preloader

Chanel Cruise 2021/22 Koleksiyonu

06.05.2021
Chanel Cruise 2021/22 Koleksiyonu

Yazı Boyutu:

Virginie Viard’ın kreatif direktörlüğünü yaptığı Chanel, Cruise 2021/22 koleksiyonunu, Fransa’nın güneyinde yer alan Les Baux de Provence köyünde sevenlerine sundu.

Chanel Cruise 2021/22 koleksiyonu, Gabrielle Chanel’le de oldukça yakın olan Fransız yönetmen Jean Cocteau’nun, Testament of Orpheus filminden ilham alınarak oluşturuluyor. Koleksiyon, Les Baux de Provence köyünde, Carrières de Lumières'in beyaz kireçtaşları arasında gerçekleşiyor. Filmi kendisi de çok sevdiğini belirten Viard’ı; özellikle, siyah atın Carrieres de Lumieres’e inip siluetinin bembeyaz duvarlara dayanma sahnesi en çok etkileyenler arasında. Bu filmin sadeliği, hassasiyeti ve konusu kreatif direktörün koleksiyonunun çıkış noktası oluyor. Böylece tasarımlarda parlak beyaz ve koyu siyah tonlar hakimiyet gösteriyor.

Chanel Cruise 2021/22 Koleksiyonu

Coctea’nun kullandığı ışıkları Virginie Viard, Chanel Cruise 2021/22 koleksiyonunda kullanmayı ve yakalamayı ihmal etmeyip, tasarımlarını bu doğrultuda oluşturuyor. Uzun gömlek elbise olabildiğince parlak bir beyazdan meydana geliyor ve siyah makrome pelerinlerle buluşuyor. Chanel’in olmazsa olması tüvit ceketler beyaz renginde olup takılarla işleniyor. Zıtlığı elde etmek için ise siyah kadife elbiseyle bir araya geliyor.

Tüm modernliğiyle Coctea’nun filmini koleksiyona taşımak isteyen Virginie Viard, deri, boncuklar ve saçaklı payet kumaşlar kullanmış. Rock yıldızı görünümü de yaratmaya çalışan kreatif direktör, geniş örgülerle süslenmiş tüvit takımların içine tişörtleri yerleştirmeyi es geçmemekte. Ayrıca 60’ların modernliğine çılgınlık katan sivri gümüş Mary-Janeler’i de unutmamış.

{773891}

Zarafeti ve sadeliği modernlikle yansıtan bu koleksiyonun basın kitini, ünlü moda fotoğrafçıları Inez&Vinoodh, Chanel’in Jean Cocteau gibi birçok yakın arkadaşını ağırladığı 35 Rue Cambon’daki dairesinde gerçekleştiriyor. Viard, Chanel’in çevresiyle onu daha çok sevdiğini ve onun sayesinde modaseverlerin olağan üstü kişileri tanıma fırsatı bulduğunu söylüyor.

Chanel Cruise 2021/22 Koleksiyonu

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları