preloader

Büyük Sanatçılardan Küçük Sanatçılara Boyama Kitabı

15.03.2023
Büyük Sanatçılardan Küçük Sanatçılara Boyama Kitabı

Yazı Boyutu:

Sanatın iyileştirici gücüne tutunarak yaşanan afetin dozunu bir nebze azaltabilmek adına depremden etkilenen çocukların oynayabileceği bir boyama kitabını hayata geçiriyoruz.

Sanat insanlık tarihi boyunca en olumsuz dönemlerde dahi yeniden hayata tutunmak için bir yol, bir umut olmayı sürdürüyor. Duygu ve düşünceleri dışa vurmanın en hissedilebilen yöntemlerinden olan sanat, ruhsal değerleri güçlendirmesi adına da bir iyileşme biçimi. 6 Şubat 2023 tarihinde hepimizi kahreden Büyük Kahramanmaraş Depremi’nin yaralarını sarıp bizi derinden yaralayan bu afetin etkilerini azaltmak adına sanatsal açıdan küçük bir dokunuş yapmak istedik.

Boyama Kitabını indirmek ve bastırmak için burayı tıklayın!

Acının dozunu bir nebze olsun hafifletebilmek için bölgede depremden etkilenen çocukların üzerinde boyama yapabileceği bir boyama kitabı üretme fikrini hayata geçirdik. Bu çağrı sanatçılardan çok güzel bir karşılık buldu ve görsel sanatlar alanında işler üreten sanatçılar tarafından kısa sürede ortaya çıkan bir kitapçığa dönüştü. “Büyük Sanatçılardan Küçük Sanatçılara Boyama Kitabı” 17 çağdaş sanatçının özgün eseri olan çizimlerden oluşuyor.

Dicle Çiftçi, Cansu Sönmez, Sinan Logie, Maria Roza, Ferhat Özgür, Melis Alabıyık, Sabo Akdağ, Gamze Taşdan, Seydi Murat Koç, Sema Maşkılı, Didem Erbaş, Koray Tokdemir, Gözde Mulla, Güneş Terkol, Vildan Yılmaz, Ahmet Rüstem ve Esin Aykanat Avcı‘nın gönüllü olarak destek verdiği bu çalışmayı insanlığın en zor zamanlarında bile tutunduğu sanat duygusuna sığınarak ortaya çıkarıyoruz.

Yakın zamanda basılı edisyon haline de getireceğimiz bu projeyi siz değerli okurlarımızla buluşturuyoruz. Umarız o güzel çocukların elinde dolaşır, oynanır ve boyanır.

Boyama Kitabını indirmek ve bastırmak için burayı tıklayın!

Uğur Ugan
Uğur Ugan Tüm Yazıları