preloader

Begüm Khan’dan Minimalist Bir Koleksiyon: Petite Khan 

15.01.2024
Begüm Khan’dan Minimalist Bir Koleksiyon: Petite Khan 

Yazı Boyutu:

Güçlü ve çarpıcı tasarımlarına fauna, flora ve tılsımların eşsiz güzelliklerini yansıtarak mücevherlerinde hayvanlar ve çiçeklerle çevrili bir dünya yaratan Begüm Khan’ın en sevilen parçaları, minimalist bir bakış açısıyla yarattığı Petite Khan koleksiyonunda nano boyutlarda hayat buluyor!

Bir kadının en yakın arkadaşı mücevherler, tutku, sanat ve işçilikle birleştiğinde yalnızca göz alıcı bir aksesuar olmakla kalmıyor, dünyaya bir hikaye de anlatıyor. Kim olduğumuzu, neleri sevdiğimizi, ilhamımızı ve dünyaya bakış açımızı en ışıltılı şekilde anlattığımız mücevherler, kimi zaman görünümlerimizin en dikkat çeken tamamlayıcı parçasıyken kimi zaman ise kimliğimizin tamamlayıcı bir parçası. Tercih ettiğimiz mücevherin taşı, rengi, figürü ve modeli aslında iç dünyamızın bir yansıması ve ister büyük, renkli, cesur ve maksimalist tasarımlar olsun ister küçük, klasik, zarif ve minimalist olsun mücevherler, şüphesiz bir kadının en göz alıcı parçası!

Hikayesini ve Osmanlı İmparatorluğu, Doğu ve Uzak Doğu kültürlerinden aldığı ilhamı doğadan esinlendiği tasarımlarıyla birleştiren Begüm Khan, mücevherlerinde hayvanlar ve çiçeklerle çevrili rengarenk bir dünya yaratıyor. Fauna, flora ve tılsımların eşsiz güzelliklerini, maksimalist tasarımları ile mücevherler ile buluşturan Begüm Khan, markasının en sevilen parçalarına bu kez minimalist dokunuşlarda bulunuyor. Birbirinden farklı karaktere sahip olan ve doğada yer alan birçok figürün yüksek moda sahnesine taşındığı Petite Khan koleksiyonu, markanın en beğenilen ikonlarını modern ve minimalist formlarıyla karşımıza çıkarıyor. Minimalist bakış açısıyla tasarlanan ve ihtişamlı parçalarının ilk defa nano boyutlarda hayat bulduğu Begüm Khan, benzersiz bir koleksiyona imza atıyor.

2024 yılında mücevher dünyası çok hareketli olacak! Yenilikler ve gelişmelerin izindeki mücevhere dair tüm trendleri öğrenmek için tıklayın.

Doğanın Zarafetine Büyülü Bir Yansıma

Doğaya hayat verdiği tasarımlarına tarihin ve kültürün izlerinden dokunuşlarda da bulunan Begüm Khan, egzotik, nostaljik, zamansız, modern ve sofistike tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Yine doğadan ve kültürden aldığı ilhamı yansıttığı ve ‘’herkese şans getirmesini ümit ettiği’’ ikonlarından yola çıkarak hazırladığı Petite Khan koleksiyonu, doğanın kapılarını spiritüel ve mistik boyutlara da açıyor. Antik Mısır’ın kutsal böceği ve günümüzün hala en geçerli tılsımlarından olan skarabe, Türk inancında uğurlu ve kutsal sayılan kaplumbağa ve yine Türk kültüründe tılsımsal enerjisi ile nazardan ve kötü gözden koruduğu inanılan nazar figürlerinden oluşan koleksiyon, doğanın ve tılsımların harmonisini en renkli ve ışıltılı şekilde sunuyor. Şansı zaman zaman takılarımızla ilişkilendirdiğimiz ve uğurlu olduğuna inanarak hiç çıkarmadığımız kolyelerimize bir yenisini daha ekleyebileceğimiz nano kolyeler, mistik Doğu kültürünü sofistike dokunuşlarla modern bir çizgide yeniden ele alıyor.

Minimalizmin En Göz Alıcı Hali

Begüm Khan’dan Minimalist Bir Koleksiyon: Petite Khan
Begüm Khan’dan Minimalist Bir Koleksiyon: Petite Khan

Maksimalist tasarımları, egzotik figürleri ve özgün kimliği ile sektörün alışılagelmiş çizgisinden ayrışan Begüm Khan, kendi marka çizgisine de bir yenilik getirerek minimalist bir bakış açısı ediniyor ve marka kimliğinde ilgi gören ikonlarını ilk defa nano boyutlarda hayata geçiriyor. Kol düğmeleriyle başlayan tasarım yolculuğuna farklı ve sofistike parçalar arayan kadınlar için göz kamaştırıcı mücevher ve aksesuarlara yönelerek devam eden Begüm Khan, bu yolculukta geleneksel mücevher sanatlarını modern bir yorumla birleştiriyor ve her biri Türk zanaatkarlar tarafından el işçiliğiyle üretilen benzersiz parçalara imza atıyor. Özgünlüğü ve kendine has tasarımları ile dikkat çeken Begüm Khan, marka kimliğinden alıştığımız tasarımlarına alışılmışın dışında bir dokunuşta bulunarak fauna, flora ve tılsımlarla yarattığı egzotik dünyasını bu kez minimal formlarda yaratıyor. Dikkat çekmek için maksimalist ve göze çarpan tasarımlara ihtiyaç olmadığını kanıtlar şekilde yaratılan Petite Khan koleksiyonu, belki de nano boyutlarda karşımıza çıkabilecek en çarpıcı koleksiyon oluyor.

Begum Khan’ın Petite Khan koleksiyonu web sitesi üzerinden satın alınabiliyor.

Yağmur Çıldız
Yağmur Çıldız Tüm Yazıları