preloader

Paris Haute Couture Haftası 2021 İlkbahar-Yaz

25.01.2021
Paris Haute Couture Haftası 2021 İlkbahar-Yaz

Yazı Boyutu:

Christian Dior’dan Chanel'e, Iris Van Herpen'den Schiaparelli'ye, lüks moda evlerinin Paris Haute Couture Haftası'nda tanıttığı İlkbahar-Yaz 2021 koleksiyonlarını keşfedin.

Christian Dior

Christian Dior’un doğayla ilgili inançlarına ve kaderin işaretlerine olan tutkusuna adanan bu koleksiyon için Maria Grazia Chiuri, 15. yüzyılda İtalya’da ortaya çıkan Tarot kartlarından ve Rönesans dönemi tablolarından ilham alıyor. Romalı sanatçı Pietro Ruffo tarafından yeniden yorumlanan Tarot desenleri ve Maison atölyelerinde çalışılan benzersiz işçilik, olağanüstü gece elbiselerinde buluşuyor.

Tıpkı bir önceki Haute Couture koleksiyonunda olduğu gibi, bu koleksiyonun sunumu için hazırlanan filmin yönetmenlik koltuğunda Matteo Garrone oturuyor. Floransa’daki Sammezzano Kalesi’nde çekilen ve “Le Château du Tarot” (Tarot Şatosu) adını taşıyan film ile, Haute Couture’ün bir ihtimaller ve deneyimler dünyası olduğu gözler önüne seriliyor.

Chanel

Chanel’in İlkbahar-Yaz 2021 Couture koleksiyonu, tüm görkemi ile görücüye çıktı. U2 ve Depeche Mode gibi müzik grupları ve Hollandalı yönetmen Anton Corbijn tarafından çekilen klipte, arka plan olarak Paris’teki 31 Rue Cambon’daki Chanel atölyesini gördük. Couture atölyesinde terzilerin çalışmaları ve model provaları renkli ve siyah beyaz karelerle sunuldu, geçişler oldukça etkileyiciydi!

Valentino

Valentino’nun 2021 İlkbahar/Yaz Haute Couture koleksiyonundaki parçalar, doku ve formlarıyla göz kamaştırıyor. Markanın kreatif direktörü Pierpaolo Piccioli’nin imzasını taşıyan koleksiyonun gösterimi, Massive Attack üyelerinden İngiliz sanatçı Robert Del Naja'nın katkılarıyla Roma'daki Galleria Colonna'da gerçekleştirdi.

Giambattista Valli

Giambattista Valli, 2021 İlkbahar/Yaz Haute Couture koleksiyonunda "Abartıdan korkma ve evde kal" mesajını verirken, Haute Couture'ün sadece büyük hacimler ile gösterişli olabileceğine inandığının altını çiziyor.

Fendi

Fendi’nin 2021 İlkbahar/Yaz Haute Couture koleksiyonu, VirginiaWolf'un Orlando romanından ilham alarak hazırlandı. Kim Jones’un hazırladığı koleksiyon; Naomi Campbell, Christy Turlington ve Bella Hadid gibi yıldız modellerin boy gösterdiği bir defile ile tanıtıldı.

Schiaparelli

Schiaparelli 2021 İlkbahar/Yaz Haute Couture koleksiyonunu yaklaşık dört dakikalık bir filmle tanıttı. "Bedeninizin gerçeğinin farkına varmanızı sağlayan, dünyada nasıl hareket ettiğinizi düşünmenizi sağlayan kıyafetler.” olarak koleksiyonu tanıtan markanın kreatif direktörü Daniel Roseberry; göz alıcı tasarımlar sunuyor.

Iris Van Herpen

Iris Van Herpen’ın Merlin Sheldrake'in Entagled Life kitabından ilham alınarak tasarladığı koleksiyon için "Root of Rebith" adını verdi. Markanın 2021 İlkbahar/Yaz Haute Couture koleksiyonu yaklaşık 9 dakikalık bir video ile tanıtıldı. 3D baskıların ön planda olduğu koleksiyonda, moda ve teknolojinin etkileyici bir harmanı gözler önüne serildi.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları