preloader

Sotheby’s Diamonds Ağaç Broşlar Sergisi

30.08.2018
Sotheby’s Diamonds Ağaç Broşlar Sergisi

Yazı Boyutu:

Dünyanın en iyi pırlantaları konusunda uzman butik Sotheby’s Diamonds, önümüzdeki ay ikonik mücevher tasarımı için bir sergiye ev sahipliği yapacak: Ağaç Broş Koleksiyonu. 12 Eylül-19 Eylül tarihleri arasında Sotheby’s Hong Kong butiğinde sergilenecek bu eşsiz parçalar, pırlantanın çarpıcı kıymetli taşlar ve malzemelerle olan buluşmasının en nadide örneklerinden.

10 sene önce yaratıldığında koleksiyonerlerin hayal gücünü bir anda ele geçiren Ağaç Broş serisi, motifin sürekli ve harikulade yeniden üretimleri ile ikonik bir forma dönüştü. Yaratımın, bilginin ve ölümsüzlüğün kültürler ve topluluklar arasında antik sembolü olan ağaç, jadeit, organik amber, oniks, safir gibi kıymetli taşlar sayesinde her mevsim ruh ve renk değiştirdi. Örneğin, sonbahar ağacı damla kesim sarı pırlanlarla işlenirken ilkbahar ağacına mor safirler hayat verdi.

Kemere, göğüs veya şapka üzerine, omuza veya saça takılabilen birçok kullanım alanına sahip broş, mücevherin en eski formu olarak da son derece kıymetli bir duruşa sahip.

Özlem Güsar
Özlem Güsar Tüm Yazıları