preloader

Atasay ve Swarovski® Zirconia İş Birliği: Ay Işığı Koleksiyonu

28.09.2018
Atasay ve Swarovski® Zirconia İş Birliği: Ay Işığı Koleksiyonu

Yazı Boyutu:

Atasay, Türkiye’de bir ilke imza atarak dünyaca ünlü Swarovski® Zirconia ile iş birliği gerçekleştirdi. Ay Işığı Koleksiyonu ilk kez Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında 11 Eylül Salı günü gerçekleşen Özlem Süer SS 19 defilesinde görücüye çıktı. Ay Işığı koleksiyonu hakkında iki öncü markanın temsilcileri sorularımızı yanıtladı.

Atasay ve Swarovski® Zirconia İş Birliği: Ay Işığı Koleksiyonu

Atasay Kamer – Atasay CEO

Atasay ve Swarovski® Zirconia iş birliğini sizin bakış açınızdan dinleyebilir miyiz?

2017 itibariyle sonu olmayan bir yenilenme yolculuğuna girdik. Tekstil sektöründe, lüksü ulaşılabilir kılmak üzere doğan hızlı tüketim anlayışını mücevher sektöründe uygulayan ilk firmayız. Biz Atasay olarak değerli madenin pahadaki değil, yansıttığı duygudaki değerini ön plana çıkaran mücevherleri rekabetçi fiyatlarla sunuyoruz. Amacımız Türkiye’de mücevherin katma değer algısını güçlendirmek. Bu kapsamda, uzun yıllara dayanan Atasay ve Swarovski şirketlerinin tanışıklığı bir iş birliğine dönüştü. Bu iş birliğinde her iki markanın da ortak değerlere sahip olması, aile kökenli olup kurumsal markalara dönüşmüş olmaları önemli yere sahip. Swarovski® Zirconia taşları da tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de müşteriler tarafından doğru bir şekilde anlaşılmış bir ürün. Atasay olarak Swarovski® Zirconia ile yaptığımız iş birliğimiz ile tüm kadınlara hitap eden, çok yönlü bir koleksiyon olan Ay Işığı koleksiyonuna hayat verdik.

Atasay ve Swarovski® Zirconia İş Birliği: Ay Işığı Koleksiyonu
Swarovski® Zirconia’nın Türkiye’de ilk defa kullanılmasıyla aksesuar sektöründe ne gibi bir değişiklik bekliyorsunuz?

Genç kuşağa, rahatlıkla ulaşabileceği ve günlük yaşamında tarzını tamamlamakla kalmayıp dikkat çektirecek, klasik tarza sahip kadınlara kombinlerini hareketlendirecek ve gelin adaylarına da çağdaş tasarımlar sunan bir koleksiyon öneriyoruz. Ay Işığı koleksiyonu ile kadınlara pırlanta standartlarında kesilmiş taşların değerli madenle bir araya geldiği ürünler sunarak, tasarımın ürüne kattığı değeri bir kez daha vurgulamayı amaçlıyoruz. Ay Işığı koleksiyonu sayesinde tüketiciye markalı ürünlere çok daha ulaşılabilir fiyatlara sahip olma fırsatı sağlayacağız. Bu sayede hızlı tüketime bir adım daha yaklaşmış olacağız.

Atasay ve Swarovski® Zirconia İş Birliği: Ay Işığı Koleksiyonu

Atasay’da özellikle son dönemlerde bir gençleşme ve değişim gözlemleniyor. Biraz bundan ve gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?

Atasay olarak biz bir yıl önce hayata geçirdiğimiz #taksanayakışanı konseptimizle, sokak modasının kurallarını mağaza konseptimizden reklam filmimize, tasarımlarımızdan iletişim diline kadar uyarlayarak başladığımız yenilenme sürecine devam edeceğiz. Tüm bu yenilenme sürecinde mevcut müşterimizin geleneksel alışkanlıklarını da odağımızda tutmaya devam edeceğiz. Son yıllarda yaptığımız her kampanya, her faaliyet ve her ürün tüketiciler tarafından çok hızlı kabul edilip tüketiliyor. Bu sebeple projeler arasındaki zaman dilimi kısalacak. Sadece bu seneye baktığımızda Swarovski® Zirconia ile yaptığımız proje, üçüncü projemiz. Bundan sonra da benimsediğimiz felsefe doğrultusunda, kısa aralarla butik, verimli ve tüketiciye faydası olan projeler yapacağız.

Atasay ve Swarovski® Zirconia İş Birliği: Ay Işığı Koleksiyonu
İlk olarak Özlem Süer defilesinde tanıtılmış olan Ay Işığı koleksiyonunda öne çıkan trendler neler?

Özlem Süer’in, doğanın iyileştirici gücünü incelediği “Healer” koleksiyonu ile Swarovski® Zirconia iş birliğinden doğan Atasay Ay Işığı koleksiyonuna ait zamansız ve güncel parçalar, göz alıcı ihtişamları ile ortak paydada buluşuyor. Baguette ve Cushion kesimlerin, parlaklığı ön planda tuttuğu parçalar günümüzde hala vintage mücevher severlerin radarında. Karıştır-yakıştır mantığının ön planda olduğu koleksiyonda farklı kesim taşların bir arada kullanıldığı parçalar dikkat çekiyor.

Atasay ve Swarovski® Zirconia İş Birliği: Ay Işığı Koleksiyonu
Atasay ve Swarovski® Zirconia İş Birliği: Ay Işığı Koleksiyonu

Mazen Nouneh – Swarovski Gemstones Ortadoğu Türkiye Operasyonlar Başkan Yardımcısı

Swarovski® Zirconia hakkında bilgi verebilir misiniz?

Swarovski® Zirconia, dünyanın önde gelen pırlanta derecelendirme kuruluşu Amerikan Gemoloji Enstitüsü’nün (GIA) pırlanta kesim kalitesi kategorisindeki son derece ayrıntılı standartlarına uygun tek zirkonya olma özelliğine sahiptir.

Benzersiz parlaklığı sayesinde Swarovski® Zirconia bugün en incelikli işleme tabi tutulmuş ve pırlantaya en çok benzeyen zirkonya olarak tanımlanıyor. En ünlü, en pahalı pırlantalardan esinlenen ve Swarovski’nin yüz yılı aşkın hassas kesim uzmanlığından kaynaklanan kusursuz renk yoğunluğu ve sofistike kesimi ile Swarovski® Zirconia mücevherde farklı, kendine özgü bir klasman yaratmıştır.

Bir taşın orijinal bir Swarovski® Zirconia olduğunu nasıl anlarız?

Her Swarovski® Zirconia’da çıplak gözle görülemeyen, lazerle kazınmış mikroskobik bir “Swarovski® Zirconia” yazısı bulunur. Kalitenin damgası olan bu yazı ve “Zirconia from Swarovski” etiketi, Swarovski’ye özgü en hassas ve en parlak kesimli bir zirkonya ürününe sahip olduğunuza ilişkin güvencenizdir.

Ay Işığı koleksiyonunu değerlendirebilir misiniz?

Ay Işığı koleksiyonu klasik ve çağdaş stilin arasında mükemmel bir denge kuruyor. Aynı mücevherin içerisinde farklı kesimlerin karışımına bayıldım. Zirkonya baget kesim kolye harika.

Atasay ve Swarovski® Zirconia İş Birliği: Ay Işığı Koleksiyonu

Tasarımda olmazsa olmaz diyebileceğiniz nokta nedir?

Bir tasarımın daima markanın DNA’sını içermesi gerektiğini düşünüyorum; kadınlar daha sonra onları kendi ihtiyaç, durum ve kişiliklerine göre yorumlarlar. Bu Atasay “Ay Işığı” koleksiyonunun mesajı: Özgür ol ve “Tak Sana Yakışanı”…

Atasay ve Swarovski® Zirconia İş Birliği: Ay Işığı Koleksiyonu
OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları