preloader

Öne Çıkan 5 Trençkot Trendi

01.04.2018
Öne Çıkan 5 Trençkot Trendi

Yazı Boyutu:

Geçiş mevsimlerinin vazgeçilmez parçası trençkotlar yeniden aramıza katılıyor. Genellikle kahve tonları ve Burberry’nin hakimiyet alanında olan bu esaslı klasik, hiç olmadığı kadar popüler ve yenilikçi bir tavır sergiliyor.

Cool Beyaz

Biraz cesaretin yanında fazlaca özen isteyen beyaz trençkotlar bu sezon oldukça ön plana çıkıyor. Bakım konusunda usta bir korumacılığı beraberinde getirse de yarattığı cool siluet onu her bakımdan bu zahmete değer kılıyor. Beyaz trençkotlar, günlük temponuz için kullanıma çok uygun olmasa da gündüz davetleri için tercih edebileceğiniz en güzel alternatiflerden biri.

Deri Dönem

Deri trençkotlar, siyahın tekelinden çıkarak sınır alanlarını genişletse de koyu tonlara sadık kalmaya devam ediyor. Özellikle yağmurlu havalarda tercih edebileceğiniz deri trençkotlar bordo ve lacivert seçenekleriyle de ön plana çıkarak sizi tek düze tercihlerden kurtarıyor. Eğer deri konusunda çekimser yaklaşıyorsanız jean ve spor parçalarla rahatlıkla dengeleyebilirsiniz.

Lüks Tavır

Konu trençkotun değişimi olduğunda hiç şüphesiz bu kadar iddialı bir yaklaşımı kimse beklemiyordu. Ancak satenden deriye kadar, sıra dışı bir değişim geçirdi. Özellikle gece davetleri için mükemmel bir tercih olan şık tasarımlar size neredeyse kıyafet seçiminden kurtaracak kadar gösterişli.

Daima Klasik

Hayatımıza kahve tonlarıyla giren trençkot geçmişini unutmamak adına geçirdiği değişim sürecine rağmen asil kodlarına sadık kalarak alıştığımız rengini asla bırakmıyor. Sezon cesur renklerle gelmesine rağmen klasik tavrını da korumaya devam eden trençkot, güvenilir rengine farklı tasarımlarla yeni bir yorum getiriyor. Özetle, trençkot konusunda belirli kurallarınız varsa kendisinin değişmez çizgisine daima güvenebilirsiniz.

Pastel Tonlar

Adeta orta yolu bulmak için yaratılmış olan pastel tonlar, trençkotlar için de iddiasız ama farklı bir kulvar yaratıyor. Eğer sonbahar dönemini anımsatan kahve tonlarında aşırıya kaçmadan bir değişiklik istiyorsanız pastelin yumuşak yaklaşımı size istediğiniz sonucu verecektir. Bebe mavisi ya da pembe tonlarını hem bahar havasını yansıtmak hem de zahmetsiz bir şıklık elde etmek için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Miray Petrini
Miray Petrini Tüm Yazıları