preloader

Türkiye'nin Çağdaş Sanat Buluşması: Artweeks Istanbul 9. Edisyon

15.04.2024
Türkiye'nin Çağdaş Sanat Buluşması: Artweeks Istanbul 9. Edisyon

Yazı Boyutu:

Sanatın ve sanatseverlerin buluşma noktası olan Artweeks Istanbul’un 9. Edisyonu ile ilgili tüm detayları keşfedin.

Sanatın çeşitli disiplinlerinden sanatçıları, koleksiyonerleri ve sanat tutkunlarını bir araya getiren Artweeks Istanbul, Bilgili Holding ev sahipliğinde ve UBS ana sponsorluğunda The Ritz-Carlton Residences, İstanbul B Blok‘ta 20-28 Nisan tarihleri arasında kapılarını açıyor. Bilgili Sanat ve Sabiha Kurtulmuş tarafından düzenlenen etkinlik, her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul’u sanatın merkezi haline getirmeye hazırlanıyor.

Türkiye'nin Çağdaş Sanat Buluşması: Artweeks Istanbul 9. Edisyon

Türkiye’nin önde gelen sanat galerilerinin yanı sıra, kurumsal ve özel koleksiyonların, müze koleksiyonlarının yer alacağı Artweeks Istanbul’un 9. Edisyonu, sanatseverlere zengin içerik ve özel deneyimler sunuyor.

Tüm sergiler ve söyleşilerin sanatseverlere açık ve giriş ücretsiz olacağı Artweeks Istanbul’un 9. Edisyonunda katılımcı galeriler arasında MERKUR Galeri, Martch Art Project, Anna Laudel, Sevil Dolmacı, Rıdvan Kuday Gallery, Ferda Art Platform, Gallery Kairos, Mine Sanat Galerisi, Ruzy, Collect Gallery, KUN Art Space, The Key Art Gallery, Artopol ve Frank Art Studio yer alıyor. Kurum sergileri olarak ise Bilgili Koleksiyonu ve Burhan Doğançay Müzesi ve Koleksiyonu öne çıkıyor.

MT1012 markasıyla Artweeks Istanbul’da ilk kez yer alacak Murat Türkili‘nin yanı sıra, solo gösterimlerde Barış Çavuşoğlu x Mercado x Bilgili Sanat, Sedef Gali, Antonio Consentino ve Haluk Akakçe Koleksiyon Sergisi gibi özel çalışmalar da etkinlikte sergilenecek.

Storytellers bölümünde hikaye anlatıcılığını ise Beral Madra ve Levent Çalıkoğlu üstlenirken küratoryal projelerin de yer aldığı Artweeks Istanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ’nin kamusal sergi alanı olan Taksim Sanat ve Dijital Deneyim Müzesi bulunuyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları