preloader

Sanat, Seyahat, Moda ve Güzellik Dünyasının İlham Dolu Buluşması: OGGUSTO Art Talks

12.11.2023
Sanat, Seyahat, Moda ve Güzellik Dünyasının İlham Dolu Buluşması: OGGUSTO Art Talks

Yazı Boyutu:

Akaretler W Studios’ta gerçekleşen OGGUSTO Art Talks etkinliğimiz ile sanat, koleksiyonerlik, seyahat, moda ve güzellik dünyasının ilham veren isimleriyle bir araya geldik.

Artweeks Akaretler kapsamında, OGGUSTO ve Bilgili Holding iş birliğiyle düzenlenen OGGUSTO Art Talks etkinliğimiz ile sanat, koleksiyonerlik, seyahat, moda ve güzellik dünyasının ilham veren isimleri ve ilham alan dinleyicileri bir araya geldi. 8 – 11 Kasım tarihlerinde Akaretler W Studios’un ev sahipliğinde iki gün boyunca süren etkinliğimizdeki söyleşilerde, sanatın farklı yönlerinin koleksiyonerlik, seyahat, moda ve güzellik üzerindeki etkileri ele alındı. Alanından uzman konuşmacılar bu konularda derinlemesine bilgi sunarken, katılımcılar ise ilham dolu bir atmosferde unutulmaz deneyimler yaşadı.

8 Kasım Çarşamba günü W Studios’ta başlayan “Koleksiyonerlik 101” panelimizde, genç koleksiyonerlere rehberlik edecek ve koleksiyonerlik serüvenine başlamak isteyenleri cesaretlendirmeyi amaçlayan bir sohbet gerçekleştik. Moderatörlüğünü Bilgili Holding kültür sanat projeleri yöneticisi Begüm Güney’in üstlendiği panelde; deneyimli koleksiyonerler Ahu Bade Özkan ve Yağız Kösem değerli deneyimlerini paylaşırken, ArtPick kurucu ortağı Seza Ünal Özeren de konuşmacılar arasında yer aldı.

11 Kasım Cumartesi günü W Studios’ta gerçekleşen “Sanat Peşinde Seyahat” panelimizde, sanatın dünyayı keşfetmek için nasıl bir ilham kaynağı olduğunu ele aldık. Panelin moderatörlüğünü OGGUSTO kurucusu Özlem Güsar yaparken, PwC Danışmanlık ortağı ve koleksiyoner Feride İkiz ve Mimeda Genel Müdürü ve koleksiyoner Kına Demirer de sanatın seyahat deneyimleri üzerindeki etkisini paylaştı. Panelimizde, Jules Verne Travel genel müdürü Ayşe Yağcı ise sanatla dolu seyahat deneyimleri hakkında değerli bilgilerini sundu.

Aynı gün gerçekleşen “Güzellik ve Moda’nın Sanat ile Bağı” adlı ikinci panelimizde, güzellik ve moda dünyasının sanatla nasıl iç içe olduğunu ele aldık. OGGUSTO kurucusu Özlem Güsar’ın moderatörlüğünü üstlendiği bu panelde, sanat tarihçisi ve danışmanı Feride Çelik, moda tasarımcısı Zeynep Tosun, Lancôme Marka Müdürü Can Cicioğlu ve makyaj artisti Hüseyin Kaygusuz, güzellik ve moda dünyasının sanatla buluşmasının detaylarını paylaştı.

Sanat, koleksiyonerlik, seyahat, moda ve güzellik konularında ilgi duyanları bilgilendirdiğimiz ve ilham verdiğimiz etkinliğimizde birbirinden değerli katılımcı da bizlerle birlikte oldu.

{162114}

Sinem Genç
Sinem Genç Tüm Yazıları