preloader

Hayvan Çizimi Ustası Arne Olav Gurvin Fredriksen

Hayvan Çizimi Ustası Arne Olav Gurvin Fredriksen

Yazı Boyutu:

Photoshop ile yaptığı hayvan çizimleriyle ün kazanan Arne Olav Gurvin Fredriksen’e hakkında merak ettiklerimizi sorduk.

Arne Olav Gurvin Fredriksen

Hayvan çizimleri yapmaya ne zaman başladınız?

2012 senesinin sonlarında, henüz öğrenciyken çizmeye başladım. Bir arkadaşımla Guinea Pigler’in (kobayların) ne kadar zararsız göründüğünden bahsediyorduk. Ben de yalnızca eğlenmek için photoshop ile Guine Pigleri başka hayvanların görünümleriyle birleştirerek yeni canlılar yaratmaya başladım. Yaptığım çizimler kısa sürede popüler oldu. Bir ara çizim yapmayı bırakmıştım; ancak son beş aydır devam ediyorum.

Hayvan Çizimi Ustası Arne Olav Gurvin Fredriksen

Hayvanlara olan bu ilginiz nereden geliyor?

Hayvanların çok fazla çeşidi olduğu için insana sınırsız bir yaratıcılık sunuyor. Bu da çizim ve foto manipülasyon yaparken ortaya çok farklı şeyler çıkarmamı sağlıyor. Ayrıca evrenselliği beni kendisine çekiyor. Herkes sanatımı anlayıp yorumlayabiliyor.

İlhamınızı nereden alıyorsunuz?

Aslında belirli bir ilham kaynağım yok. Yalnızca bunun eğlenceli bir hobi olduğunu düşünüyorum ve kendimi bu yönde geliştirmeye çalışıyorum.

{772384}

Yaratıcı stilinizı nasıl tanımlarsınız?

Stilimi sürreal olarak nitelendiririm. Görsellerimin inandırıcı olması için çok çalışıyorum ancak günün sonunda tabii ki absürd görüntüler ortaya çıkıyor.

Hayvan Çizimi Ustası Arne Olav Gurvin Fredriksen

Yakından takip ettiğiniz sanatçılar var mı?

Sanatçı olarak yakından takip ettiğim biri var diyemem; ancak reddit.com sitesinde benim gibi hayvan çizimleri yapan bir grup var. Onları severek takip ediyorum.