilirsiniz.

Büyükleri Aramayı Unutmayın

Şahane Bayram Tatili İçin Gerekenler

Bayramlar her anlamıyla ailemizle, büyüklerimizle olmak; güzel değerlerimizi hatırlamak için en kıymetli zamanlar. Bayramın en önemli değerlerinden biri ise büyüklerimizi hatırlamak. Bu bayram seçiminizi ailenizle birlikte tatile gitmekten yana kullanıyor olsanız bile mutlaka büyüklerinizi görüntülü ya da sesli arayın. İyi bayramlar dilemek için birkaç dakikanızı ayırıp gönüllerini aldığınızda bayramı onlar için de mutlu bir zamana dönüştüreceksiniz.

SPA Günü Yapın

Şahane Bayram Tatili İçin Gerekenler

Tatilden en dinlenmiş şekilde ayrılmak ve biraz da şımartılmak için kendinizi SPA’da ödüllendirin. Terapistlerin yaptığı rahatlatıcı masajların eşlik edeceği SPA gününün ardından kendinizi tamamen yenilenmiş hissedeceksiniz. Gittiğiniz tatilde İsveç, Shiatsu gibi baskılı teknikler; Uzak Doğu’dan gelen Bali, Lomi Lomi Nui; Shirodhara ve Abhyanga gibi Ayurvedik masajlardan birini seçin ve tatilin tadını çıkarın.

NG Sapanca, NG Enjoy ve NG Afyon’un bünyesinde bulunan Aliva SPA’da alanında uzman terapistlerin sunduğu çok sayıda masaj tekniğinden birini ya da birkaçını seçebilirsiniz. Masajın yanı sıra sauna, buhar odası, tepideryum, macera duşu, kar çeşmesi de Aliva SPA’da bulunanlardan. Hem kadın hem erkek hem de karma alanı bulunan Aliva SPA’larda ister tek başınıza isterseniz de ailenizle birlikte vakit geçirip dinlenebilirsiniz.

Bayramda ailenizle birlikte güzel vakit geçirmek, dinlenmek, tüm stresinizden sıyrılıp rahatlamak istiyorsanız NG Hotels’i tercih edebilirsiniz. Ramazan bayramına özel programlar hazırlayan NG Sapanca, NG Enjoy ve NG Afyon’da mükemmel hizmet alacak ve unutulmaz bir bayram geçireceksiniz.

*Bu içerik NG Hotels sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları