preloader

Aksesuar Kombinleri Nasıl Yapılır?

26.04.2024
Aksesuar Kombinleri Nasıl Yapılır?

Yazı Boyutu:

Gündelik kombinlerinizi aksesuar ve mücevherler sayesinde yükseltme rehberi bu yazıda!

Trendlerin minimalizme doğru kaymasıyla birlikte, aksesuarlar görünümleri ışıldatmak, mükemmelleştirmek ve dikkat çekici olması için her zamankinden daha önemli hale geldi; Artık aksesuar kullanmanın bir sanatı var. Bu yazıda dikkatimizi ayrıntılara veriyor ve kombinlerinizi bir üst seviyeye taşımak için bilinmesi gereken ipuçlarını özetliyoruz.

Çantalarınızın da Aksesuara İhtiyacı Var

Aksesuar Kombinleri Nasıl Yapılır?

Çantalarınızın kulplarına asabileceğiniz çeşitli anahtarlık ve çanta süsleri çantanıza kişisel bir dokunuş katmanın harika bir yolu, örneğin Jane Birkin’in Birkin çantasına eklediği anahtarlık ve sticker’ları mutlaka inceleyin, bu konuda nokta atışı bir örnek. Metalik figürler, püsküller, ponponlar veya deri etiketler, çantanızı sıradanlıktan çıkarıp günlük kombininize renk ve hava katacaktır.

Simetriye Özen Gösterin

Zahmetsiz bir aksesuar kombinasyonu elde etmek için de stratejik bir yaklaşım gerekiyor… Yüzüklerin başarılı diziliminin sırrı kaplama ve dokulu yüzükleri düz metal olanlarla karıştırarak çeşitlilik sağlamaktan geçiyor; üstüne imza yüzüğünüzü ekleyerek çıtayı yükseltebilirsiniz. Benzer şekilde, kolyeleri üst üste takmanın püf noktası, narin parçalarla başlamaktan geçiyor zincirli, küçük kolye uçlu zarif kolyeler, belki de büyük taşlara sahip olan bir gerdanlığı birleştirerek kolyelerin üzerinde dengeli bir yapı inşa etmekten geçiyor.

Aksesuar Kombinleri Nasıl Yapılır?

Sırt Dekoltenizi Boş Bırakmayın

Aksesuar Kombinleri Nasıl Yapılır?

Bir kolye ucunu veya zinciri sırtınızdan aşağıya doğru sarkacak şekilde çevirerek harika bir sırt kolyesi yaratabilir ve imza bir görünüş yakalayabilirsiniz.
Desenli bir giysiyle karmaşık bir kolye kullanmak yerine, daha sade ve minimalist bir kolye tercih etmek daha doğru olabilir. Aynı şekilde sade elbiselerinize ise gösterişli bir kolye ucu kullanmak görünümünüzü farklılaştıracaktır. Bu kıstasların yanı sıra, kolyenizin uzunluğu da önemli; sırt dekolteleriyle uyumlu bir kolye seçerken, kolyenin uzunluğu sırtınıza hoş bir şekilde oturmalı. Genellikle uzun zincirler sırt dekoltesi için daha çok tercih ediliyor.

Saç Aksesuarlarına Şans Verin

Saçlarınıza takacağınız küçük tokalar ve klipsler, saç stillerinizde büyük fark yaratabilir. Saçınızı toplarken veya yanlardan tuttururken bu aksesuarları kullanarak saçlarınıza dinamik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Metalik veya inci detaylı firketeler, saçınızı toplarken veya yanlardan tuttururken zarif bir dokunuş ekleyecektir. Özel günlerde veya özel bir dokunuş eklemek istediğinizde ise saçınıza tüyler veya çiçekler eklemeyi düşünebilirsiniz.

Aksesuar Kombinleri Nasıl Yapılır?

Metal Aksesuarlarınızı Karıştırın

Aksesuar Kombinleri Nasıl Yapılır?

Rose, gümüş ve altın takılar genellikle birlikte tercih edilmiyor, fakat benzer tiplerde farklı metalleri dengeli bir biçimde karıştırmak sanıldığı kadar absürt veya demode durmayacaktır.
Soğuk alt tonluysanız gümüş, beyaz altın ve rose gold’larınızı; sıcak alt tonluysanız ise altın ve rose gold takı ve mücevherlerinizi aynı anda kombinlemek çok hoş ve sıra dışı bir görüntü yaratabilir.

İmza Takılarınızı Takarken Tek Bir Odak Noktası Seçin

“Az çoktur” deyimi özellikle güçlü ve cesur çalışırken doğruluğunu kanıtlıyor. Mücevher kutunuzdaki her büyük, parçayı üst üste takmak sizi boğabilir. Bunun yerine, bileğinizde, kulağınızda veya boynunuzdaki tek bir alana veya dikkat çekici bir parçaya odaklanarak da spot ışıklarının üstünüzde olmasını sağlayabilirsiniz. Küpelere ağırlık vermek istiyorsanız güzel bir at kuyruğu veya topuz, kolyenize dikkat çekmek istiyorsanız güzel bir v yaka dekoltesi vererek takılarınızın ön plana çıkarabilirsiniz.

Aksesuar Kombinleri Nasıl Yapılır?

Sıla Naz Pala
Sıla Naz Pala Tüm Yazıları