preloader

Bvlgari Gücünün Temsilcisi: Serpenti Viper

17.03.2021
Bvlgari Gücünün Temsilcisi: Serpenti Viper

Yazı Boyutu:

Mücevher dünyasının gözdesi Bvlgari’nin olduğu yerde güç daimidir. Kadınlar için birbirinden değerli taşlarla, yeniliğin ve değişimin imzası olarak ikonlaşan Serpenti, yepyeni bir yorumla sunuluyor. Yılandan gelen güç, baştan çıkarma, cezbedicilik ve cüretkarlık, feminen ruhun birleşimiyle sanat eserine dönüşmüş durumda.

Bvlgari’nin bu çarpıcı simgesi, ilk olarak 1940’ların sonunda kıvrımlı Tubogas bilezikli saatler ile doğuyor. Daha sonra 1960’larda mücevher koleksiyonlarında yerini ayıran ve lüks tutkunlarının göz bebeği olan tasarım, o günden bugüne Bvlgari sahnesinde. Farklı kültür ve efsanelerde de deri dökmesiyle gücün ve yeniliğin anlamını taşıyan yılan, yetmişlerden sonra gerçekte de olduğu gibi Romalı mücevher evinde kendini yeniliyor.

Bvlgari Gücünün Temsilcisi: Serpenti Viper

{771063}

Günümüzde ise efsane ikon Serpenti, artık çok daha çağdaş ve şehirli. Yenileşme ilkesini daim alan ve simgesiyle birlikte bünyesinde taşıyan Bvlgari, Serpenti Viper’a farklı bir yorum katıyor. Özellikle geometrik şekilleri ve stilize formlarına kadar baştan aşağıya yenilenen tasarım, en cesur ve en ateşli haliyle güçlü ruhunu yansıtmakta. Yetenekli zanaatkarların elinden geçen parçalar, yaratıcı fikirler ile eşsiz birer sanat eserine dönüşüyor. Akıllı eller tarafından ince işçiliğin konuştuğu Viper koleksiyonunda, yılan pulları esnek modüler yapısıyla birbirine dikkatlice tutturulmuş. Mücevher bilgisinin zirve yaptığı bu işçilikte, değerli taşlardan gelen enerjisi ve göz alıcı ışıltısı ile Serpenti Viper, vücudu bir zırh gibi sarmakta.

{773739}

Duyguların özgürlüğüne seslenen ve onları soyutluktan çıkaran Serpenti Viper, kendine güvenen ve içgüdülerini takip etmeyi seven kişiler için, ruhlarını yansıtmanın bir yolu. Üç altın renk ve değerli pırlanta setleriyle birleşip baştan çıkarıcı tasarımıyla sunulan Serpenti Viper, güç severler için bilezik, yüzük, kolye ve küpe olarak sunuluyor. Serpenti serisinin başrolleri olan bileklik ve yüzükler, pembe ve beyaz altının çift sarma özelliği ile değerine değer katıyor. Koleksiyonda yılan başları ve kuyrukları, pırlantalarla süslenmiş, parlak düz altın pullar ile stilize edilmiş. Bvlgari’nin bu koleksiyonu ile evrimleşen formlarını yepyeni bir cüretkarlık tavrı ile sunmakta. Duyguların ışıltıyla şekillendiği Serpente Viper, gücünü göstermek isteyen ve ruhunun sesini dinleyen kadınlar için eşsiz yılan motifi ile bir kez daha vazgeçilmez oluyor.

Bu içerik Bvlgari sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları