preloader

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

16.05.2020
İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Yazı Boyutu:

Çalışmayı bir tutku haline getirmiş olan iş kadınlarının hayatını kolaylaştıran ve stillerine zarif bir dokunuş katanen güzel günlük kadın saat modellerini inceleyin. İş hayatı içerisinde, planlamanın ve dakikliğin bir simgesi olarak zaman makineleri olan saatler en önemli yeri tutar. Her ne kadar zamanı telefonlardan öğrenebilsek de bileğimizdeki bir saatin verdiği güven saat severler için hep farklıdır. Bir aksesuardan öte şık ve seçkin zamanları temsil eder. Ayrıcalıklı saat modellerini, iş hayatı içerisinde yer alan kadınlar için derledik.

Jaeger-LeCoultre, Rendez-Vous Moon Serenity

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Özellikle kadranında yer alan ay fazı ile çok şık olan Rendez-Vous Moon Serenity, adeta işini dakiklik içerisinde yapmayı sevenlerin modeli. Rendez-Vous Moon Serenity’nin pembe altın versiyonu Jaeger-LeCoultre üretiminin saat yapımcılığı ve mücevhercilikteki uzmanlığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Pembe altın kasasında saten görünümlü son dokunuşlar modelin hem spor hem de klasik tarza uyumunu destekliyor. Kadranın mavi renginin en yumuşak tonu kullanılıyor. Alt kadranın ışık altında parıldayan zarif altın yarı-küreler yıldızlı bir akşamda gece göğündeki takımyıldızlarının görüntüsü yaşatılıyor. Rendez-Vous koleksiyonunun simgesi indeksler, güneş ışını finisajlı kadranın alt kısmına doğru neredeyse tamamen gözden kayboluncaya dek yavaş yavaş küçülüyor. 36 mm kasa çapı bilekte ideal bir büyüklükle kullanım sağlıyor. Üzerinde 124 adet pırlanta bulunuyor.

Rendez-Vous koleksiyonunun simgesi indeksler, güneş ışını finisajlı kadranın alt kısmına doğru neredeyse tamamen gözden kayboluncaya dek yavaş yavaş küçülüyor. İndeksler alt kadranın üst kavisini oluştururken, ölçülü nezaketleriyle gözümüzü, yenilenmenin sonsuz döngüsünü tekrarlayan bu ihtişamlı gece balesine odaklanmaya davet ediyor.

Omega, Constellation

Omega, Constellation ile eşsiz modelini hızla geçen zamana inat dinamik yaşayan hanımların bileklerine sunuyor. İkonik pençeleri, yarımay fasetleri ve Roma rakamları ya da pırlantaların yer aldığı bezeliyle karakteristik imzasını tasarımında taşıyor. Yeni tasarımın modern yüzünü ise Constellation kasa ve bilezik üzerine cilalı pahlama ile elde ediliyor. Omega, paslanmaz çelik ve 18 ayar SednaTM altından çalışılan; pırlantayla bezenmiş bezele sahip 28 mm’lik bir modelini zamanı daha net okumak isteyenler için tasarladı. Saatin sedef kadranı üzerinde ise 18 ayar altın bir yıldızın yanı sıra her saat için bir pırlanta yer alıyor.

IWC, Portofino Automatic 34

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Portofino Automatic 34 ile bu yıl yeniden yorumlanan Portofino serisi, IWC Schaffhausen’ın en ikonik modellerini barındıran bir saat ailesi. İlk kez 1984 yılında çıkan Portofino serisi markanın önemli modellerine sahip, daha önemlisi efsanevi saat yapımcısı Kurt Klaus ve baş tasarımcı Hanno Burtscher’in eskizlerinden doğdu. Portofino Automatic 34, inovatif kolay kayış değiştirme sistemine sahip. Sade tarzda tasarımıyla modelin çelik hasır bileziği saat modasının yenilik rüzgârının adeta öncüsü oluyor. Mekanik mekanizma özelliği ile kendinden kurumalı bir model. Mavi kadranı üzerinde zaman indeksleri ile birlikte 12 adet pırlanta bulunuyor. Kadranı koruyan safir konveks camının her iki tarafı yansıma önleyici ile kaplanmış.34 mm çapı ile kullanım kolaylığı ve şıklığı ustalıkla bir araya getiriyor.

{772681}

Hermès,Galopd’Hermès

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Galop d’Hermès, Hermes’in tasarımcılarının dünyasından koşum koleksiyonlarının tüm nesnelerinden ve bileşenlerinden ilham alınarak hazırlanan ve karakteristik çizgileri barındıran bir koleksiyon. Ustalık ve teknik özelliklerinin mükemmel dengelerini, avant-garde doğasını kalıcı bir güzellik içerisinde sunuyor. Aerodinamik eğriler, fonksiyonel saflık, kinetik akış … Tasarımcı Ini Archibong tarafından hazırlanan Galop d’Hermès, aynı zamanda ışık oyunlarını ve yansımaları da güzel kullanan kasasısın üzerinde yer alan kubbeli safir kristal camın ardından kadranın yumuşaklığını gözler önüne seriliyor. Çelik, altın olarak versiyonları ile sunuluyor ve kasa ölçüleri 40.8 x 26 mm, 10 mm ve 30 metre su basıncına dayanıklı.

Rado, True Thinline Gem

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Rado, İspanyol tasarımcı Inma Bermudez ile yarattığı modelinde markanın yenilikçi ve öncü detaylarını çağdaş tarzında saklı tutuyor. Saatçilik dünyasına tüm tekniği ve estetiği ile öncülük yapacak seramik yapıları kullanabilen True Thinline Gem, Bermudez’in gözünden daha modern, kalıcı ve günün her anına uygun bir model olarak doğdu. 2007’de kurduğu İspanya’nın Valencia kentindeki stüdyosunda Inma, True Thinline Gem’in ilk konseptini ortaya koydu. Bu, hem süper modern gözükecek; hem de kalıcı olacak klasik mücevher tasarımında Rado’nun imzalı materyallerinin kullanılmasıyla farklılık yaratma fikrine dayanıyordu.55 mm inceliğinde zarif model, markanın çığır açan en ince saati olarak, derinlik ve kalınlık yanılsaması yaratmak için benzersiz bir ışığı içine çekme, yansıtma ve kırma oyunu kullanıyor. Kadranın çerçevesinde 12 adet elmas ve ince altın rengi uygulama yenilikleri arasında. Böylece uygulanan mücevherli motiflerle derinlik ve dayanıklılık ön plana çıkarıldı. Fasetlenmiş safir kristal ve pırlanta indeksli saf beyaz ileri teknoloji seramikten oluşan True Thinline Gem, sınırlı sayıda 1001 parçadan üretildi.

Frederique Constant – Classics Delight Automatic

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Beyaz veya lacivert renkte özel Guilloché tasarımlı kadranlar üzerinde bulunan elle uygulanmış gümüş veya pembe altın kaplama indeksler ile pırlantaların karışımı modelleri feminen zarafetinin öne çıkarıyor. Çelik veya pembe altın kaplama kasa ve bilezik alternatifleri ile sunulan bu modellerde saat ve dakika özelliğine ek olarak saat 6 hizasındaki pencereden takip edilebilen takvim fonksiyonu da mevcuttur. Yeni Frederique Constant Delight koleksiyonu 33 mm çapındaki kasa ölçüsü ve bilezik yapısı sayesinde zarafet ve modernizmin mükemmel uyumu olarak tasarlandı. İsviçre’de bulunan Frederique Constant fabrikasında üretilen Delight Automatic sağlam ve güvenilir FC-306 otomatik kalibre ile donatılmış olup kullanıcısına 42 saat güç rezervi sunar. Her bir parçasının İsviçreli usta eller tarafından monte edildiği bu saatlerde akrep ile yelkovan kadran üzerinde zarifçe süzüldükçe bu saatlerin içten dışa lüks ve kusursuz olduklarını fark edeceksiniz.

{772611}

Raymond Weil Freelancer Lady

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Dinamik modeller yaratan Raymond Weil yeni Freelancer Lady modellerini günlük hayatın koşturmacasında her zaman şık olmayı tercih eden kadınlar için tasarladı. Bağımsız kadınlardan ilham alan serisi iş, aile ve sosyal hayat üçgeninde mekik dokuyan kadınlara zamanı hatırlatmak için 4 model sunuyor. Freelancer Lady, 34 mm çapındaki ve 8.33 mm inceliğindeki kasa alternatifiyle el yapımı İsviçre saat işçiliği mirasından kadınların dünyasına naif bir dokunuşla uzanıyor. 100 metre derinliğe kadar su geçirmez özelliğiyle de hareketliliği hayatının merkezinde tutanların gönlünde taht kurmaya aday. Kadranda saat 3 yönünde bulunan gün göstergesi günlük hayatın içerisinde tarihi hatırlatmak için özenle yerleştirilmiş. Kadranında 11 pırlantası ile feminenliğin ışıltısını sunuyor.

A.Lange & Söhne, Saxonia Thin Blue Copper

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Lüks saat firması A.Lange & Söhne, Saxonia Thin modeli ile aslında unisex ve sadeliğin içerisinde kompleks bir beğeniye hitap ediyor. Kadranı ince masif gümüşten üretildi ve derin mavi görüntüsünün içerisinde küçük demir–oksit kristalleri yıldızlar gibi parıldamasını sağlayarak samanyolunu bileklere taşıyor. 39 mm çapında beyaz altın kasasının içerisinde Alman saatevinin kendi yapımı mekanizması yer alıyor. A.Lange &Söhne, Saxonia Thin modeli, 72 saat güç rezervine sahip ve sadece 6.2 mm kalınlığında. Özellikle lacivert krokodil el dikişi kayışı ile tasarım bütünlüğü sağlanmış.

Piaget, Possession

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Piaget, zarif kadın bilekleri için elegan şıklığı tasarlamaya devam ediyor. Possession modeli de 29 mm kasa çapı içerisinde yaşamın her anına ve tarzına hitap ediyor. 18 K pembe altın üzerinde 42 adet parlak kesim pırlantalar hareketli olarak eğlenceli bir şekilde yerleştirilmiş. Toprak renginin sıcaklığını yansıtan akik kadranı üzerinde pembe altın ibreleri bulunuyor. Piaget’nin kendi yapımı quartz mekanizma ile can buluyor.

{772340}

Richard Mille, RM 07-01 IN Gem-Set Black Ceramic

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Richard Mille’nin kadınlara hitaben ürettiği güçlü koleksiyonlar, değişik materyallerin ustaca kullanılması ile yenilenerek devam ediyor. 45,66 x 31,4 x 11,85 mm ölçüleri ile en son sunduğu model pırlantalar ile süslü TZP seramik fıçı kasaya sahip. Safir kristal cam ile kadran üzerine özenle dizilmiş pırlantalar ve saat rahatlıkla izlenebiliyor. Modelin son dokunuşları mat ipek bir görünüm kazandırıldı ve tüm mekanizması kendi atölyelerinde üretildi.

Blancpain, Villeret Date Moon Phases

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Blancpain Villeret Date Moon Phases, markanın kadınlar için ürettiği muhteşem bir model. Her ortamda takılabilecek şekilde tasarlandı. Özellikle bezelinde çevrili olan pırlantalarının ay fazı takvimi ile aynı kasada buluşması modeli daha da kullanışlı hale getiriyor. Opal kadranı pembe altın kasanın içerisinde yer alıyor. Yaprak şekilli akrep ve yelkovanı, nokta ile ifade edilen zamanı gösteriyor. Safirden yapılan ay fazı veya ay yüzü olarak da tanımlanan Ay’ın hareketlerini gülümser bir çizgi ile sunuyor.

Cartier, Ballon Blanc de Cartier

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Cartier’in Ballon Blue koleksiyon ailesinden Ballon Blanc de Cartier en yeni yorumunu şıklığı ve seçkinliği sevenler için sunuyor. Güneş ışığını desenli kadranı üzerinde akrep ve yelkovanı kılıç şekli tasarımı ile yer alıyor. Klasik Ballon Blue modellerinde yer alan kabaşon kurma kolu yerine saat 4 konumunda, bezeline yerleştirilen göz alıcı pırlanta yer alıyor. Bu yeniliğe kadran tasarımı da ayak uydurarak zamanı gösteren Romen rakamları muzip bir şekilde sıralanıyor.

Maurice Lacroix, Fiabe Date

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Maurice Lacroix Fiabe Date’nin sade ve zarifliğini dengeli bir şekilde kuran tasarımının kodlarında feminenlik taşıyor. Fiaba Date her seçkin tarza ve zevke eşlik edecek şekilde çekici bir model. Quartz mekanizması ile kusursuzca işliyor. Saati gösteren ibreleri mavi ve kadranı ile bir kontrastlığın göz alıcılığını yakalıyor. 32 mm kasa çapı içerisinde sedef kadranı yer alıyor. Saat 3 konumunda ise tarih göstergesi bulunuyor ve ayar tepesine ise mavi taş yerleştirilmiş.

{772544}

Romain Gauthier, Insight Micro-Rotor

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Romain Gauthier tarafından tanıtılan Insight Micro-Rotor, markanın ilk otomatik olarak ürettiği kadın saati özelliğini taşıyor. Mükemmel bir mikro mühendislik harikası olarak 39,5 mm çapında ve 12,9 mm kalınlığında kırmızı altın kasa içerisinde tüm güzelliğini gözler önüne seriyor. Özellikle ilk olması nedeniyle özellikle zor kadın beğenisine hitap edecek kadar ayrıntılı tasarlanmış. 45 adet parlak pırlanta seti saatin kol hareketi ile zembereğinin dolmasını sağlayan yarım daire şeklindeki rotorunun üzerinde bulunuyor. Sadece 10 adet sınırlı sayıda üretildi.

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ Tüm Yazıları