preloader

Özgür Masur Penti İçin Tasarlıyor

10.05.2022
Özgür Masur Penti İçin Tasarlıyor

Yazı Boyutu:

Hem Penti hem de Özgür Masur için ilkleri beraberinde getiren koleksiyonda nostaljik yazlara gönderme var.

Kendi imzasını başarılı bir şekilde tasarımlarında gördüğümüz Özgür Masur, alışılmışın dışında bir koleksiyonla geliyor. İlk kez Penti için mayo, bikini ve mayokini koleksiyonu hazırlayan tasarımcı çocukluk anılarında kalan yaz silüetlerini tasarımlarına yansıtıyor.

Özgür Masur Penti İçin Tasarlıyor
Özgür Masur Penti İçin Tasarlıyor

Penti’nin de ilk kez ortak bir çalışmaya imza attığı koleksiyonda mayo, bikini, mayokini, kimono, pareolardan oluşan 25 parça bulunuyor. Tarz olarak 80’lerin sonunun ve 90’ların başının ikonik çizgilerinin bulunduğu Özgür Masur X Penti plaj koleksiyonunda beyaz, fuşya, turuncu, mavi, yeşil, kırmızı renkler; leopar ve ikat desenler yer alıyor.

{772250}

Kırmızı halıların en beğenilen tasarımcılarından biri olan Özgür Masur “Bu koleksiyon benim çocukluğumdan müthiş derecede özlediğim ve arzuladığım, tebessümle bir iç çektiğim, hafızalarımda kalan bir hikâye. Lüks gibi kelimelerin konuşulmadığı, rahat ve aslında gerçek bohem diyebildiğim, özgüveni yüksek durumlar karşısında farkındalığa varınan, en olumsuz düşüncelere şu anki dönemden daha farklı yaklaşılan ve ilk pozitif düşüncenin kol gezdiği bir zaman dilimi. Eylül ayına, ayrılığın getirdiği özlemli bir hüzün” diyerek ilk plaj koleksiyonunu anlatıyor.

Özgür Masur Penti İçin Tasarlıyor
Özgür Masur Penti İçin Tasarlıyor

Özgür Masur X Penti plaj koleksiyonu Haziran ayında Penti mağazaları ve www.penti.com’da olacak.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları