preloader

Türkiye'de Bir İlk: NFT Summit Istanbul Kapılarını Açıyor

29.04.2022
Türkiye'de Bir İlk: NFT Summit Istanbul Kapılarını Açıyor

Yazı Boyutu:

Türkiye’nin ilk NFT Summit İstanbul etkinliği, 28– 29 Mayıs’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açıyor. OGGUSTO ise NFT Summit İstanbul’un basın sponsorlarından…

NFT alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte, en güncel çalışmalar mercek altına alınırken 50 NFT sanatçısı özel olarak tasarladıkları eserlerini katılımcıların ve ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Yüksek profilli teknoloji uzmanları ve şirketlerinin gündemindeki en önemli konular, çeşitli oturum ve panel etkinliklerinde uzman isimler tarafından ele alınyor. Etkinliğin temel odak noktaları; Dijital Sanatlar ve NFT, WEB 3.0, Metaverse ve Tasarım, Blockchain, DEFI–CEX/DEX, Akıllı Kontratlar, işin ekonomisi, yasal haklar ve yatırımlar oluyor.

Dünyanın dört bir yanında 50 NFT sanatçısı eserlerini sergiliyor

Dünyanın dört bir yanından 50 NFT sanatçısı, Türk sanatçılarla birlikte NFT Summit İstanbul için Todays Art ve Decol ve iş birliğinde özel bir küratörlükle bir araya gelerek eserlerini sergiliyor. Katılımcılar, iki gün boyunca sanatçıların etkinlik için özel tasarladıkları eserleri görebiliyor, sanatçılarla tanışabiliyor ve beğendikleri eserleri satın alabiliyor.

NFT Summit İstanbul kapsamında düzenlenen atölye çalışmaları, buluşmalar ve sosyal aktivitelerle katılımcılar ve ziyaretçiler bir araya gelerek networklerini genişletme fırsatı da yakalıyor.

{774998}

Uzman isimler en trend konuları mercek altına alıyor

Türkiye'de Bir İlk: NFT Summit Istanbul Kapılarını Açıyor

Etkinlikte, Cross-chain ve blockchain’den bağımsız olarak kurulan ilk NFT platformu NFTrade’in CEO’su Ori Levi, ConsenSys Software Üst Strateji Yöneticisi (Chief Strategy Officer) Simon Morris, Istanbul Blockchain Women Başkanı Ebru Güven, Kripto dünyasında müzik, sanat ve kültür topluluğu yaratmayı amaçlayan NFT koleksiyonu Chipstock69’ers kurucu ortağı da olan multidisipliner sanatçı Can Bonomo, Mercan Dede, Cüneyt Özdemir gibi isimler konuşmacı olarak yer alıyor.

Ayrıca Humbl CEO’su Brian Foote, BoomHits CEO’su Jon Hook, Antenna NFT Kurucusu Katya Vinnikova, Bunch CEO’su Selçuk Atlı, Coniun.io Kurucu Ortağı Okan Uçkun, lucify.io Kurucu Ortağı Doruk Eker, Firefly Üst Analitik Yöneticisi (Chief Analytics Officer) Dr. Taylan Yıldız ve Inflow Network Kurucu Ortağı Afşin Avcı NFT Summit İstanbul’un uluslararası isimlerinden bazıları.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları