preloader

Elle Style Awards Bir Kez Daha Sahnede

25.05.2022
Elle Style Awards Bir Kez Daha Sahnede

Yazı Boyutu:

30 Mayıs’ta düzenlenecek olan Elle Style Awards öncesi geceyle ilgili tüm merak edilenleri Elle Türkiye Yayın Direktörü Melda Narmanlı Çimen’e sorduk.

Elle Style Awards Bir Kez Daha Sahnede
Melda Narmanlı Çimen

Melda Narmanlı Çimen

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Elle Style Awards duruşu, kişiliği ve stiliyle ilham veren yılın başarılı isimleri bir araya getirecek. Bu sene için seçilen ‘tarzınla, cesurca, tutkuyla #GösterRenklerini’ temasının da dikkat çektiği gecede sahnede olacaklar kadar kırmızı halı da yürüyecekler de heyecanla bekleniyor. Heyecanla beklenilen Elle Style Awards gecesi öncesinde merak edilen her şeyi Elle Türkiye Yayın Direktörü Melda Narmanlı Çimen’le konuştuk.

ELLE Style Awards 3 yıl aradan sonra bu sene 30 Mayıs Pazartesi gecesi yeniden yapılıyor; hangi özellikleri ödüllendiriyorsunuz?

Her moda sezonunda tutulduğumuz trend fırtınalarının temelinde tüketicilerin yaşam tarzlarına ve seçimlerine dahil olabilme yarışı var. Markalar sadakat, tasarımcılar alkış, sosyal medya “ilk giyeni” bekliyor. Moda tavrı, hiç kuşkusuz kişisel stili oluşturan en önemli etmenlerden biri. Bazen küçük bir topuz (Gülriz Sururi), bazen bir eyeliner (Twiggy), bazen bir gözlük (Neslihan Yargıcı), bazen de dik yaka bir kazak (Steve Jobs) özgün bir stilin alamet-i farikası olabiliyor. Ama stil sahibi olarak tanımlanmak için tüm bunlar tek başına yeterli mi? Asla değil. Çünkü artık stil, sadece dışını nasıl tasarladığınla değil, içini dışarıya nasıl yansıttığınla da ilintili. Kendini ifade edebilme cesareti, verdiğin mesajlar, söylediklerin ve yaptıkların arasındaki tutarlılık, senin dışında kalanlara ve gezegene gösterdiğin saygı, seçtiğin işler, yaptığın işbirlikleri ve projeler dahil bütünsel bir paket. Biz de ELLE Style Awards’da bu bütünlüğü ödüllendirmeye çalışıyoruz. Bunun dışında moda sektörünün bu seneki en iyilerini seçtiğimiz kategorilerimiz var. Bildiğiniz gibi çok kalabalık bir etkinlik oluyor; dolayısıyla 3 sene ara verdik, çünkü pandemi sürecinde böyle bir risk alınamazdı. Bu sene rahatlayınca, M.A.C Cosmetics’in büyük desteğiyle sekizinci kez hayata geçirmemiz mümkün oldu. 30 Mayıs için tüm ELLE ekibi gece gündüz çalışarak yeniden bir araya geldiğimiz güzel bir gece yaşatmayı umut ediyoruz.

{774839}

#GösterRenklerini temasını biraz anlatır mısınız?

Psikolojide her rengin belirli ruh hallerini tetiklediği söylense de, moda ve güzellik dünyasında renklere tanımlanan klişe sıfatların devri çoktan geçti. Çünkü paletteki her rengin etkisi kişiye, yere veya o günün uyandırdığı hisse göre değişken. Hatta küçük ton farkları bile bambaşka sonuçlar yaratabiliyor. Renkleri bildik kurallardan sıyrılarak özgürce ve bonkörce kullanabilmek, aynı zamanda insanın kendisini, kişiliğini, fikirlerini ve isteklerini sınırlar koymadan ifade etmesinin de sembolü oluyor. Bu nedenle, M.A.C Cosmetics’in #GösterRenklerini iletişimini ödül törenimize taşıdık, ve herkesi kendi içindeki renkleri tarzıyla, cesurca, tutkuyla dışarı yansıtmaya davet ediyoruz.

Elle Style Awards Bir Kez Daha Sahnede

ELLE Style Awards’un jürisi de en az ödül kazanan isimler kadar heyecan yaratıyor. Bu sene jüride kimler var ve ödül alan isimleri nasıl bir süreç sonunda belirlediniz?

Her sene olduğu gibi bu sene de jürimizde farklı alanlardan gusto sahibi isimleri bir araya getirmeyi arzuladık. 2022 jürisinde benim dışımda Doğan Burda Dergi CEO’su Cem Başar, Estée Lauder Companies Türkiye Genel Müdürü İpek Ersavaş, ELLE Türkiye Moda Direktörü ile hepsi birbirinden değerli isimler olan Ayşe Boyner, Derin Mermerci, Emre Güven, Gülse Birsel, Kenan Doğulu, Mehtap Elaidi, Murat Süter, Rachel Araz Kiresepi, ve Yonca Ebuzziya, var. Jüri toplantımızı 12 Nisan’da yaptık ve 22 kategoride bu yılın ödül kazananlarını belirledik. Yılın ELLE kızı, Yılın Stil Keşfi ve Yılın Moda Vizyoneri kategorilerinde ELLE Türkiye ekibi de oy verdi. Bazı kategorilerde çok düşünüldü, bazı kategorilerde ise 13’te 13 oybirliğine varıldı.

Bu sene, geçen senelere kıyasla ödül kategorisi artıyor sanırım. Hangi yeni kategorilerde ödül alan isimler olacak?

Aslında 2010’dan bugüne her seferinde günün gereklerine göre bazı kategoriler eklenmiş, bazıları çıkarılmış, bazıları korunmuş. Biz de hem içeriğimizin çatısını oluşturan modanın farklı damarlarını kapsamak, hem de farklı konularda stiliyle ilham verenleri ödüllendirmek üzere 22 kategori oluşturduk. Yılın Dijital Projesi ve Yılın Marka İşbirliği gibi bazı güncel kategoriler ekledik.

Elle Style Awards Bir Kez Daha Sahnede

Ödül kazananların fotoğraf ve video çekimleriniz nasıl geçti?

PPR Studio’da 4 gün 4 gece boyunca gerçekleştirdiğimiz çekimlerin fotoğraf kısmında Koray Parlak, video kısmında Deniz Birgi ile çalıştık. ELLE Türkiye Moda Direktörü Aslı Asil, her ikisiyle de çalışarak konseptimiz #GösterRenklerini paralelinde bir moodboard yarattı. Makyaj artistimiz Alı Rıza Özdemir ve ekibi, saç artistlerimiz Batuhan Sara ve Doğukan Punar idi. İstanbul’da olmayan birkaç kazanan dışında tüm ödül alanları çektik; fotoğrafları ELLE Temmuz sayısında, videoları ise 30 Mayıs gecesi ödül töreninde ve ELLE instagram hesabında yayımlayacağız. Bu işin organizasyon, iletişim ve trafik sürecinde görev alan tüm ELLE Türkiye ekibine buradan teşekkür etmek isterim; tahmin edebileceğiniz gibi, aynı 4 gün için bu kadar özel ismin ajandalarına girmek ve setimizde arka arkaya ağırlamak hiç kolay bir iş değildi.

{774860}

ELLE Style Awards sahnesinde kimleri göreceğiz?

Bunu size şu anda söyleyemem ama hepsi birbirinden değerli isimler ödül alacak ve ödül verecekler. Ödül töreninde davetlilerimizi kırmızı halıda Tanem Sivar karşılayarak küçük röportajlar yapacak. Sahnede ise Simge Fıstıkoğlu ve Yetkin Dikinciler ev sahipliği yapacak. Davetlilere çok güzel bir gece yaşatacağımızı iddia edebilirim. Kırmızı halı ve ödül töreninin tamamı elle.com.tr ve Blu Tv üzerinden de canlı izlenebilecek.

Elle Style Awards Bir Kez Daha Sahnede

Hızla dijitalleşen dünyamıza uygun olarak bir sürpriz de var sanırım?

Evet, sanırım Türkiye’de ödül törenleri için bir ilk olarak, ELLE Style Awards X M.A.C Cosmetics’in #GösterRenklerini gecesi başından sonuna dek Decentraland Metaverse’de de izlenebilecek. Kreatif süreçleri Enrich, Black Studio tarafından gerçekleştirildi. Avatar’ımı yapacaklarmış, heyecanla bekliyorum!

{774195}

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları