preloader

Résonances de Cartier Koleksiyonu Değerli Taşların Ahenkli Ritmini Vurguluyor

02.11.2017
Résonances de Cartier Koleksiyonu Değerli Taşların Ahenkli Ritmini Vurguluyor

Yazı Boyutu:

Kralların mücevhercisi, mücevhercilerin kralı Cartier’in yüksek mücevhercilik zanaatını sunduğu yeni mücevher koleksiyonu Résonances de Cartier, özgün karakterler için seçilmiş muhteşem mücevherlerin ve değerli taşların ortak pırıltısıyla yankılanıyor. Cartier’in bu yeni koleksiyonu, dikkati parçanın kaynağına, yani taşa yönlendiren bir tasarım yaklaşımını ve taştan yayılan enerjiyi sunuyor. Tasarımların hepsinde renk de önemli bir rol oynuyor.

Moires

Murmure

Bu yeni koleksiyon; bileğin küçük bir hareketiyle rengini ve havasını değiştiren, boğumlu motiflerle bezeli, son derece çarpıcı bir özgünlüğe sahip kelepçe bilezik başta olmak üzere yüzden fazla mücevher tasarımından oluşuyor. Koleksiyondaki her bir parça, tasarımlarındaki enerji dalgasıyla duyuları uyandırıyor.

Résonances de Cartier Koleksiyonu Değerli Taşların Ahenkli Ritmini Vurguluyor

Résonances de Cartier’de, ritmik ve sabit bir hızla akarak dalgalanan usta tasarımlardan ve sanatsal motiflerden yayılan hareket duygusu bir parçadan diğerine güçlü bir dualite yankılıyor.

Yaratıcı enerjiyle parıldayan her taş, serbest ama maksatlı bir şekilde, tüm ilhamın kaynağı ve temeli olarak gözler önüne seriliyor. Taçlara dönüşen kolyelerden, broş olarak takılabilen bileziklere, bu büyüleyici parçaların kıymetli mekaniğini izlemek insanda kalıcı bir iz bırakıyor.

{77778}

Résonances de Cartier’de kontrastlar ve serbest çizgilere odaklanan Cartier, taşların gücünü yansıtan canlı ve grafik bir estetik yaratıyor. Koleksiyonda yer alan belli parçalar, taşların renginin veya renk efektinin çözümlemesini yaparak ya da onları diğer taşlarla ilişkilendirerek, parçaların aurasını ortaya çıkaran tasarımlar yaratıyor.

Özlem Güsar
Özlem Güsar Tüm Yazıları