preloader

Yapı Kredi’de Sanata Destek Var, Genç Sanatçılara Sınır Yok!

16.09.2021
Yapı Kredi’de Sanata Destek Var, Genç Sanatçılara Sınır Yok!

Yazı Boyutu:

Yapı Kredi, Türk Eğitim Vakfı’nda oluşturduğu Yapı Kredi Özel Bankacılık Sanat Bursu Fonu ile yetenekli genç sanatçıları destekliyor. Sanatın her alanında eğitim alan öğrencilere verdikleri desteklerle, hayallerin önündeki sınırları kaldırıyor.

Yapı Kredi, tecrübesi ve bilgi birikimiyle Türk Eğitim Vakfı’nı yanına alarak genç sanatçılar için Yapı Kredi Özel Bankacılık Sanat Bursu Fonu’nu oluşturuyor. TEV ile sanat alanında eğitim gören yetenekli öğrencileri keşfediyor. Bu birliktelikle gençlerin karşısına çıkan maddi engelleri kaldırıp geleceğin liderlerini ve sanatçılarını desteklemeyi amaçlıyor.

Genç sanatçıların büyük başarılara imza atması için çalışıyorlar

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık A.Ş ve Türk Eğitim Vakfı kaybolmaya yüz tutmuş kültürel değerlerin gün ışığına çıkarılması, var olan kültür ve sanat birikiminin geliştirilerek gelecek kuşaklara aktarılması için bir araya geliyor. Aynı zamanda birlikte başarılı ve yetenekleri eşsiz gençlerin eserlerini sanatseverlerle buluşturmak için imkânlar oluşturmak, onların dünyaya açılmasını sağlamak en büyük hedefleri arasında. Bu birliktelikle Türkiye’de sanata verilen desteği artırmak, yapılacak bağışlarla büyüyerek çoğalmak, bursiyer sayısını artırmak ve gençlerin büyük başarılara imza atmasına tanık olmayı umuyorlar.

Başvuru hakkında;

Her eğitim yılı başlangıcında üniversitelerin konservatuar ve güzel sanatlar fakültelerinden adaylar, yapacakları başvuruların ardından değerlendirme sürecinden geçecektir ve seçilen öğrenciler burs almaya hak kazanacaktır.

Yapı Kredi ile bu fona destek olmak ve aynı yolda yürümek için sizler de gençlerin önündeki sınırları kaldırmaya davetlisiniz. Yapı Kredi Özel Bankacılık’ın destekleyeceği öğrencilerin sayısını, katkılarınızla çoğaltıp, geleceğin dünya çapında sanatçılarını keşfedebilirsiniz.

Yapı Kredi Özel Bankacılık Sanat Bursu Fonu’na nasıl destek olacağınıza ve başvuru detaylarına web sitesinden ulaşabilirsiniz. Advertisement

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları