preloader

OGGUSTO ile Kadınlar 17. Contemporary Istanbul’da Işıldadı

16.09.2022
OGGUSTO ile Kadınlar 17. Contemporary Istanbul’da Işıldadı

Yazı Boyutu:

OGGUSTO; ışıldayan, çevresini ışıldatan ve geleceğe daha güvenli bakmamızı sağlayacak kadınları ön plana çıkaran yeni projesi ile 17. Contemporary Istanbul’da yer aldı.

Işık saçarak hayatı hem kendi hem çevresindekiler için daha anlamlı kılan, daima daha fazlası için çalışan, ilham ve umut veren güçlü kadınların sayısının artması için projeler gerçekleştiren OGGUSTO, Işıldayanlar Konferansı sonrası yeni bir projeye daha adım attı.

Kadınların gücünü sanatın iyileştirici etkisi ile birleştiren OGGUSTO, 17-22 Eylül tarihleri arasında Tersane Istanbul’da gerçekleştirilen 17. Contemporary Istanbul’da yer alan standında sanatla buluşan yeni projesini katılımcılar ile paylaştı.

OGGUSTO ile Kadınlar 17. Contemporary Istanbul’da Işıldadı

Ali Atmaca’nın “Kırmızı Resim” adlı eserinin basıldığı ipek eşarplar OGGUSTO standında sergilenerek satışa sunuldu. Sadece 150 adet olarak sınırlı sayıda satışa sunulan eşarplar sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü. Kısa sürede tükenen ipek eşarpların satıştan elde edilen tüm kâr, 20 yıldır girişimcilik yoluyla kadının güçlenmesini hedefleyen KAGİDER(Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) ile yaratılan IŞILDAYANLAR projesine bağışlandı.

Tüm kârı KAGİDER ile birlikte gerçekleştirilecek Işıldayanlar projesine bağışlanan ipek eşarpları alanlar arasında Aslı Bilgin, Dilek Avşar, Ebru Kohen, Esra Kazmirci, Füsun Kuran, Hande Kuran, Mehtap Elaidi, Meral Yazıcı, Nükhet Filiba Tuvana Büyükçınar, Zehra Öney gibi isimler vardı.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları