preloader

Emojilere İlham Veren Tablolar

28.01.2019
Emojilere İlham Veren Tablolar

Yazı Boyutu:

Sanattan ilham alan emojilerle tanışın.

Hayatımızda büyük yer kaplayan emojilerin bazıları dünyanın en önemli ve ünlü bazı tablolarından ilham alınarak oluşturuluyor. Sanattan ilham alan en popüler 4 emojiyi ve esinlendikleri tabloları mercek altına aldık.

Çığlık

Emojilere İlham Veren Tablolar

Edvard Munch imzalı Çığlık tablosu, ressam tarafından 1893 yılında insanlığın sıkıntıları olarak resmedilmiş. Günümüzde korku, hayret gibi duyguları ifade eden surat, korku filmlerine ilham kaynağı da oluyor.

We Can Do It!

Emojilere İlham Veren Tablolar

İkinci Dünya Savaşı yıllarında propaganda için J. Howard Miller tarafından çizilen We Can Do It! (Yapabiliriz!) posteri, birlikten güç doğduğunu ve azmin zaferini sembolize ediyor. Yetmiş yıldır kullanılan güç simgesi, emojiler arasında da sık kullanılanlardan.

{88219}

Kanagawa Açıklarındaki Büyük Dalga

Emojilere İlham Veren Tablolar

İlk defa 1829 – 1833 yılları arasında basılan The Great Wave off Kanagawa (Kanagawa Açıklarındaki Büyük Dalga), Japon sanatçı Hokusai’ye ait. Dünyanın önemli müzelerinin daimî koleksiyonlarında ilk baskının örnekleri bulunuyor.

Explosion

Emojilere İlham Veren Tablolar

Çizgi roman karelerinden ilham alan Roy Lichtenstein, eserlerinde patlama görüntülerini 1965 tarihli Explosion (Patlama) tablosundaki gibi resmetmiş. Eğlenceli olduğu kadar mesaj içeren çalışmalarındaki noktalar, büyütülmüş matbaa görüntüsünü temsil ediyor.

Bergin Azer
Bergin Azer Tüm Yazıları