preloader

Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy

Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy

Yazı Boyutu:

Genç ve başarılı oyuncu Anya Taylor-Joy’un, dikkat çeken stilini inceliyoruz.

Konu moda ise dikkat etmemiz gereken ünlü isimlerden biri olan Anya Taylor-Joy, başarılı oyunculuğuyla da son dönemde adından oldukça söz ettiriyor. Amerika doğumlu aktrist aslen Arjantin – İngiliz kökenli. Özellikle rol aldığı The Queen’s Gambit adlı diziyle ve Dior’un yeni marka elçisi olmasıyla beraber kariyerinde hızlı bir yükselişe geçti. Katıldığı ödül törenleri ve özel davetlerde ise kırmızı halıda şık stiliyle dikkat çekiyor. Genç oyuncunun stil yolculuğunda, Celine Dion, Zendaya ve Ariana Grande gibi isimlerle de çalışan ve kendini imaj mimarı olarak tanımlayan stilist Law Roach’ın etkisi büyük. Tam ismiyle Anya Josephine Marie Taylor-Joy’un unutulmaz moda anlarını bu dosyada inceliyoruz.

Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy

Cesur Desenler

Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy
Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy

Genellikle kıyafetlerinde düz renkler tercih eden Anya, The Late Late Show’da giydiği dar çiçekli tulum ve süslenmiş siyah saç bandı ile görenleri şaşırtmıştı. Bugüne kadarki en cesur görünümlerinden bir diğeri olan New York’ta basın röportajları yaparken giydiği Halpern tasarımı ise leopar desenli bir tulumun üzerine kabarık mini elbise idi. Oyunucunun bu seçimi de deneyselliği elden bırakmadığını ve desenleri kullanabildiğini gösteriyor.

Parlak Renkler

Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy
Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy

Stilisti Law Roach, Anya’yı renklerle bütünleştirmeyi seviyor. Venedik Film Festivali’nde Last Night in Soho filminin prömiyerini yaparken tercih ettiği fiyonklu parlak pembe saten elbiseyle ve uyumlu şapkayla, eski Hollywood cazibesini ve Barbie’yi, Dior haute couture’da somutlaştırdı. Anya, CFDA Moda Ödülleri’ne ise mor bir Oscar de la Renta vintage mini elbise ve leopar desenli Gigi Burris şapkasıyla geldi.

{775114}

Şık Dekolteler

Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy
Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy

Konu dekolte olduğunda da şıklığından ve zarafetinden ödün vermeyen Anya, çoğunlukla sırt dekoltelerini tercih ediyor. Altın Küre ödül töreninde modernize edilmiş retro bir zümrüt yeşili Dior elbiseyi, Tiffany&Co mücevherleriyle süsledi. Yapımı 300 saatten fazla süren simli kumaştan elbise ve pelerin, Anya Taylor-Joy için özel olarak dikildi. Emmy Ödülleri’nde yine Dior imzalı uçuk sarı bir elbise tercih etti. Sırtı tamamen açık, önü yüksek yakalı elbise görünümü, daha koyu tonlu sarı renkli pelerinle ve kırmızı rujla tamamlandı.

Feminen Duruş

Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy
Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy

Feminen tarafını kıyafetlerine de yansıtan Anya, sıklıkla dantel ve tül detaylarına başvuruyor. Screen Actors Guild Awards’da, retro geceliklerden ilham alan, Vera Wang imzalı vücuda oturan ten rengi ve siyah dantel elbisesini, Tiffany & Co. mücevherlerle eşleştirdi. Vanity Fair Oscar’larında ise after party için, altında korse bulunan tül kollu transparan siyah bir Dior elbise seçti. Görünümünü yüzünü saran tül maskeyle tamamladı.

Peri Masalı

Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy
Stil Rehberi: Anya Taylor-Joy

Anya Taylor-Joy, sihri ve peri masallarını, ekstra olmayı, kırmızı halıda eğlenmeyi ve biraz dramatik olma fırsatını değerlendirmeyi seviyor. Emma filmi için yaptığı basın turu sırasında, vintage bir tasarım olan Bob Mackie gelinliğini giydi. Mateo’dan mücevherli bir kolyeyle eşleştirdiği görünüm, filmdeki Victoria tarzıyla uyumluydu. Atina’daki Dior Croisière defilesi için tercih ettiği, parıltılı ve pelerinli, transparan Dior elbiseyle de göz kamaştırdı. Örgülü taç ile tamamladığı görünümü, Yunan tanrıçası esintisi verdi.

Tüm görseller: Instagram / @anyataylorjoy

{774725}

OGGUSTO Editörlerinden Diren Bilgesu Işık’ın diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Diren Bilgesu Işık
Diren Bilgesu Işık Tüm Yazıları