preloader

Bulgari'den Kraliçe'nin Platin Jübilesine Özel Mücevher Seti

05.05.2022
Bulgari'den Kraliçe'nin Platin Jübilesine Özel Mücevher Seti

Yazı Boyutu:

Romalı mücevher markası Bulgari, Kraliçe’nin platin jübilesini, özel olarak tasarladığı set ile onurlandırıyor.

Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki 70’inci yılı, mücevherleri çok seven kraliyet ailesi için de birçok ışıltıyı beraberinde getiriyor. Bunlardan bir tanesi de Bulgari’nin tasarladığı taç ve saatten oluşan ‘Jubilee Emerald Garden’ (Jübile Zümrüt Bahçesi) adı verilen mücevher seti.

Bulgari'den Kraliçe'nin Platin Jübilesine Özel Mücevher Seti
Jubilee Emerald Garden taç aynı zamanda kolye olarak da dönüşebiliyor

Bir çiçek buketini andıran tacın orrtasında lotus tomurcuğu şeklinde oyulmuş ve ortasında 63,44 karat büyüklüğündeki Zambiya zümrüdü bulunuyor. İkisi sadece değerli taşların yerleştirilmesinden sorumlu; toplamda beş kişilik profesyonel bir mücevher ustası ekibin çalıştığı mücevher setinin yapımı bin 500 saatten uzun sürmüş. Zümrütlere eşlik eden pırlantalardan oluşan set kraliyet ailesinin mücevher koleksiyonundaki en göz alıcı parçalardan biri olacak gibi görünüyor.

{771117}

İhtişamlı tacın tasarımı hakkında Bulgari Yüksek Mücevhercilik Kreatif Direktörü Lucia Silvestri “Bu yüksek mücevhercilik tasarımları, Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki 70. yılını kutlama ve ona saygı duruşunda bulunma niteliğinde. Bu parçayı tasarlarken güçlü ve kudretli bir kadın ve zamanımızın ikonlarından biri olan Kraliçe’den ve onun her zaman zümrütlere hayranlığından ilham aldım. Değerli taşın çarpıcı oyma işçiliği de Bulgari’nin zanaatkârlık ve yaratıcılık alanındaki ustalığını gözler önüne seriyor” ifadelerini kullanıyor.

Bulgari'den Kraliçe'nin Platin Jübilesine Özel Mücevher Seti

Parçanın konstrüksiyonu da sınırsız yaratıcılığını ortaya koyuyor. Tümüyle dönüştürülebilen taç gerdanlık olarak da kullanılma imkânı sunuyor. Bu sayede Bulgari Başkan Yardımcısı Nicola Bulgari’nin “Aynı mücevher hem piknikte hem de baloda kullanılabilmelidir” sözleriyle de desteklenen ve Bulgari Marka kimliğinin derin köklerine uzanan çok yönlülük vurgulanıyor.

Bulgari'den Kraliçe'nin Platin Jübilesine Özel Mücevher Seti
Uyumlu Divas’ Dream Mücevher Saat

Nefes kesen bir tasarıma sahip taca, sekiz Zambiya zümrüdü (~18,4 karat), yuvarlak parlak kesim pırlantalar, beyaz altın kasa ve bilezikte pavé yerleştirme pırlantalar ve kadranda düz yerleştirme pırlantalar (~11,4 karat) kullanılarak üretilen, özel edisyon Divas’ Dream mücevher saati eşlik ediyor. Beş farklı zanaatkârın 1.000 saatlik çalışması ile ortaya çıkan saatin üzerine yerleştirilmiş kendine hayran bırakan zümrütlerin her biri, Bulgari’nin renkli değerli taşlar alanındaki uzmanlığını gösteren nadide bir yelpaze şeklinde kesilerek, canlı ve etkileyici bir görünüm oluşturuyor.

{773744}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları