preloader

Contemporary Istanbul Vakfı’nın Kültür Sanat Mekanı: Cocoon

22.07.2020
Contemporary Istanbul Vakfı’nın Kültür Sanat Mekanı: Cocoon

Yazı Boyutu:

Contemporary Istanbul Vakfı, Büyükyalı Fişekhane’de bulunan mekânı Cocoon’da sanat, kültür ve eğitim faaliyetlerine başlıyor.

Contemporary Istanbul Vakfı, Büyükyalı Fişekhane’de bulunan mekânı Cocoon’da sanat, kültür ve eğitim faaliyetlerine başlıyor. Art On İstanbul Sanat Galerisi iş birliğiyle hazırlanan Kozayı Örmek, 21 Temmuz – 21 Eylül 2020 tarihleri arasında Cocoon’da…

Kozayı Örmek Sergisi

Tarih: 21 Temmuz – 21 Eylül 2020

Sanatçılar: Ahmet Çerkez, Ahmet Elhan, Burcu Erden, Eda Soylu, Elif Kahveci, Erman Özbaşaran, Evren Sungur, Işıl Kapu, Lütfullah Genç, Mithat Şen, Oddviz, Olcay Kuş, Olgu Ülkenciler, Onur Mansız, Sencer Vardarman, Ülgen Semerci

Contemporary Istanbul Vakfı’nın Kültür Sanat Mekanı: Cocoon

Contemporary Istanbul Vakfı, Büyükyalı Fişekhane’de bulunan mekânı Cocoon’da sanat, kültür ve eğitim faaliyetlerine başlıyor. Art On İstanbul Sanat Galerisi iş birliğiyle hazırlanan Kozayı Örmek, İstanbul’un kültürel mirasında özel bir yeri olan Fişekhane’nin yaratıcı dönüşümünü kutlarken, kültür-sanat haritasına eklenen bu yeni adrese coşkulu bir karma sergi ile ¨Merhaba¨ diyor. 21 Temmuz – 21 Eylül 2020 tarihleri arasında izlenebilecek sergide, farklı kuşaklardan sanatçıların heykel, yeni medya, fotoğraf, resim, rölyef gibi medyumlardaki eserleri yer alıyor.

Contemporary Istanbul Vakfı’nın Kültür Sanat Mekanı: Cocoon

Serginin ismi Kozayı Örmek, yaşamın her daim yeniden inşa edilebileceğini ve dönüşmek için insanın kendi ile baş başa kaldığı zamanın, kurduğu yuvanın önemini işaret ediyor. Sergide yer alan eserler, sanatçıların üretme sürecinde kapandıkları kozadan nasıl bir sonuçla çıktıklarını ve kendi zamanlarının tanıklığını nasıl üstlendiklerini örnekliyor.

Tarihi dokunun çevresinde şekillenen bu modern mahallenin ilk çağdaş sanat sergisi Kozayı Örmek, yeni yerleşimlerin ve başlangıçların yapıldığı bu özel zamanlara eşlik ediyor. İzleyicinin çağdaş sanatla randevusu, kendiyle baş başa kalarak, yakınlarıyla buluşarak, bilgileneceği, paylaşacağı bir yaratıcı alan yaratmak üzere kurgulandı. 16 sanatçının 70’e yakın eserle yer aldığı sergi, mekânın kendine has özelliklerinin korunduğu yerleştirme ile izleyici için çağdaş sanatın tarihi dokuyla birlikte sunulduğu eşsiz bir buluşma ortamı sunuyor.

Contemporary Istanbul Vakfı’nın Kültür Sanat Mekanı: Cocoon

Büyükyalı sakinleri, Cocoon’la birlikte sanatın dinamik yapısından ilham alarak farklı sanat formları ve yorumlarıyla tanışacak, sanat eserinin yolunu yaşam alanlarıyla kesiştirebilecek. Art On İstanbul’un deneyim ve danışmanlığından faydalanabilecekleri bu iş birliği sayesinde evlerine özgün sanatçıların eserleriyle değer kazandırabilecekler. Kozayı Örmek, değişen yaşam biçiminin insanlığı her yönden kuşattığı bir zamanda, durup gözlemlemenin, zihni aktif tutmanın ve öğrenmenin ne kadar anlamlı olduğunu hatırlatmak üzere izleyici ile buluşuyor.

CIF by Cocoon: Kozayı Örmek Sergisi

Ziyaret günleri: Çarşamba – Pazar | 11.00-20.00

*Sağlık önlemleri kapsamında galeri mekânımız her gün dezenfekte edilmekte olup ziyaretçilerin maske takmaları ve sosyal mesafelerini korumaları zorunludur.

Daha fazla bilgi için: [email protected]

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları