preloader

New York Moda Haftası 2020 İlkbahar Yaz Trendleri

15.09.2019
New York Moda Haftası 2020 İlkbahar Yaz Trendleri

Yazı Boyutu:

New York Moda Haftası koleksiyonlarında öne çıkan 2020 ilkbahar yaz trendlerini öğrenin.

New York Moda Haftası, bu sezon bizi şaşırtarak daha az tasarımcıyla karşımıza çıktı. New York’un demirbaşlarından sayılan Tom Ford, Alexander Wang bu sezon moda haftası takviminde bulunmaması sektörü hayal kırıklığına uğratan bir durum oldu. Bizim tarafımızdan ise Türk moda markası Raisa Vanessa’nın ilk kez New York Moda Haftası takvimine girmesinin gururunu yaşadık. Raisa Vanessa’nın New York Moda Haftası’nda gerçekleştirdiği defilesi için tıklayın.

Rüzgar gibi geçen moda haftasındaki koleksiyonlarda, eskinin izlerini taşıyan trendler biraz daha yenilikçi bir biçimde karşımıza çıktı. Özellikle peplum modasının geri dönüyor olması oldukça umut vaat edici…

Nokta Atışı

New York Moda Haftası 2020 İlkbahar Yaz Trendleri

New York Moda Haftası boyunca defilelerde, puantiye rüzgarı esti. Geçen sezonlarda sadece siyah ve beyaz olmaktan çıkarak farklı renklere -ve hatta- tarzlara bürünen puantiyeler, özlerine geri döndü. Neredeyse 40’ların modasından 90’lara kadar her tarz tasarımda bu beyaz noktaları görmek mümkün.

Yemyeşil Bahar

New York Moda Haftası 2020 İlkbahar Yaz Trendleri

Baharı anımsatan yeşiller, şimdi su yeşili halleriyle sokaklara taşınıyor. New York Moda Haftası’nda tasarımcılar, gittikçe yeşilin yok olduğu dünyaya yeşili en açık haliyle geri getirmiş durumda. Jonathon Simkhai’den Tibi’ye kadar birçok defilede görülen açık yeşili gardırobunuzdan eksik etmeyin.

Güzel Peplum’lar

New York Moda Haftası 2020 İlkbahar Yaz Trendleri

Artık peplumun ne demek olduğunu bilmek için modayla çok yakından ilgili olmanız gerekmiyor. New York Moda Haftası, 2020 ilkbahar yaz modasına peplumlarla damga vuruyor. Peki bu sezonu kasıp kavuran peplum nedir? Eski dönemlerde ceketlerin alt kısımlarında kullanılarak dalgalı bir görünüm yaratan peplumlar için en iyi açıklama -kısa fırfırlı etek üstü bluz- olacaktır. 19. Yüzyıldan sonra 40’lı yıllarda da oldukça popüler olan peplum, 2020 yılında da adından sıkça söz ettiriyor.

Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen Tüm Yazıları