preloader

Omega ve Swatch Bir Arada: MoonSwatch

24.03.2022
Omega ve Swatch Bir Arada: MoonSwatch

Yazı Boyutu:

Swatch ve Omega saat tasarımındaki kendilerine has çizgileri Bioceramic MoonSwatch koleksiyonunda bir araya getiriyor.

Saat sektörünü heyecanlandıran bir yenilik haberi Swatch ve Omega işbirliğinden geldi. Saat koleksiyonerlerinin listesinde olan Omega Speedmaster Moonwatch ve Swatch’un kendine özgü materyali Bioceramic’in bir arada kullanılarak hazırlanan MoonSwatch koleksiyonu ilhamını uzaydan alıyor ve her modelinde gezegenlere gönderme yapıyor.

Omega ve Swatch Bir Arada: MoonSwatch

Hem uçuk tonlarda pembe ve mavinin hem de kırmızı, siyah, lacivert gibi gösterişli renklerin olduğu MoonSwatch koleksiyonunda iki markanın da izlerini görmek mümkün. Omega Speedmaster’ın asimetrik kasa tasarımı, kadranı ve doksan üzeri noktalı ünlü takimetre skalası MoonSwatch koleksiyonundaki modellerde de görülüyor. Swatch’un seramik ve Hint yağından oluşan malzemesi Bioceramic ise bu modellerin yapısını oluşturuyor.

Omega ve Swatch Bir Arada: MoonSwatch

Tasarım ilhamını uzaydan alan yeni saat koleksiyonunun her bir parçasında dev yıldızların, gezegenlerin izlerini görmek mümkün. Kullanılan her bir renkte mesajlar var. Uçuk mavi ile Eski Yunan’da gökyüzü tanrısı olan Uranüs’e, gri ile cüce gezegen Plüton’a, pembe ile aşk gezegeni Venüs’e, mavi yeşil modelle dünyaya, kırmızıyla Mars’a gönderme var.

Astronotların uzay kıyafetleriyle kullandıkları kayışın aynısı olan Velcro’larla tamamlanan saatler 26 Mart’tan itibaren Akasya, Mall of İstanbul ve İstanbul Forum mağazalarında olacak.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları