preloader

Sevgililer Günü Sofrası İçin 5 Altın Kural

08.01.2021
Sevgililer Günü Sofrası İçin 5 Altın Kural

Yazı Boyutu:

aaa

Yılın en romantik günü olan 14 Şubat’ı unutulmaz kılmanın yolları, sevgilinize özel kurgulayacağınız sofralardan ve onun kalbine fısıldayan sürprizlerden geçiyor.

Sevgililer Günü için kurgulayacağınız eşsiz bir sofra eşliğinde mekandaki romantizmi artıran detaylarla onun kalbini bir kere daha çalabilir, hazırladığınız leziz yemeklere yaratıcı düzenlemelerle bir tutam aşk ekleyebilirsiniz. Aşırıya kaçmadan yakalanan sade ve romantik bir görünüm Sevgililer Günü için ideal bir zemin hazırlar. Unutmayın! Dozundan fazla kalpli aksesuarlar durumu klişeleştirmekten öteye geçmeyecektir.

Önce menü sonra sofra aksesuarlarınızı seçin

Sevgililer Günü Sofrası İçin 5 Altın Kural

Kalbe giden yol mideden geçer lafı birçok erkeğe uyarlanabilecek, gerçeklik payı oldukça yüksek bir deyiştir. Siz ne kadar cicili bicili tabak takımlarınız, aile yadigarı çatal bıçaklarınız ve yurt dışından buralara taşıdığınız ayaklı servis tabaklarınız ile özenerek harika bir sofra yaratsanız da unutmayın, tüm bunlar lezzetli ve zengin bir Sevgililer Günü menüsünün sadece yardımcı elemanlarıdır.

Zara Home, kumaş peçete

Satın Al

Grace Brands Pis Studio, pasta tabağı

Satın Al

Jumbo, çatal kaşık bıçak seti

Satın Al

Yin ve Yang'ı dengeleyin

Sevgililer Günü Sofrası İçin 5 Altın Kural

Yin ve yang yaşamdaki zıtlıkların dengesini anlatır. Doğadaki her şey, her olgu zıddıyla birlikte oluşur, birbirini tamamlar. Yin, feminen, dingin, pasif; yang ise maskülen, hareketli, aktif anlamındadır. Uyumlu ve dengeli bir Sevgililer Günü sofra tasarımı için hem yin, hem de yang enerjiye ihtiyacınız var. Kullandığınız renk ve malzemeler ile yin ve yang'ı dengeleyebilirsiniz. Pastel tonlar, soft renkler, siyah ve su elementini simgeleyen cam aksesuarlar yin; canlı tonlar, beyaz rengi ve metal elementini simgeleyen bakır, pirinç ve gümüşler yang enerjileri sofranıza taşıyacaktır.

Masuma Ceramics, tatlı tabağı

Satın Al

L'Objet&Haas Brothers Lukas, çorbalık

Satın Al

Esra Carus Studio, tabak

Satın Al

Abartıdan uzak, sade bir romantizm tercih edin

Sevgililer Günü Sofrası İçin 5 Altın Kural

"Aşkı anlatabilmek yeryüzünde var olan dillerden başka bir dil ister,” diyen ünlü Fransız ressam Eugene Delacroix’dan ilham alın. Aşkı pastel tonlarının romantizmiyle, masanızdaki vazoyu süsleyen bir zeytin dalının sade çekiciliğine karıştırarak anlatabilirsiniz. Abartıya kaçmadan hazırladığınız özel menüyü destekleyen aksesuarlarla masanızın cazibesini yükseltin. Küçük kişisel dokunuşlar, peçetelerin arasına sıkıştırılmış güzel sözler onun kalbini çalmanıza yardımcı olacak ufak detaylardan sadece bazıları…

Nirvana Ceramics

Satın Al

Vakko Home, şişe soğutucu

Satın Al

Carrol Boyes, salata servisi

Satın Al

{773663}

Sofranızın ruhunu kanatlandırın

Sevgililer Günü Sofrası İçin 5 Altın Kural

"Aşk, bir ideale ulaşabilmek için ruhun kanatlanmasıdır,” der ünlü Fransız yazar Guy de Maupassant. İlhamını doğadan alan keten dokular, seramik tasarımcılarının ellerinde yoğurdukları çamurdan şekillenen tabak ve aksesuarlar, formunda üfleyenin nefesinden izler taşıyan cam kadeh, bardak veya vazolar sofranızı daha özel ve özgün kılan parçaların başında geliyorlar.

Ayşe Tanman Ceramics

Satın Al

Muj Design Seine, karaf

Satın Al

Feeka Design, yemek tabağı

Satın Al

Mum-çiçek ve müzik karmasından yararlanın

Sevgililer Günü Sofrası İçin 5 Altın Kural

Aşkın hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur. Başlı başına bir dünyadır aşk,” diyen Elif Şafak’ın izinde aşkın kutsandığı sofralar yaratmanın sırrı romantizmin dozunu artıran titrek ışıklı mumlarla canlı çiçeklerin birlikteliğinden ve bunları destekleyen fonda çalan müziklerden geçiyor. Neler mi dinlemeli? Esther Phillips'ten 'And I Love Him', Roy Ayers'tan 'Liquid Love', Stwo'dan 'Lovin U' klişeleşmiş aşk şarkılarını rafa kaldıran ve aynı zamanda ruhun gıdası olarak tabir edebileceğimiz birkaç öneri…

Vakko Home, kokulu mum

Satın Al

Porland, tabak

Satın Al

Zara Home, vazo

Satın Al