preloader

50. Yılında Aya Yolculuk

11.04.2019
50. Yılında Aya Yolculuk

Yazı Boyutu:

Apollo 11’in yolculuğunu yaşatan sergi, 13 Nisan – 2 Eylül 2019 arasında görülebilir.

Aya inen ilk araç olan Apollo 11’in aya inişinin 50. yılında, Seattle’da bulunan Museum of Flight bu önemli günün anısına düzenlediği Destination Moon: The Apollo 11 Mission sergisi 13 Nisan’da açılıyor. Washington DC’deki Smithsonian Institute ile düzenlenen sergi, 2 Eylül 2019’a kadar gezilebilir.

Sergi; “Neden Aya Gittik? Nasıl Gittik? Sırada ne Var?” başlıkları altında toplanmış. Bu başarılı inişten önceki tüm uzay uçuşlarından da nesnelerin görüldüğü sergi, tarihin önemli anı hatırlatmak kadar, genç nesilleri de eğitmeyi amaçlıyor.

Bir insan için küçük, insanlık için dev bir adım

-Neil Armstrong

50. Yılında Aya Yolculuk

{771899}

Neil Armstrong’un giydiği uzay kıyafetinde yer alırken, hala kullanılabilir durumda muhafaza edilmesi de dikkat çekiyor. İnsanlık tarihinin en heyecan verici macerası sayılan Aya gidiş, tarihteki uzay yolculuk hayallerini de unutmamış. Bunlar arasında Jules Vernes’nin romanı ön plana çıkıyor.

50. Yılında Aya Yolculuk

Sergiyi gezenler, astronotların yaşadıklarını 3D filmler ve simülatörler aracılığı ile deneyimleyebilecek. Aya gidip gelen eşya ve araçlarının yanı sıra Houston kumanda merkezinin eşini de görebilecekler.

50. Yılında Aya Yolculuk

Bergin Azer
Bergin Azer Tüm Yazıları